PiS ogłosi wkrótce nowy program rządzenia. Kaczyński: "My się do władzy nie pchamy"

06.10.2012 18:27
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Jarosław Kaczyński powiedział dziś, że w ciągu 6-7 najbliższych miesięcy jego partia zaprezentuje nowy program partyjny, program rządzenia dla przyszłego rządu Prawa i Sprawiedliwości. Prezes PiS mówił, że w Polsce "jest przebudzenie", a Polacy chcą zmian. - Chcemy rządu neutralnego, który poprowadzi polskie sprawy w inny sposób - mówił Kaczyński.
Mówił o tym po południu podczas otwartego spotkania z mieszkańcami Białegostoku. Prezes PiS odwiedza w sobotę województwo podlaskie. W południe był w Łomży, po wizycie w Białymstoku spotka się jeszcze wieczorem z mieszkańcami Suwałk. Kaczyński mówił, że jeździ po Polsce, by przekonywać Polaków do zmiany rządu, bo każdy może tej idei pomóc. Namawiał do aktywności, uczestnictwa w marszach niepodległości.

Lider partii opozycyjnej mówił, że w tym programie, nad którym prace już trwają, zostanie sprecyzowane, co każdy z ministrów w przyszłym rządzie PiS będzie miał do zrobienia.

"Chcemy neutralnego rządu, który inaczej poprowadzi polskie sprawy"

Kaczyński mówił, że w Polsce "jest przebudzenie", a Polacy chcą zmian. Metodą, na którą stawia, by odsunąć od władzy obecny rząd, jest rząd pozaparlamentarny. O zaprezentowanym już wcześniej kandydacie na szefa tego rządu, prof. Piotrze Glińskim, mówił, że to "człowiek uczciwy i kompetentny", niebędący "człowiekiem PiS", który ma szanse być tym "trzecim" na polskiej scenie politycznej, osobą, którą zaakceptują różni ludzie. - On może skończyć tę tragiczną wojnę polsko-polską - powiedział.

- My się do władzy nie pchamy. Chcemy rządu neutralnego, który poprowadzi polskie sprawy w sposób inny - mówił prezes PiS. Podkreślał, że potrzeba "solidnej pracy i świadomości Polaków", że osoba stojąca na czele rządu i wszyscy, którzy jej podlegają, pracują dla Polski i Polaków.

Gliński na premiera w 2015? "Nic na tym świecie nie jest zamknięte"

Pytany przez uczestników spotkania, czy Gliński mógłby być kandydatem PiS na premiera w wyborach w 2015 r., powiedział, że "zwykle partia wybiera swojego kandydata". - Nic na tym świecie nie jest zamknięte. Jeżeli ewolucja pana profesora będzie ewolucją ku Prawu i Sprawiedliwości, różnie może być - powiedział Kaczyński. Według niego gdyby profesor miał być premierem rządu technicznego, to "do uzgodnienia" jest, na jaki czas, choć przy obecnych wynikach sondaży "raczej preferowane byłyby 3 lata".

Pytany o komentarz do najnowszego sondażu, który daje PiS 39 proc. poparcia i przewagę nad PO, powiedział, że to nie pierwszy taki sondaż z przewagą nad Platformą Obywatelską, ale pierwszy z poparciem na poziomie 39 proc. - Takiego wyniku, żebyśmy mieli 39 proc., to rzeczywiście nie było - mówił Kaczyński.

Dopytywany, czy wynik tego sondażu nie oznacza, że PiS powinien dążyć do przyspieszonych wyborów, a nie zgłaszać konstruktywne wotum nieufności, tłumaczył, że samorozwiązanie Sejmu wymaga dwóch trzecich głosów, a takiego układu w Sejmie obecnie nie ma, a innym partiom się do wyborów nie spieszy.

Zobacz także
Komentarze (159)
PiS ogłosi wkrótce nowy program rządzenia. Kaczyński: "My się do władzy nie pchamy"
Zaloguj się
 • m8ts

  Oceniono 120 razy 98

  Co to jest neutralność według PiS, coś jak ichnia demokracja, prawo i sprawiedliwość?

 • oneofthepeople

  Oceniono 110 razy 96

  Haha, prezes chyba zobaczył najnowszy sondaż i się przeraził.

  No jasne, że się do władzy nie pchacie! O ileż bardziej komfortowa dla PIS-u jest obecna sytuacja! Do woli można prowadzić bezpłodne spory i podjudzanie, zamiast zrobić coś konstruktywnego.

 • cedet

  Oceniono 100 razy 88

  Ależ ten człowieczek jest obłudny!!! Gdyby nie pchał się do władzy, poszedłby na emeryturę. On tylko chce pokazać "NOWĄ TWARZ JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO". Która to już twarz? Po dojściu do władzy, zlikwiduje wszystkich przeciwników i oponentów. Wtedy powstanie IV RP, a on będzie marionetką w rękach GRZYBKA.

 • piemont12

  Oceniono 97 razy 81

  Słyszałem, jak ten "Polak" spod Odessy , mówił dziś w TVN24 " PrzypomniEmy, przypomniEmy" Ruski pierdoła..

 • tia666

  Oceniono 98 razy 76

  zacytuje pissowskiego guru : SPIEPRZAJ DZIADU!

 • chi_neng1

  Oceniono 85 razy 73

  Dwulicowosc i obluda kaczego krola nie jest nowoscia ...On to ma we krwi .

  Kuja zelazo, poki gorace - jak im sie wydaje ...

  Czekamy na ten zimny prysznic i otrzezwienie .

 • fodo-modo

  Oceniono 62 razy 48

  Nie zrozumiem tego nigdy. W jaki sposób ten facet, w którym od razu wyczuwa się lekkiego bzika z paranoiczną nutką, potrafi zmylić tak wielkie rzesze Polaków.

 • jamcijest44

  Oceniono 35 razy 33

  Zaprawdę, świat bez Prezesa byłby miejscem smutnym, szarym i bezbarwnym. Jak to jednak dobrze, że Go mamy. Do władzy się nie pcha, ale wkrótce przedstawi nowy program rządzenia. Swoją ojczyznę nazywa Ubekistanem i kondominium, ale tylko On ją naprawdę kocha, do tego stopnia, że chodzi w marszach, ażeby ją "budzić". Wysyła swoich podkomendnych na kolejne ekshumacje, bo przecież powszechnie pozamieniano ciała, ale swego brata ekshumować nie da, bo Jego jak raz nie zamieniono. Sprawdza wszystkim życiorysy i wyciąga teczki - wszystkie co do joty prawdziwe, ale o swojej własnej wie, że została sfałszowana. Zarzuca rządzącym, że nie kochają narodu, nie kochają wszystkich Polaków, sam za to kocha każdego z osobna (także tych, co stali tam, gdzie ZOMO, a może nawet i wykształciuchów czy inną tam gejowską swołocz). I tak dalej, i tak dalej. I jak nie zachwyca, jak zachwyca?

 • tadjan

  Oceniono 37 razy 31

  wódz naczelny pięknie położył pokotem prawie setkę ludzi pod Smoleńskiem, no to głupkowaty braciszek chce taką próbę powtórzyć na prawie 40 milionowym narodzie, ambitny gnój.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje