Izrael zestrzelił niezidentyfikowany samolot bezzałogowy

06.10.2012 18:50
Helikopter izraelskiej armii ląduje na południu kraju, gdzie zestrzelono obcy samolot bezzałogowy

Helikopter izraelskiej armii ląduje na południu kraju, gdzie zestrzelono obcy samolot bezzałogowy (Fot. AMIR COHEN REUTERS)

Siły zbrojne Izraela zestrzeliły dziś samolot bezzałogowy, który naruszył przestrzeń powietrzną kraju od południa - poinformowało wojsko. Nie podano, gdzie maszyna rozpoczęła lot. Według mediów chodzi o samolot do zbierania danych wywiadowczych.
"Rano bezzałogowy statek powietrzny znalazł się w izraelskiej przestrzeni powietrznej i został przechwycony przez izraelskie lotnictwo" - napisano w komunikacie. Obecnie trwają poszukiwania zestrzelonego samolotu w północnej części pustyni Negew. Jest ona położona na południu kraju i graniczy ze Strefą Gazy, Zachodnim Brzegiem Jordanu, Egiptem i Jordanią.

Izraelskie radio podało, że prawdopodobnie chodzi o samolot bezzałogowy służący do gromadzenia danych wywiadowczych. Armia miała śledzić jego lot, zanim jeszcze wszedł w przestrzeń powietrzną Izraela, jednak zdecydowano się na zestrzelenie maszyny dopiero wtedy, gdy przekroczyła granicę.

Minister obrony Ehud Barak w oświadczeniu pogratulował siłom zbrojnym udanej operacji. - Traktujemy ten incydent bardzo poważnie i zastanowimy się nad naszą odpowiedzią - podkreślił.

Zobacz także
Komentarze (131)
Izrael zestrzelił niezidentyfikowany samolot bezzałogowy
Zaloguj się
 • a.k.traper

  Oceniono 135 razy 101

  Najpewniej bezdomni z Etiopii chcieli się dowiedzieć czy są wolne lokalne na Zachodnim Brzegu?:)))

 • szpon

  Oceniono 129 razy 89

  "Traktujemy ten incydent bardzo poważnie i zastanowimy się nad naszą odpowiedzią - podkreślił."

  Zakład, że okaże się że drona była Irańska? :D

 • piesiec81

  Oceniono 110 razy 70

  >>Notatka prasowa Radzieckiego MSZ:
  "Wczoraj na granicy radziecko-chińskiej doszło do drobnego incydentu. Dwa chińskie czołgi zaatakowały radziecki traktor podczas żniw. Traktor odpowiedział ogniem rakietowym i odleciał w bliżej nieokreślonym kierunku." <<

 • jerjar

  Oceniono 144 razy 68

  Wystarczy, że gazeta napisze, choćby o pierdnięciu nad Morzem Martwym, a już złażą się. Z dwóch stron, bo taka notatka to jedyne miejsce, w którym podają sobie ręce genetyczni pogromcy Żydów oraz lewaccy obrońcy terrorystów w turbanach. Pewno są i dyżurni z ambasad.

  Jednym słowem wesoła gromadka lubiąca popieprzyć w bambus. A tam sprawy idą swoją według odwiecznych praw logiki nienawiści.

 • rursens

  Oceniono 58 razy 38

  To był zwiad głodnych, sprawdzaja czy w kibucach pomarańcze dojrzały

 • kuzynmichnika

  Oceniono 98 razy 24

  to była bomba atomowa z Iranu, dobrze, ze zestrzelili. Teraz pora na odwet i atak na Iran. bedzie kolejnt powod do podwyzek cen paliwa :)

 • laksmana

  Oceniono 26 razy 16

  Niezidentyfikowany, znaczy się UFO zestrzelili.

 • nariz

  Oceniono 27 razy 15

  Na Haarecu jest napisane, że to byl dron Hezbollachu
  www.haaretz.com/blogs/east-side-story/the-immediate-suspect-behind-the-drone-that-penetrated-israel-hezbollah.premium-1.468566

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje