Radna Pisza, podejrzana o rozbój na mężu, aresztowana

08.10.2012 15:40
Policja

Policja (Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta)

Zarzuty rozboju, grożenia pozbawieniem życia i kradzieży postawiła Prokuratura Rejonowa w Piszu 31-letniej radnej tej miejscowości. Według prokuratury kobieta wraz z czterema mężczyznami napadła i okradła swego męża
Anna L. została zatrzymana w piątek wraz z czterema mężczyznami, mieszkańcami Warszawy w wieku od 19 do 31 lat - poinformował prokurator rejonowy w Piszu Rafał Kulągowski. Śledczy postawili całej piątce zarzuty dotyczące rozboju, gróźb i kradzieży 20 tys. zł. Decyzją sądu trafili do aresztu na trzy miesiące. Grozi im od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Według prokuratury 4 października br. w miejscowości Jagodne kobieta wraz z czterema mężczyznami napadła na swego męża. Podejrzani skuli mężczyznę kajdankami, pobili go i grozili śmiercią; zastraszyli go pistoletem pneumatycznym, przypominającym broń palną.

Sprawcy ukradli napadniętemu 20 tys. zł, usiłowali też ukraść mu toyotę. Świadkom napadu zagrozili, że ich pozabijają, gdy ci powiadomią o sprawie policję. Potem kobieta sama zadzwoniła na policję, twierdząc, że to jej mąż ją pobił - wynika z ustaleń prokuratury.

Przewodnicząca rady miejskiej Pisza Lilla Bednarek poproszona o komentarz powiedziała, że na razie nie ma oficjalnych informacji o zarzutach i areszcie radnej. - Wiem natomiast o sprawie od dziennikarzy, ale dopóki nie mam informacji, nie mogę komentować sprawy - zaznaczyła. Dodała, że jeśli samorządowiec nie będzie uczestniczyć w pracach rady, czyli w sesjach i w posiedzeniach komisji, nie będzie otrzymywać diet.

Anna L. po raz pierwszy zasiadała w piskim samorządzie; startowała z listy wyborczej komitetu PO.

Zobacz także
Komentarze (23)
Radna Pisza, podejrzana o rozbój na mężu, aresztowana
Zaloguj się
 • kingstonny

  Oceniono 52 razy 48

  Pani radna i jej kompani, oczywiscie anonimowi. Malo tego. Nawet o ile zostana skazani, tzw prawomocnym wyrokiem, to tez pozostana anonimowi. ZADEN demokratyczny kraj na swiecie, od Norwegii do Nowej Zelandii, nie troszczy sie tak o ukrycie tozsamosci swoich bandytow jak Polska. No ale, moze to i racja. Wszak mogli by sie obrazic za pokazanie buzi jednego czy drugiego i np. kazac kompanom spalic sedziemu chalupe. Jezeli polski system troskliwego ukrywania tozsamosci bandytow jest taki genialny i prawy, to dlaczego nie ma go zaden demokratyczny kraj? Bo tam, szanowny przestraszony sadzie, tozsamosc bandyty jest oglaszana wszem i wobec w momencie formalnego oskarzenia. Ku przestrodze innym, rozumiesz wysoki - acz strachliwy, sadzie? Ku przestrodze.

 • rawahecht

  Oceniono 16 razy 10

  Bajki z piszu i paproci;
  "Ale-baba i czter........... rozbójników"

 • jamj

  Oceniono 24 razy 10

  Coś się radnej z PO kiepsko wiedzie, że musiała napaść na męża i to jeszcze z "posiłkami z Warszawy". Czyżby do okradania brakło już obcych?

 • kongresantyzydoski

  Oceniono 12 razy 6

  Skąd bierze się swołocz, która "rządzi" Polską (tzw. "słupy")?
  Instrukcja Nk/003/47:
  Punkt 18.
  *Awansowane mogą być tylko te osoby, które przy wykonywaniu swoich obowiązków nie wykraczają poza zakres powierzonych im obowiązków*

 • franek-janek

  Oceniono 9 razy 5

  Nieposluszny maz nie zdawal sobie sprawy ze ma w domu wladze i sie doigral! Poglaskaja zonke, pogroza palcem wspolnikom i to bedzie na tyle, a maz zostawiony samemu sobie zeby zneutralizowac wladze w domu powinien zapisac sie do PiSu.

 • topiramax

  Oceniono 8 razy 4

  Przynajmniej wszystko zostanie w rodzinie.

 • drozd215

  Oceniono 3 razy 3

  ....pobili go i grozili śmiercią; zastraszyli go pistoletem pneumatycznym, przypominającym broń palną.
  ---------------------
  A co to ma za znaczenie co oni mieli, ta ukuta formułka o przedmiocie przypominającym groń służy chyba jedynie temu żeby dostali mniejszą karę.
  Mówi że zastrzeli, a ja mam analizować, czy z tego co ma można zastrzelić , czy nie?
  A swoją drogą, że w PO takie rzeczy się dzieją?
  Niesiołowski tego nie wytrzyma.

 • to_sie_porobilo

  Oceniono 1 raz 1

  Pewnie o takich grzeszkach mówił premier koledze że jak wyjdą będzie chryja.

 • gr_ub_y

  Oceniono 5 razy 1

  Jak tylko w tytule nie było PiS, od razu wiedziałem, że to ktoś z Platformy. I co? Strzał w dychę!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje