Woj. kujawsko-pomorskie: nawałnica zniszczyła drzewa i pozrywała dachy

06.10.2012 22:13
Burza

Burza (Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta)

Bardzo wiele drzew zostało przewróconych i połamanych, a w kilku gospodarstwach zostały uszkodzone dachy i zniszczone stodoły wskutek nawałnicy, która przeszła wieczorem nad województwem kujawsko-pomorskim. Silny wiatr spowodował wypadek, w którym zmarł 27-letni mężczyzna.
- Najwięcej szkód zostało wyrządzonych w powiatach grudziądzkim i brodnickim. We wsi Białobłoty k. Grudziądza w kilku gospodarstwach wichura częściowo zerwała dachy z domów i budynków gospodarczych, przewróciła stodoły, a także powywracała i połamała drzewa. Strażacy pomogli poszkodowanym przykryć budynki folią - powiedziała rzeczniczka kujawsko-pomorskiej straży pożarnej st. kpt. Małgorzata Jarocka-Krzemkowska.

W Grzegorzewicach koło Grodziska Mazowieckiego konar powalony przez silny wiatr spadł na jadący samochód osobowy. 27-letni kierowca stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w drzewo. Mimo reanimacji zmarł - podaje TVN24.

"Prawdopodobnie przeszła lokalna trąba powietrzna"

Zdaniem strażaków biorących udział w usuwaniu skutków nawałnicy nad Białobłotami prawdopodobnie przeszła lokalna trąba powietrzna, o czym świadczy m.in. charakter zniszczeń drzew.

Wiele drzew połamanych i przewróconych spadło na drogę krajową w okolicach Tamy Brodzkiej w powiecie brodnickim i na drogę krajową 55 w rejonie Radzynia Chełmińskiego w powiecie grudziądzkim. Na miejsce skierowano zastępy strażaków, którzy usuwają zniszczone drzewa. Strażacy usuwali też połamane drzewa z torów linii kolejowej Grudziądz - Jabłonowo.

Do straży kierowane są też zgłoszenia o zalanych piwnicach, głównie w Bydgoszczy i Włocławku. Przez cały wieczór kujawsko-pomorscy strażacy interweniowali ponad 40 razy.

Komentarze (17)
Woj. kujawsko-pomorskie: nawałnica zniszczyła drzewa i pozrywała dachy
Zaloguj się
 • delivered

  Oceniono 25 razy 19

  Od milionów lat nawałnice niszczą drzewa i nie tylko, a ludzie są ciągle zdziwieni.

 • maluch1.0

  Oceniono 37 razy 17

  Tadziu powinien modlić się o pogodę a nie zajmować się polityką.

 • jkmjkm

  Oceniono 27 razy 5

  Wszystkie plagi na najwierniejszych katolików idą. Chyba chce nas Pan Bocek Kochany, coby szli szybko do nieba i nie oglądali dłużej tego zepsutego świata pełnego sodomii i gomorii. Amen.

 • arkady.ronin

  Oceniono 21 razy -3

  Ale uzasadnienia ekonomicznego do budowania elektrowni wiatrowych nie widać. Widocznie za wygodnie Panom z PGNiG i podobnych instytucji mających monopol na energię jest by chcieli oni cokolwiek zmieniać. A nikt inny poza dużymi monopolami nie ma odpowiednich sił i środków by o realne projekty odnawialnej energii walczyć.. Śmieszne jest to, że w takiej bogatej Austrii uprawa biopaliw z rzepaku bardziej się opłaca niż w biednej Polsce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje