300-konny opel kupiony do ścigania piratów drogowych. A jeździ nim szef ITD

Inspekcja Transportu Drogowego kupiła sześć superszybkich samochodów do ścigania piratów drogowych. Jednym z nich, wartym 200 tys. zł Oplem Insignia OPC jeździ szef inspekcji. - donosi Radio RMF FM. - Główny Inspektor Transportu Drogowego ma prawo korzystać z aut służbowych, aby dojechać do domu, tak jak każdy kierownik urzędu centralnego - tłumaczy rzecznik GITD Alvin Gajadhur.
Jak informuje RMF FM, na początku lipca ITD rozstrzygnęła przetarg na sześć samochodów osobowych. Wygrał diler Opla z Zamościa. W sierpniu dostarczył inspekcji: trzy samochody Opel Astra po 53 tys. zł (miały pełnić służbę na terenie miast), dwa samochody Opel Insignia z 250-konnymi silnikami po 125 tys. zł (miały patrolować drogi ekspresowe) oraz jeden superszybki model Opla - Insignia OPC. 2,8-litrowy 300-konny silnik, napęd na cztery koła, automatyczna skrzynia biegów, przyciemniane szyby za bagatela 200 tys. zł. W sumie GITD zapłaciła za te samochody prawie 600 tys. zł.

Gajadhur: Jeden z samochodów już jeździ i nagrywa

Do tej pory w samochodach nie zamontowano jednak fotoradarów i nie rozpoczęły służby. Co więcej, jak donosi RMF FM, nie ogłoszono nawet przetargu na zakup fotoradarów do tych aut. Informacje komentuje w rozmowie z portalem "Gazeta.pl" rzecznik GITD Alvin Gajadhur: - 4 września skierowaliśmy zapytanie o cenę do trzech firm, które oferują sprzedaż wideorejestratorów. Najtańszą ofertę przedstawiła firma Zurad i wideorejestratory tej firmy są właśnie montowane w tych trzech Oplach Insignia. Jeden już jeździ i nagrywa wykroczenia popełniane przez piratów drogowych na drogach ekspresowych, w drugim zostanie zamontowany wideorejestrator w tym tygodniu, w trzecim - w przyszłym tygodniu. Samochody zostały dostarczone pod koniec sierpnia, zrobiliśmy wszystko, aby w jak najkrótszym czasie wyłonić najkorzystniejszą ofertę firmy która miała zamontować wideorejestratory - tłumaczy Gajadhur.

"Szef ma prawo korzystać z aut służbowych"

Reporterzy RMF FM donoszą także, że co najmniej od początku września najszybszym kupionym autem jeździ na co dzień szef inspekcji gen. Tomasz Połeć. Parkuje je przed swoim domem, jeździ nim do pracy i na szkolenia poza Warszawę, a także na spotkania, np. w Sejmie. Zawsze prowadzi sam.

- Główny Inspektor Transportu Drogowego w ramach wykonywanych obowiązków służbowych korzysta z różnych samochodów. Ma także prawo korzystać z aut służbowych, aby dojechać do domu, tak jak każdy kierownik urzędu centralnego. Mógłby również mieć własnego kierowcę, ale go nie ma i sam prowadzi samochód więc jest oszczędniej - tłumaczy doniesienia RMF FM rzecznik GITD.

Według nieoficjalnych informacji radia, pozostałymi samochodami inspekcji na co dzień mogą jeździć między innymi osoba pełniąca funkcję dyrektora generalnego GITD oraz główna księgowa. Gajadhur przyznaje, że samochodami - w ramach obowiązków służbowych - jeżdżą rożne osoby pracujące w inspekcji, ale nie potwierdza, aby była wśród nich księgowa.

Zobacz także
 • Główny inspektor transportu drogowego zostanie generałem policji? Za założenie 300 fotoradarów
 • Jedno z największych oszustw w dziejach. Jak wpadł fałszywy Rockefeller?
Komentarze (411)
300-konny opel kupiony do ścigania piratów drogowych. A jeździ nim szef ITD
Zaloguj się
 • jerjar

  Oceniono 1257 razy 1157

  Chromolone aparackie Bizancjum, ale jak wybierzemy Kaczora, to będzie chodził z 20 gorylami.

  Marzy mi się skromne państwo w stylu skandynawskim, bez spółek skarbu państwa, bez Pawlaka i KRUS-u, bez Sawickich, Tomków, bez helu w makietach i bez usłużnych sędziów. Mam swoje lata i może nie doczekam.

 • nariz

  Oceniono 734 razy 716

  Czym różni się takie postępowanie od zwykłej kradzieży? Może mnie ktoś uświadomić?

 • istvan73

  Oceniono 659 razy 633

  Gdyby to był normalny kraj, to facet już by dzisiaj był zdymisjonowany, jutro by został oskarżony, a pojutrze siedział. Ale to jest bantustan, gdzie liczy się duch prawa, a nie jego litera.

 • jamj

  Oceniono 492 razy 480

  "...autem jeździ na co dzień szef inspekcji gen. Tomasz Połeć."
  ==============================================
  Widać, że Inspekcja Ruchu Drogowego to "Służba mundurowa" ze stopniami generalskimi włącznie
  Tak sobie myślę, że Inspekcja Sanitarna też zasługuje na mundury i generalskie szlify. W kolejce też powinny stanąć :
  Inspekcja Budowlana
  Inspekcja Pracy
  Inspekcja Zdrowia
  I wszystkie inne Inspekcje, Kontrole i tym podobne służby.
  Historia zna przykłady państw w których coraz więcej służb stawało się "mundurowymi" ze stopniami parawojskowymi. Myślę, że i emeryturki, a i wiek emerytalny będą "mundurowe".

 • condor

  Oceniono 426 razy 408

  Tanie państwo
  Druga Irlandia
  Mieszkania dla młodych
  Przyjazne państwo
  Tanie kredyty
  Godziwe zarobki
  To tylko niektóre z haseł powtarzanych przez polityków różnych partii zwłaszcza przed wyborami. Potem, kiedy już można wsadzić ryj do koryta, żrą wszyscy bez opamiętania i nikt nie zostanie pociągnięty do jakiejkolwiek odpowiedzialności. Następnie odbędą się nowe wybory - bo przecież na jednych złodziei nie można zbyt długo patrzeć i na fali niechęci do nich wybieramy innych złodziei, którzy się nam jeszcze nie opatrzyli i tak od wyborów do wyborów...

  ekochlebek.blox.pl/html

 • rabingoldblatt

  Oceniono 380 razy 368

  Ciekawe jaki ma teraz stan ducha pan Połeć.

  Czy zrobiło mu sie głupio, ze prywatnie wykorzystuje samochód służbowy i też jest ostro wkurzony że sie te cholerne pismaki tego doszukały.:))))

 • jw11

  Oceniono 298 razy 290

  wyszło jak zwykle

 • sirseb

  Oceniono 256 razy 250

  won ze stanowisk!

 • apatryda_ateista

  Oceniono 267 razy 237

  Straszny burak z tego Połecia. Takie facjaty można spotkać na zdjęciach gangsterów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje