Żakowski: PO i PiS wrogie jak nigdy. Ale PO-PiS odrasta

Jacek Żakowski

Jacek Żakowski (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

"PO-PiS odrasta na stykach i marginesach. Tylko patrzeć, jak w tej okolicy pojawią się Kazimierz Marcinkiewicz, który nie wychodzi ze studia TVN 24, i Jan Maria Rokita" - ocenia w "Gazecie Wyborczej" Jacek Żakowski.
"Powiało grozą. PiS wyprzedził PO. Następne sondaże pewnie ten szok osłabią, ale bariera psychologiczna pękła" - zauważa Jacek Żakowski, odnosząc się do sondażu TNS Polska, który dał PiS 39 proc., a PO 33 proc. poparcia.

Zdaniem Żakowskiego, "gdyby dynamika ostatnich tygodni utrzymała się przez parę miesięcy, szanse na przetrwanie obecnej partyjnej architektury do końca przyszłego roku byłyby znikome".

PO-PiS - partia amerykańska

Choć Żakowski przyznaje, że na pierwszy rzut oka taka koalicja PO-PiS "wydaje się egzotyczna", uważa, że ideowo jest spójna. "Łączy ją bezwzględna wiara w deregulację, jeszcze niższe podatki, cięcie publicznych usług, osłabienie nadzoru oraz akceptacja państwa represyjnego na wzór Ameryki, która właśnie z powodu dominacji takiej ideologii ma największe różnice społeczne i co za tym idzie wysoką przestępczość, karę śmierci, najwyższy procent więźniów w populacji, najsilniejszą polaryzację polityczną, najmniej efektywną służbę zdrowia" - wylicza publicysta.

Cały komentarz Jacka Żakowskiego czytaj w "Gazecie Wyborczej" .

Zobacz także
Komentarze (126)
Żakowski: PO i PiS wrogie jak nigdy. Ale PO-PiS odrasta
Zaloguj się
 • ccc-bbb

  Oceniono 207 razy 59

  "Powiało grozą. PiS wyprzedził PO" - rzekł apolityczny, niezależny "dziennikarz" z czerskiej :)

  Jacek - więcej wazeliny, bo Tusk podobno już firany się boi!

 • wyklenta_kaczuszka

  Oceniono 130 razy 50

  " "Łączy ją bezwzględna wiara w deregulację, jeszcze niższe podatki, cięcie publicznych usług, osłabienie nadzoru oraz akceptacja państwa represyjnego na wzór Ameryki, która właśnie z powodu dominacji takiej ideologii ma największe różnice społeczne i co za tym idzie wysoką przestępczość, karę śmierci, najwyższy procent więźniów w populacji, najsilniejszą polaryzację polityczną, najmniej efektywną służbę zdrowia", wylicza publicysta."

  Panie tego, redaktorze. Jeszcze niższe podatki ??? Chyba mamy jedne z najwyższych na świecie.
  Cięcie usług publicznych ? Już sa obciete do granic możliwości, a niektóre istnieją tylko symbolicznie. Najwyższy procent więżniów ? Tysiące siedzą u nas za jazdę na rowerze. Służba zdrowia ? Dziadek mi opowiadał, że coś takiego kiedyś w Polsce było, ale nie za bardzo mu wieżę.

 • szarak_44

  Oceniono 98 razy 42

  "na wzór Ameryki, która [...] ma największe różnice społeczne i co za tym idzie wysoką przestępczość, karę śmierci, najwyższy procent więźniów w populacji, najsilniejszą polaryzację polityczną, najmniej efektywną służbę zdrowia", wylicza publicysta."

  Tłumy obywateli amerykańskich gromadzą się przy granicy z Meksykiem, aby uciec na południe, a samoloty do Polski są pełne zdesperowanych uciekinierów z USA.

  Kiedy chwytamy za miecze, nazywają nas Awarami. Gdy lepimy zbyt wprawnie garnki, przezywają nas Wandalami. Jeśli tylko dosiadamy w bitwie koni, stajemy się dla nich Scytami... Jesteśmy Słowianie!

 • zapatero123

  Oceniono 170 razy 38

  Jacek jest żenujący. Wazelina, kakao albo teksty na zamówienie reżimu...

 • sharn1

  Oceniono 176 razy 36

  Powiało grozą? Może dla Żakowskiego, który po upadku PO zostanie pewnie "wycięty" jak to z dziennikarzami rządowymi bywa. Nie wszyscy nadają się opozycji.

  Grozą to by wiało jakby PO wreszcie nie została rozliczona za swoje nieudolne rządy, lata afer i okradania polskiego podatnika, a także za nepotyzm, arogancję i ograniczanie swobód obywatelskich. To by oznaczało, że naród utracił kręgosłup i rzeczywiście jest bezwolną masą lemingów.

 • olekgw

  Oceniono 78 razy 30

  Za chwilę posypią się komentarze, urzędnicy zjawią się w pracy
  Zresztą tak jest w innych krajach również

 • radon13

  Oceniono 28 razy 20

  W tym konkretnym badaniu przydzielono niezdecydowanych procentowo. W rzeczywistosci wynik brzmiał 27 do 23 %. Więc takich, którzy nie mają na kogo głosowac jest nadal ponad 30 % Potrzebna jest trzecia siła z rzeczywistym pomysłem na pójście do przodu. I na pewno nie jest to blokowanie etatu do 67 roku zycia. Podstawowe problemy to bezrobocie , zatory pieniężne i ochrona zdrowia.

 • pijak.i.zlodziej

  Oceniono 39 razy 19

  Panie Żakowski - grozą to ludzią wieje kiedy z miesiąca na miesiąc sprawdzają, że portfel jest pusty nieco wczesniej niż poprzedniego miesiąca. A to nie koniec skoku na kase przez pana ulubieńców.

 • salgold

  Oceniono 71 razy 15

  "Powiało grozą, PiS wyprzedziło Polską Zjednoczona Platformę Obywatelską" - Towarzyszu żakowski, wy (mianujący się sami ELYTA na czele z "mędrcem" wałęsą) musicie się czegoś bać? bo my, przeciętni Polacy nie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje