Tusk "ozusuje umowy śmieciowe"? "Pokłócił się o to z Gowinem. Porządnie go zrugał"

Jarosław Gowin i Donald Tusk

Jarosław Gowin i Donald Tusk (Fot. Wojciech Olkuśnik / AG)

Między Donaldem Tuskiem i Jarosławem Gowinem doszło do kolejnego spięcia. Tym razem, jak podaje "Newsweek", poszło o treść kolejnego exposé premiera. Tusk zapowiedział swoim ministrom "ozusowanie umów śmieciowych", przeciwko czemu miał zaprotestować szef resortu sprawiedliwości. - Premier porządnie go zrugał - przyznał jeden z ministrów.
Tusk w końcu chce zrobić porządek z kontrowersyjnymi "umowami śmieciowymi". W swoim zapowiedzianym na piątek exposé ma zapowiedzieć wprowadzenie obowiązku odprowadzania od nich składek na ubezpieczenia społeczne - podaje internetowy serwis "Newsweeka".

Ta zapowiedź spotkała się w trakcie posiedzenia rządu z burzliwym przyjęciem ze strony Jarosława Gowina. Minister miał otwarcie pomysł skrytykować, mówiąc, że usztywni on rynek pracy i "w efekcie może się okazać przeciwskuteczny".

Premier ze swojej zapowiedzi się nie wycofał. - Puścił argumenty Gowina mimo uszu i porządnie go zrugał. Wyglądało to tak, jakby wbijał go w ziemię - powiedział "Newsweekowi" jeden z ministrów.

Exposé będzie wystarczającą odpowiedzią na działania PiS?

Tzw. drugie exposé premiera to odpowiedź na krytykę opozycji, zwłaszcza PiS. Prawo i Sprawiedliwość ruszyło we wrześniu z intensywną kampanią propagandową, w ramach której zorganizowało marsz "Obudź się Polsko" i przedstawiło swojego kandydata na premiera rządu tymczasowego, prof. Piotra Glińskiego. Jarosław Kaczyński zapowiedział zgłoszenie konstruktywnego wotum nieufności na przełomie października i listopada.

Działania PiS przy biernej postawie rządu doprowadziły do tego, że Prawo i Sprawiedliwość po raz pierwszy od lat wyprzedziło Platformę w sondażach - badanie TNS OBOP wskazało 6 pkt. procentowych przewagi PiS nad PO.

Więcej o piątkowym expose Donalda Tuska czytaj w "Gazecie Wyborczej" >>

Zobacz także
 • Aleksander Kwaśniewski Kwaśniewski: PO ma opcję zmiany lidera. "Partia ta sama, ale nie taka sama"
 • Donald Tusk i Jacek Rostowski vs Jarosław Kaczyński 39 do 33! PiS wygrywa z PO w nowym sondażu. "Kto narzuca temat, nawet absurdalny, wygrywa"
 • Dorota Wysocka, prowadząca niedzielne wydanie 'Wiadomości' Co było w "Wiadomościach", które tak oburzyły PiS i Solidarnych 2010? Sprawdziliśmy
Komentarze (382)
Tusk "ozusuje umowy śmieciowe"? "Pokłócił się o to z Gowinem. Porządnie go zrugał"
Zaloguj się
 • tacx

  Oceniono 708 razy 402

  ten chłopek roztropek nie ma w ogóle pomysłu na państwo. Chce po prostu łatać podziurawiony garnek i zostawić to wszystko następcom. Najpóźniej jak się da.. Spłacac długi będziemy my - dzisiejsi 30 latkowie - nie on. Głodowe emerytury bedziemy mieli my - ludzie pracujacy na własną rękę- nie on i 30 letni emeryci policjanci ze strażakami pod rękę. Zus to zlodziejstwo i instytucja przestępcza nie różniąca się niczym od Amber Goldu. ostatni zgasi światło i przyklepie łopatą. To wie kazdy czym się skończy ZUS. Tyle ze to złodziejstwo w majestacie prawa. Jak idioci wyeksportowali wszystkie miejsca pracy do Chin i na zachód to do kogo pretensje że jest dziura budżetowa? Do nas? Niech siebie Tusk w łeb strzeli i w ziemie wbije

 • apendula_niewdziosek

  Oceniono 478 razy 340

  Ozusowanie tych umów to leczenie objawów a nie przyczyn. Ludzie będą po prostu pracować na czarno, bez żadnej umowy i tyle. Ludzie na tym stracą i państwo też.

 • szpon

  Oceniono 438 razy 284

  Hehehe, idiota myśli że cokolwiek wskóra. Jak ozusuje śmieciówki to będę pracował bez żadnej umowy. Nie będę płacił swoją harówką na tych sku...synów.

 • cien_czlowieka

  Oceniono 324 razy 204

  Tuskowy populizm zwiekszy biurokracje i bezrobocie, a w rezultacie zmniejszy place w sektorze prywatnym. Brawo dla Gowina za zdrowy rozsadek i trzymanie sie (po raz kolejny pod prad) swoich pogladow.
  Nerwy Tuska wziely sie najpewniej stad ze zdaje on sobie doskonale sprawe ze na dluzsza mete wbija ta decyzja mlodym bezrobotnym gwozdz do trumny, i mial nadzieje ze nikt mu tego nie wytknie, a zwlaszcza nikt ze swoich.

  No ale co tam Gowinowy rozsadek, zaraz powie forum GW, najwazniejsze ze to katol- wiec jest be.

 • prawdziwy-moher

  Oceniono 241 razy 181

  Tusk ozusuje.
  Zrugal
  Wkurzyl sie
  Zdenerwowal sie.
  Wsciekl sie
  Byl wscielly
  Czy Wy piszecie o chorobie psychicznej?

 • mariatg8

  Oceniono 265 razy 177

  nic nie dadzą rady zrobić , bo za dużo zainwestowali w orliki , stadiony i muzea . Ani jedna z miliardowych inwestycji nie jest dochodowa . Historycy z wykształcenia , elita narodu , będzie siedziała w muzeach jak w oblężonych twierdzach , otoczonych milionami bezrobotnych . Kto , q.wa ma płacić za dziesiątki wielkich muzeów ? Jakieś debilne centra solidarności i lewe muzea II Wojny światowej ? Kto będzie płacił za muzeum żydow polskich ? etc... Oprzytomnijcie ludzie!!!

 • zeldox

  Oceniono 271 razy 171

  no to bezrobotnych będzie jeszcze więcej. lepiej by Tusk zrobił gdyby sobie rozum ozusował.

 • grenlandzki-opos

  Oceniono 147 razy 105

  Zamiast ruszyć inspekcję pracy do roboty, będziemy przepłacać za usługi fachowców.

 • rajmunde

  Oceniono 72 razy 62

  Tusk "Puścił argumenty Gowina mimo uszu i porządnie go zrugał" ach jak mi to przypomina cara Putina i rzady dekretami. O bedzie wspaniale! slupki wzrosna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje