PiS ogłosi wkrótce nowy program rządzenia. Kaczyński: "My się do władzy nie pchamy"

06.10.2012 18:27
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Jarosław Kaczyński powiedział dziś, że w ciągu 6-7 najbliższych miesięcy jego partia zaprezentuje nowy program partyjny, program rządzenia dla przyszłego rządu Prawa i Sprawiedliwości. Prezes PiS mówił, że w Polsce "jest przebudzenie", a Polacy chcą zmian. - Chcemy rządu neutralnego, który poprowadzi polskie sprawy w inny sposób - mówił Kaczyński.
Mówił o tym po południu podczas otwartego spotkania z mieszkańcami Białegostoku. Prezes PiS odwiedza w sobotę województwo podlaskie. W południe był w Łomży, po wizycie w Białymstoku spotka się jeszcze wieczorem z mieszkańcami Suwałk. Kaczyński mówił, że jeździ po Polsce, by przekonywać Polaków do zmiany rządu, bo każdy może tej idei pomóc. Namawiał do aktywności, uczestnictwa w marszach niepodległości.

Lider partii opozycyjnej mówił, że w tym programie, nad którym prace już trwają, zostanie sprecyzowane, co każdy z ministrów w przyszłym rządzie PiS będzie miał do zrobienia.

"Chcemy neutralnego rządu, który inaczej poprowadzi polskie sprawy"

Kaczyński mówił, że w Polsce "jest przebudzenie", a Polacy chcą zmian. Metodą, na którą stawia, by odsunąć od władzy obecny rząd, jest rząd pozaparlamentarny. O zaprezentowanym już wcześniej kandydacie na szefa tego rządu, prof. Piotrze Glińskim, mówił, że to "człowiek uczciwy i kompetentny", niebędący "człowiekiem PiS", który ma szanse być tym "trzecim" na polskiej scenie politycznej, osobą, którą zaakceptują różni ludzie. - On może skończyć tę tragiczną wojnę polsko-polską - powiedział.

- My się do władzy nie pchamy. Chcemy rządu neutralnego, który poprowadzi polskie sprawy w sposób inny - mówił prezes PiS. Podkreślał, że potrzeba "solidnej pracy i świadomości Polaków", że osoba stojąca na czele rządu i wszyscy, którzy jej podlegają, pracują dla Polski i Polaków.

Gliński na premiera w 2015? "Nic na tym świecie nie jest zamknięte"

Pytany przez uczestników spotkania, czy Gliński mógłby być kandydatem PiS na premiera w wyborach w 2015 r., powiedział, że "zwykle partia wybiera swojego kandydata". - Nic na tym świecie nie jest zamknięte. Jeżeli ewolucja pana profesora będzie ewolucją ku Prawu i Sprawiedliwości, różnie może być - powiedział Kaczyński. Według niego gdyby profesor miał być premierem rządu technicznego, to "do uzgodnienia" jest, na jaki czas, choć przy obecnych wynikach sondaży "raczej preferowane byłyby 3 lata".

Pytany o komentarz do najnowszego sondażu, który daje PiS 39 proc. poparcia i przewagę nad PO, powiedział, że to nie pierwszy taki sondaż z przewagą nad Platformą Obywatelską, ale pierwszy z poparciem na poziomie 39 proc. - Takiego wyniku, żebyśmy mieli 39 proc., to rzeczywiście nie było - mówił Kaczyński.

Dopytywany, czy wynik tego sondażu nie oznacza, że PiS powinien dążyć do przyspieszonych wyborów, a nie zgłaszać konstruktywne wotum nieufności, tłumaczył, że samorozwiązanie Sejmu wymaga dwóch trzecich głosów, a takiego układu w Sejmie obecnie nie ma, a innym partiom się do wyborów nie spieszy.

Zobacz także
Komentarze (159)
Zaloguj się
 • niegrzecznymisiek

  0

  "my do władzy się nie pchamy, ona nam się należy i musimy ją mieć ! "

 • wiwi2662_beauty

  Oceniono 1 raz 1

  Taaa nie pchamy się do władzy......
  Mam rozumieć że też nie lubimy chłopców?
  A CIEMNY LUD TO KUPI?????

 • ew-22

  Oceniono 2 razy 2

  Nie pchamy???? To dlaczego krzyczą "zwyciężymy" ???

 • gburiaifuria

  Oceniono 3 razy 1

  to po co ta zabawa? nie zawracaj pan glowy, panie kaczynski, pchasz sie tak, ze az budzi to niesmak.

 • best.bacha191

  Oceniono 4 razy 2

  "My się do władzy nie pchamy"
  I kto to mowi???

 • cocks

  Oceniono 4 razy 2

  Ja chcę, żeby Kaczyński rządził. Domagam się tego. Teraz, nie przed kryzysem, nie po kryzysie, tylko teraz. Nie drużyna A, nie batman, czy inny profesor, tylko Kaczyński !!! A ten, że mu się do władzy nie spieszy, no k***** mać !!! Rozumiecie coś z tego? Ile mam jeszcze czekać na swój dobrobyt? Dajcie mu tę Władzę wreszcie !!!!

 • alik-w-plomieniach

  Oceniono 2 razy 0

  Kłamstwo ma kacze nogi. Pchają się do władzy, neutralni nie są, a ciemny lud ze ściany wschodniej klaszcze.

 • js93

  Oceniono 6 razy -4

  rząd tuska nic nie zrobił i czas odejść na taką władzę nie ma przyzwolenia społecznego te kilka % poparcia społeczeństwa można zobaczyć ile faktycznie % społeczeństwa na niego głosowała i jak tak mała i niekompetentna garstka ma rządzić większością stanowić złe prawo ciągnąć nas na dno Polacy ta garstka dali się ogłupić uwierzyli w bajkę o zielonej wyspie i co i nic jest źle rząd sobie nie radzi z niczym z rowiązaniem katastrofy smoleńskiej, z drogami, służbą zdrowia, szkolnictwem, polityka zagraniczną, armią, sądami prokuraturą, nic się nie udaje afera goni aferę, a popiera się aborcję, związki gejowskie, wydłuża wiek emerytalny prowadzi politykę antyrodzinną to prowadzi do upadku obyczajów i ogłupienia społeczeństwa to widać na tym portalu stworzono lemingi głuche i ślepe na argumenty które wierzą jedynie peło i brną z nimi w matnię głupoty nie tędy droga Polsko obudź się!

 • amron53

  Oceniono 5 razy 3

  mega - hipokryzja...Kaczyński najzwyczajniej kłamie...ubierz w końcu brunatną koszulę
  , toć jesteś wzorem prawdziwka Polaka i zdrajcą na usługach obcej monarchii vatykańskiej...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje