Dlaczego nie zabezpieczono całego majątku Amber Gold? "Śledczy żyją tym, kto oglądał mecze z Tuskiem"

07.10.2012 11:17
Państwo pozwoliło m.in. na wyprowadzenie majątku na kilka dni przed zatrzymaniem Marcina P.

Państwo pozwoliło m.in. na wyprowadzenie majątku na kilka dni przed zatrzymaniem Marcina P. (Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta)

Państwo nie zabezpieczyło ani nie odnalazło wszystkich mieszkań należących do właścicieli Amber Gold. Pozwoliło również na wyprowadzenie majątku na kilka dni przed zatrzymaniem Marcina P. - czytamy w najnowszym wydaniu tygodnika "Wprost".
"8 sierpnia, gdy atmosfera wokół parabanku była już bardzo gorąca, Katarzyna Plichta przekazała aktem darowizny apartament w Gdańsku kobiecie noszącej takie samo nazwisko, co ona" - napisał "Wprost". 55-metrowy apartament wart ok. 600 tysięcy złotych położony jest w najbardziej prestiżowym punkcie Starego Miasta, tuż przy gdańskiej marinie. Na tym samym osiedlu właściciele Amber Gold mają kilka innych apartamentów. Przy ulicy Szafarnia 5 apartament kupiony przez Amber Gold znajduje się w tej samej klatce, co nieruchomość zakupiona przez prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i jego małżonkę.

Apartament za ponad milion

Żona szefa Amber Gold mieszka dziś kilkadziesiąt metrów dalej w blisko stumetrowym, wartym ponad milion złotych, mieszkaniu. Sprawdziliśmy księgi wieczyste tego lokalu zapisanego na żonę prezesa Amber Gold. O dziwo hipoteka apartamentu z widokiem na marinę jest czysta. Nieruchomości nie obciążyła prokuratura, ZUS, czy urząd skarbowy (tak stało się z większością nieruchomości państwa P. lub Amber Gold). Katarzyna Plichta w każdej chwili może sprzedać lub podarować komuś apartament położony obok hotelu Gdańsk. Tak jak zrobiła to w sierpniu z innym lokalem. Żona prezesa Amber Gold, na prestiżowym osiedlu, nie może narzekać na złe sąsiedztwo. W tej samej klatce co ona mieszkanie ma Sławomir Rybicki, znany polityk PO, dziś minister w kancelarii prezydenta Komorowskiego.

"Teraz wszyscy żyją tym, kto z prokuratorów i sędziów oglądał piłkarskie mecze"

Jak to możliwe, że nie ustalono całego majątku państwa P.? Dlaczego nie zabezpieczono go w pełni? "Wprost" zapytał gdańskiego śledczego, czy państwo P. mają jeszcze nieruchomości poza wymienionymi? "Nie wiem tego. Dlaczego nieruchomości są bez zabezpieczeń? Nie ma pełnej listy wierzycieli, a dopiero mając ją można będzie zrobić powiązania kapitałowe i osobowe. Pracujemy w nerwowej atmosferze. Teraz bardziej wszyscy żyją tym, kto z prokuratorów i sędziów oglądał piłkarskie mecze z VIP-owskiej trybuny wraz z premierem Tuskiem" - mówi śledczy tygodnikowi "Wprost".

Zobacz także
Komentarze (98)
Zaloguj się
 • likierski

  0

  NIECH ZYJA WYBORCY GLOSUJACY NA ZLODZIEJI NAZYWAJACYCH SIE POLITYKAMI.

 • azazel66

  0

  Pany ,wójty i plebany rządzą nie tylko w Palermo północy ale w całej Polsce, zgnilizna, szatany i kasa !!!!

 • m.arco

  0

  "Śledczy żyją tym, kto oglądał mecze z Tuskiem"
  ----------------------------------------
  Bo prowokacja dziennikarska wykazała raczej bez wątpliwości, że to nie pierwszy telefon z kancelarii premiera do sedziego Milewskiego, zmktórym jak wynika z filmu pan Tusk się koleguje.

 • idioteka-narodowa

  0

  Warto wysłac tam Putina do Gdańska,bo Donald nie poradzi w tym układzie.

 • sharn1

  Oceniono 5 razy 5

  Mając takie koneksje we władzach miasta, prokuraturze, sądach i wśród najwyższych władz PO, Plichta miał niemal gwarantowane, że taki chamski i bezczelny wałek MUSI się udać.

  P.S. Ten Adamowicz musi mieć niezłą pensję jak na urzędnika, że mieszka sobie w apartamencie przy gdańskiej marinie. Warto by było go prześwietlić.

 • justynjust

  Oceniono 2 razy 2

  "Dlaczego nie zabezpieczono całego majątku Amber Gold? "Śledczy żyją tym, kto oglądał mecze z Tuskiem""
  nie bójcie się już oni zadbali o swoje :-)

 • carpediem87

  Oceniono 2 razy 2

  tak to jest jak rządzą ku... i złodzieje (parafrazując Piłsudskiego)

 • jadziaporeba

  Oceniono 4 razy 0

  ja.k dlugo ludzie beda patrzec na te oszustwa ? dotad sie wode w dzbanku nosi dokad sie ucho nie urwie.Juz samo to ze tak mlody czlowiek ma taki majatek mowi samo za siebie.Z tym ze powiazani sa z nim majacy wladze ludzie dlatego pierwsze to oczyscic prokurature , sadownictwo , ludzi na szczycie wladzy,wygonic to talatanstwo z kraju za chlebem tak jak wyrzuca sie wartosciowa mlodziez bo w kraju nie maja szans.

 • piotr110660

  Oceniono 3 razy 3

  To chyba prokursatura dokonuje zabezpiecvzenia a my mamy w Gdańsku super kompetentną prokuraturę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje