Tusk "ozusuje umowy śmieciowe"? "Pokłócił się o to z Gowinem. Porządnie go zrugał"

06.10.2012 16:24
Jarosław Gowin i Donald Tusk

Jarosław Gowin i Donald Tusk (Fot. Wojciech Olkuśnik / AG)

Między Donaldem Tuskiem i Jarosławem Gowinem doszło do kolejnego spięcia. Tym razem, jak podaje "Newsweek", poszło o treść kolejnego exposé premiera. Tusk zapowiedział swoim ministrom "ozusowanie umów śmieciowych", przeciwko czemu miał zaprotestować szef resortu sprawiedliwości. - Premier porządnie go zrugał - przyznał jeden z ministrów.
Tusk w końcu chce zrobić porządek z kontrowersyjnymi "umowami śmieciowymi". W swoim zapowiedzianym na piątek exposé ma zapowiedzieć wprowadzenie obowiązku odprowadzania od nich składek na ubezpieczenia społeczne - podaje internetowy serwis "Newsweeka".

Ta zapowiedź spotkała się w trakcie posiedzenia rządu z burzliwym przyjęciem ze strony Jarosława Gowina. Minister miał otwarcie pomysł skrytykować, mówiąc, że usztywni on rynek pracy i "w efekcie może się okazać przeciwskuteczny".

Premier ze swojej zapowiedzi się nie wycofał. - Puścił argumenty Gowina mimo uszu i porządnie go zrugał. Wyglądało to tak, jakby wbijał go w ziemię - powiedział "Newsweekowi" jeden z ministrów.

Exposé będzie wystarczającą odpowiedzią na działania PiS?

Tzw. drugie exposé premiera to odpowiedź na krytykę opozycji, zwłaszcza PiS. Prawo i Sprawiedliwość ruszyło we wrześniu z intensywną kampanią propagandową, w ramach której zorganizowało marsz "Obudź się Polsko" i przedstawiło swojego kandydata na premiera rządu tymczasowego, prof. Piotra Glińskiego. Jarosław Kaczyński zapowiedział zgłoszenie konstruktywnego wotum nieufności na przełomie października i listopada.

Działania PiS przy biernej postawie rządu doprowadziły do tego, że Prawo i Sprawiedliwość po raz pierwszy od lat wyprzedziło Platformę w sondażach - badanie TNS OBOP wskazało 6 pkt. procentowych przewagi PiS nad PO.

Więcej o piątkowym expose Donalda Tuska czytaj w "Gazecie Wyborczej" >>

Zobacz także
Komentarze (382)
Zaloguj się
 • atlas41

  0

  opus dei Gowin jest wszedzie i na wszystkim zna sie najlepiej, biskup mu to powiedzial a on uwierzyl.
  Tusk wychodowal sobie zmije na wlasnych piersiach, przedryblowal, zeby tylko nie zakiwal sie na smierc

 • wika2012

  0

  nie jest problemem czy umowy zlecenia maja ZUS czy nie ale to ze naduzywa sie ich w okolicznosciach gdy nie powinny byly byc zawierane!! jezeli ktos pracuje od 8-16 5 dni w tyg to sie nie kwalifikuje na umowe zlecenie tylko na etat. Problem jest w tym ze inspetorzy pracy tego nie weryfikuja a pracodawcy robia co chcą, bo sie im na to zwyczajnie pozwala

 • wika2012

  0

  oświećcie mnie proszę bo zaczynam sie gubic..czy "uzusowienie" to tylko pomniejszona pensja o skladke zusowska czy cos jeszcze?? Jakie konsekwencje ma to dla pracownika? bedzie ubezpieczony emerytalnie, rentowo ok ale nadal ma umowe czasowa,nadal nie moze brac L4 ani kredytow, nadal jest w ciemnej d..tyle ze nie musi sie martwic o swoja emeryture, dobrze rozumiem????? czy nie chodzi tu tylko o pompowanie w ZUS?

  P.S. pracuje na etacie i mimo to martwie sie o swoja emeryture- czasem bo ciagle powodowaloby migrene;/

 • przemyslawo2

  Oceniono 1 raz 1

  A ja jestem dumny z tego, że nie zmarnowałem głosu na PO, tylko głosowałem na Nową Prawicę.

 • jan_sobczak1

  Oceniono 1 raz 1

  Dobre! Rudy Hitlerek przez ostatnie sześć lat tyle razy kłamał, śmiał się z Polaków i obrażał ich inteligencję że jakakolwiek jego wypowiedź budzi już tylko śmiech lub współczucie dla jego rodziny.

 • razb1947

  Oceniono 1 raz -1

  Jak nie będzie odprowadzania składek na ZUS to nie będzie emerytur i rent-opamiętajcie się lemingi

 • koniu150

  Oceniono 1 raz 1

  kłótnia w mafii

 • jansoch

  Oceniono 1 raz -1

  Ozusuje - nowy utworzony wyraz na bazie wyrazów ZUS-u i onanizuje. Łatwy do wymówienia nawet przez osoby mające trudności językowe z powodu brak w nim liter ,,r’’ i ,,ł’’ .

 • aa_6

  Oceniono 1 raz -1

  W ostatnich wyborach Donal Tusk szczęśliwie pozbył się z listy wyborczej J. Rokity (na tegoż życzenie), czyli mentalnego PiS-owca o przerośniętym ego, i niestety wziął na jego miejsce megaPiS-owca J. Gowina, który jako minister sprawiedliwości ma typowe PiS-owskie pomysły na sposób funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości i nieustannie wtrąca się do gospodarki. Sądzę, że Rokita czeka "cały i gotowy" na rozpad PO, rządzącej koalicji i na wejście do rządu utworzonego przez... Pawlaka z Kaczyńskim. Niestety, ani Palikot, ani Miller nie nadają się na koalicjantów Tuska, gdyby doszło do tgo, co napisałam powyżej. Obaj są żałośni i beznadziejni jak Pawlak i Kaczyński... Komentarz tacx uważam za szczyt chamstwa i głupoty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje