Tusk osaczony. Spodziewa się prowokacji. "Nawet z synem rozmawia przez synową"

08.10.2012 06:48
Donald Tusk

Donald Tusk (Fot. JASON REED REUTERS)

"Premier czuje się osaczony. Przez służby specjalne, wielki biznes i złych ludzi, którzy chcą go dopaść. Spodziewa się najgorszego: podsłuchów, prowokacji" - czytamy w najnowszym "Newsweeku".
Tusk miał powiedzieć do Andrzeja Biernata, szefa łódzkiej PO. - Mówię ci, Andrzej. Sprawa mojego syna to jeszcze nic. Kiedy wyjdą afery dotyczące naszych kolegów z PO, to dopiero będziemy mieli katastrofę - cytuje tygodnik. Choć inny polityk PO przekonuje, że Tusk uważa, że "materiały służb to w większości bezwartościowe g... wiedza z gazet".

"Kiedy w poprzedniej kadencji Donald Tusk szedł na kolację do restauracji, z ostrożności siadał tyłem do sali. Dziś nie robi już nawet tego. Przestał wychodzić na miasto i zaszył się w swojej siedzibie. Od nieznajomych stroni, zastrzeżonych dokumentów woli nie dotykać. Od biznesu trzyma się z daleka i niczego nie załatwia przez telefon. Nawet z własnym synem kontaktuje się przez synową" - czytamy w tygodniku.

"Będziemy mieli katastrofę"

Według "Newsweeka" premier nie czuje się pewnie nawet w kancelarii. Tusk obawia się, że może być namierzony z parku, na który wychodzą okna gabinetu. "Zaciąga w nich zasłony, a gości prosi o pozostawienie telefonów na specjalnej półeczce w sekretariacie. A gdy chce porozmawiać naprawdę swobodnie, to przenosi się do pomieszczenia w części wypoczynkowej budynku, skąd okna wychodzą już tylko na dziedziniec. Dopiero tam jest bezpieczny", czytamy.

Cały tekst w najnowszym "Newsweeku" .

Zobacz także
Komentarze (600)
Zaloguj się
 • illuminatus1

  Oceniono 1 raz -1

  www.youtube.com/watch?v=xs2eoF8Vrpo

 • illuminatus1

  Oceniono 1 raz -1

  Gnój rudy , zdrajca i wróg Polski .

 • bezkasy

  Oceniono 4 razy 2

  Trzeba to jasno powiedziec,nakierowali ten ciemny motłoch przeciwko kaczorowi,zeby wygrac i dalej krasc,tak jak to robią od 20lat.

 • bezkasy

  Oceniono 1 raz -1

  www.youtube.com/watch?v=F3_Flu8zQug

 • bezkasy

  Oceniono 3 razy 1

  Wystarczy wpisać w google słowo "kłamca" i sprawdzić co wyskoczy

 • xelene

  Oceniono 1 raz -1

  OMG niby te media co og nosily na rekach i calowaly w d... za reklamy teraz sie nagle zmienily i donald sie ich boi?
  DONALD nie boj sie one sa twoje w koncu wytwalasz nasze pieniadze na reklamy w nich :)) gdyby nie Ty Wybiorcza dawno by legla jak dluga :))

 • drozd215

  Oceniono 4 razy 2

  Po przegranych wyborach prezydenckich z Kaczyńskim już nigdy nie doszedł do siebie, nawet bał się wystartować żeby nie przegrać po raz drugi.
  Gdyby dalej zajmował się malowaniem kominów, może by nie miał tych lęków.

 • giuseppe53

  Oceniono 4 razy 2

  Znajomi z Gdańska określili tego typa krótko: szczur kanalizacyjny.
  Widać Gdańsk zna się na ludziach.

 • commenty

  Oceniono 7 razy 3

  Jak się przez 6 lat doprowadziło do katastrofy demograficznej i kolejne fali emigracji młodych ludzi za granicę to nie ma co liczyć na taryfę ulgową w społeczeństwie. Skoro myśli się tylko o tym co tu i teraz, a zupełnie nie o przyszłości narodu w myśl zasady po nas choćby spalona ziemia trzeba stąd spieprz..... do UE bo naród może się kiedyś zdenerwować. Może czas wziąć odpowiedzialność polityczną za swoją zieloną wyspę i zapewnić jej rozwój, a nie wyludnienie. Ehhhhh..... ciekawe Panie Tusk kto jest taki głupi i do tej zielonej wyspy wróci z wysp Albionu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje