Marta Kaczyńska na liście do europarlamentu? "Jeśli Kaczyński będzie zdesperowany..."

08.10.2012 06:46
Marta Kaczyńska

Marta Kaczyńska (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Czy Marta Kaczyńska wystartuje z list PiS w wyborach do europarlamentu? - Jeśli Kaczyński będzie zdesperowany złymi wynikami sondaży, może sięgnąć po wszystkie karty, łącznie z Martą - mówi "Newsweekowi" współpracownik Lecha Kaczyńskiego.
Rozmówca tygodnika nie jest jednak ewentualną kandydaturą Kaczyńskiej zachwycony. - Marta nie nadaje się na wizytówką narodowo-katolickiej prawicy, a mówię to najdelikatniej, jak potrafię - podkreśla.

Czy Marta Kaczyńska ma szanse w wyborach? Politolog Anna Durska uważa, że jej atutem jest głośne nazwisko i umiejętność zwracania uwagi. - Jej wypowiedzi nie zawsze są przemyślane, ale nie są letnie - zaznacza Durska.

"Ona nie ma takich ambicji"

W polityczną przyszłość Marty Kaczyńskiej nie wierzy poseł PiS Andrzej Duda. - Ona nie ma takich ambicji - podkreśla. Jeśli więc Jarosław Kaczyński sięgnie po bratanicę w eurowyborach, będzie to wyraz desperacji. Zwłaszcza że - jak pisze "Newsweek" - stosunki między nimi nie są zbyt bliskie.

- (Po katastrofie smoleńskiej - red.) Aż się prosiło, żeby Jarosław zastąpił jej ojca, a jej dzieciom dziadka, ale nie chciał tego zrobić. Nie przyjeżdżał nie tylko na urodziny dzieci, ale nawet na komunię Ewy (starszej córki Kaczyńskiej - red.) - mówi tygodnikowi anonimowy pracownik sztabu wyborczego Kaczyńskiego.

Więcej przeczytasz w dzisiejszym "Newsweeku"

Zobacz także
Komentarze (162)
Marta Kaczyńska na liście do europarlamentu? "Jeśli Kaczyński będzie zdesperowany..."
Zaloguj się
 • 5m00tny

  Oceniono 180 razy 158

  Taaaa, nie ważna wiedza, nie ważne umiejętności. Liczy się nazwisko bo ciemny lud to kupi. Najlepiej niech Jarosław wciągnie na listy wyborcze wszystkich Kaczyńskich w kraju!

 • maaac

  Oceniono 129 razy 107

  Nie ma takich ambicji??!!!!!!!!!!!!!!
  I w ramach "braku ambicji" mamy wszędzie jej pełno?
  Oczywiście Jarosław nie musi jej akceptować, a jego słowo jest święte w tamtych kręgach. Jednak jak zachce to ona poleci jak na skrzydłach i znów będzie kreować biedną skrzywdzoną sierotę.

 • 7rybek

  Oceniono 110 razy 104

  Te kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie sa bardzo kuszące. Marta to przykład dziecka polityka w najgorszym tego słowa znaczeniu.

 • wilkor111

  Oceniono 105 razy 97

  ciekawe który z walentynowiczów sie wybiera z Martą na europarlamentowanie, jeszcze rychu jarząbek czarnecki i mamy mega trio

 • mrlusiek

  Oceniono 99 razy 93

  żałosne

 • jw11

  Oceniono 103 razy 93

  obrońców krzyża i Dudę jeszcze, z paszczakiem płaszczakiem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje