Izrael zestrzelił niezidentyfikowany samolot bezzałogowy

06.10.2012 18:50
Helikopter izraelskiej armii ląduje na południu kraju, gdzie zestrzelono obcy samolot bezzałogowy

Helikopter izraelskiej armii ląduje na południu kraju, gdzie zestrzelono obcy samolot bezzałogowy (Fot. AMIR COHEN REUTERS)

Siły zbrojne Izraela zestrzeliły dziś samolot bezzałogowy, który naruszył przestrzeń powietrzną kraju od południa - poinformowało wojsko. Nie podano, gdzie maszyna rozpoczęła lot. Według mediów chodzi o samolot do zbierania danych wywiadowczych.
"Rano bezzałogowy statek powietrzny znalazł się w izraelskiej przestrzeni powietrznej i został przechwycony przez izraelskie lotnictwo" - napisano w komunikacie. Obecnie trwają poszukiwania zestrzelonego samolotu w północnej części pustyni Negew. Jest ona położona na południu kraju i graniczy ze Strefą Gazy, Zachodnim Brzegiem Jordanu, Egiptem i Jordanią.

Izraelskie radio podało, że prawdopodobnie chodzi o samolot bezzałogowy służący do gromadzenia danych wywiadowczych. Armia miała śledzić jego lot, zanim jeszcze wszedł w przestrzeń powietrzną Izraela, jednak zdecydowano się na zestrzelenie maszyny dopiero wtedy, gdy przekroczyła granicę.

Minister obrony Ehud Barak w oświadczeniu pogratulował siłom zbrojnym udanej operacji. - Traktujemy ten incydent bardzo poważnie i zastanowimy się nad naszą odpowiedzią - podkreślił.

Zobacz także
Komentarze (131)
Zaloguj się
 • telefonondznik1

  0

  www.youtube.com/watch?v=vmEDwxEKQ5U
  www.youtube.com/watch?v=jMaQQ0OPa0A
  www.youtube.com/watch?v=k6C9BuXe2RM

 • wysokiej-klasy-specjalista

  Oceniono 1 raz 1

  może to ich własny - tak tajny, że nieidentyfikowalny ...

 • apas13

  0

  "Według mediów chodzi o samolot do zbierania danych wywiadowczych."
  Świetnie, że podano tę analizę do publicznej wiadomości. Bo jeszcze kto by pomyslał, że chodziło o bezzałogowy samolot pasażerski...

 • cyfro22

  0

  "jednak zdecydowano się na zestrzelenie maszyny dopiero wtedy, gdy przekroczyła granicę."
  Jacy oni łaskawi nie którym samolotom pozwalają nawet latać po za swoją przestrzenią powietrzną,o łaskawcy miło z ich strony że nie zabraniacie latać PLL LOT na ten przykład nad Warszawą .

 • ulebyk

  0

  O kurcze! Cóż za akt agresji! Natychmiast bombardować Iran!

 • rabbinhood

  Oceniono 1 raz 1

  Negew kojarzy mi się z bronią atomową, najlepiej gdyby stamtąd zniknęła, tak jak z całego Bliskiego Wschodu, tak czy inaczej broń atomowa w tamtym regionie to puszka Pandory, bez względu na to kto ją otworzy.

 • skinhead8814

  Oceniono 2 razy 2

  Wina kiboli!

 • michaelus_maximus

  Oceniono 8 razy -2

  bardzo dobre wiadomosci :)
  prawdopodobnie iran skopiowal technologie z przechwyconego jakis czas temu bezzalogowaca us army. pewnie nawet wprowadzili jakises ulepszenie. mysle, ze kwestia czasu jest zrobienie bezzalogowcow niewykrywalnych przez radary (usa pewnie maja cos w typie minaitury blackbirda).
  kto od miecza wojuje... nie moge sie doczekac, kiedy beda mieli sie z pyszna, jak nad usa pojawia sie uzbrojone bezzalgowce :) amerykanskim polityka i zolnierza nalezy sie zpalata za to, jak bestaiaosko morduja bez zadnego sadu domniemanych "terroystow" i niewinnych ludzi ktorzy sa akurat z nimi w samochodzeni, w domu itp... kiedy strzela do nich samolot bezzalogowy.

  na prawde sie ciesze! wreszcie czeka nas troche sprawiedliwosci, a pozniej moze stosunki sie unormuja i wszyscy przestana bawic sie tymi samolocikami.
  swiat potrzebuje przeciwwagi dla zbrodniarzy z izraela i agresorow z ameryki polnocnej!

 • brutalny_cyrkiel

  Oceniono 4 razy 0

  <wzdycha> Izrael zestrzelił izraelski dron niewiadomego pochodzenia. Show osiągnął zamierzony cel. Dziękujemy za uwagę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje