Błaszczak: Rezultat sondażu to wynik naszej pracy, pokazaliśmy alternatywę

Mariusz Błaszczak i Jarosław Kaczyński

Mariusz Błaszczak i Jarosław Kaczyński (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Trudno być liderem tyle lat - tymi słowami Małgorzata Kidawa-Błońska komentuje sondaż, w którym PiS przegonił PO. Zdaniem Mariusza Błaszczaka to w dużej mierze zasługa pracy jego partii i złych rządów PO.
Wróć do artykułu
Zobacz także
 • Janusz Palikot Kotliński nieprzyjęty do Komisji Etyki. Palikot: Skandal, nierówne traktowanie!
 • Profesor Kazimierz Kik PiS zaprasza na debatę o służbie zdrowia. Prof. Kik: "To po to, by obalić ten rząd"
 • Twitterowe wpisy "PostPiS + PiS ma 42 proc.". "Jak to mówił dr House: Świetnie! Jak zamierzasz to spieprzyć?". O sondażu na Twitterze
Komentarze (238)
Błaszczak: Rezultat sondażu to wynik naszej pracy, pokazaliśmy alternatywę
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • drupal

  Oceniono 9 razy 5

  Więcej takich sondaży.
  Jak PO spadnie do 5% to może się wreszcie wezmą do roboty.

 • waldi_46

  Oceniono 6 razy 4

  płaszczak bredzi że sondaż dobry dla pis to efekt pracy oszołomstwa smoleńskiego , a prawda taka że w PO nastała stagnacja . Tusk jak wypieprzy na zbity pysk nepotów i oszustów peselowskich z koalicji i podeprze się Ruchem Palikota czy SLD to sondaż się zmieni a nowa koalicja będzie działać rozsądniej i nowocześniej frontem do ludzi pracy .

 • almagus

  Oceniono 4 razy 4

  Wygrywa kościół wolski, przegrywa małopolski!
  Traktat poczdamski już obalony, w jednej religii będą dwa domy!

  Niech przeprosi ich bóg, grzeszny padnie do nóg.

  Idąc tyłem patrzą w oczy księdza.
  Zawzięte, szczerbate, zaro-śnięci.
  Obiecane niebo, gdy życie jedna nędza.
  Wpadając w groby są wniebowzięci.

  Lemingi kościelnych oszołomów.
  Droga do tyłu pajęcza przędza.
  Jęczy przeszłość nawiedzonych domów.
  Z mogiły nieba nikt nie potwierdza.

  Objawieniem świecą oczy kota.
  Pokrętne słowa tumanią natchnieniem.
  Wspomagać księdza biedaków cnota.
  Darzyć zaradnych krzyża cierpieniem.

  Podejrzewamy i Skazujemy.
  I Organizujemy Rabunek.
  W skrócie PiSiOR lub łOTR PiSujemy.
  Ojczyźnie panie plagi na ratunek.

  Skrót ŁOjciec Tudzież Radyjko gra.
  Lub od TORQUEMADA inkwizycja.
  TO RydzyQUjE MAryj jak bóg DA.
  Kuszą ich służby, kończy policja.

  Tak cichy, zgaszony szedłem tyłem.
  Nie patrząc w ślepia swego oprawcy.
  We śnie ścigany wolny nie byłem.
  Na nowo znaleźli się moi zbawcy.

  Po "skórę" goni ksiądz i trumienny.
  WuC przecież trumien pierwszy stajenny.

  2011-07-08 almagus

 • comox

  Oceniono 12 razy 4

  Kidawa-Błońska jest dla mnie typowym przykładem warszawskiej salonowej śmietanki PO dla której wszystko jest spoko i PO odnosi same sukcesy... nienawidzę PISlamizmu ale jej też nie da się już słuchać !
  Tragedia tego kraju to fakt że wybór polityczny jest od wielu lat pomiędzy dżumą i gangreną... zresztą 50 procent ludzi którzy nie głosują (rekord Europy) jest tego najlepszym dowodem !

  Od kilku miesięcy widzę jak Tusk obsuwa się od dłuższego czasu po równi pochyłej z powodu takich porażek jak Amber Gold i jego bezliczne anomalie zupełnie nie do uwierzenia... jak koalicja z Pawlakiem i jego systemem kolesiowo-familijnym... jak uniewinnienie mafii pruszkowskiej lub zaniechanie dochodzenia w sprawie mafii a raczej komisji majątkowej kościelnej...
  Wszyscy wiedzą że takie anomalie są w tym kraju wciąż na porządku dziennym... ale nikt nie może zobaczyć że rząd Tuska ma jakieś kompetencje i przede wszystkim silną wolę aby ten chory system uzdrowić i choć trochę naprawić !
  Co robi się sprawnie i efektywnie aby uzdrowić wreszcie system sprawiedliwości... uzupełnić luki prawne, odświeżyć niektóre PRL-owskie przepisy, zakończyć wreszcie oddawanie majątku narodowego różnym cwaniakom, dobrać się do d... niekompetentnym sędziom... przekupnym prokuratorom... zmusić ich wszystkich do rzetelnej pracy i dbania o interes publiczny ? Może coś się robi ? ...ale ja o tym nic nie słyszałem i chyba nie jestem sam ?

  Gdyby choć część z tych patologii była usunięta PIS miałby dzisiaj 20-25 procent... a PO 45...

 • normalny1945

  Oceniono 14 razy 4

  ? sondaże to wynik naszej pracy" kiedy oni pracowali czy oni w ogole kiedys pracowali . Wasze rządy już były . Najgorsze że nie wiem kto byłby najlepszym rządzącym w tym kraju . Najlepiej odsunmy na margines klechow ktorzy nasz bardzo dużo kosztują . Przecież to oni rządzą to widac.

 • zalpeel

  Oceniono 46 razy 4

  "To jest efekt naszej pracy i przedstawienia alternatywy: ustaw, debat - dodaje."

  Raczej tego, że społeczeństwo jest jednak głupie. Zrozumiałe jest odwrócenie się od PO, ale skierowanie sympatii wyborców w stronę nacjonalistycznokatolickoksenofobicznego PiSu jest naprawdę dziwne. Ich rządy były najgorszym okresem po 89 roku, Platforma wypala i przejada się Polakom po 6 latach, PiSu powszechnie nie lubiło się już po dwóch. Jak można teraz znów chcieć, by wrócili do władzy? Nie kapuję, naprawdę...

 • modrzewina

  Oceniono 30 razy 4

  Miarodajny sondaż telefoniczny !??? Ha,ha,ha,ha,ha...Błaszczak, spadaj kretynie...

 • tolek398

  Oceniono 3 razy 3

  Jak tylko Pawlaczek dogada się z Jarkiem, aby całe PSL-owskie klany rodzinne mogły zostać przy dalej korytku, to już po Tusku.

 • zackpos

  Oceniono 3 razy 3

  Kiedys Polske zalatwili panowie z Litwy i kompletna prywata. Po 1 wojne swiatowej Polske zalatwily klutnie w sejmie. A tym razem Polske zalatwi kiepskie dziennikarstwo. Zegnaj Europo. Zegnaj demokracjo. Zegnaj Polsko.
  Trzeba sie wsluchac co Kaczynski mowi. Przeiesz to sa same ogolniki. Nic konkretu. Kompletna nowo mowa tak chetnie uzywana za PRL-u

 • kralik111

  Oceniono 3 razy 3

  Na podstawie jednego, Malo znaczacego sonazu PiS zmienilo calkowicie swoj poglad na temat sondazy. Panowie i panie z PiS, a co z tymi wszystkimi lzesondazami, ktore ponoc mialy byc robione na zlecenie PO???

  BUA HA H A HA H A H A AH A HA H AH A AH H H AH H H AH AH A H HA H AH H H A H H

 • tadjan

  Oceniono 3 razy 3

  .....wynik ich pracy, dobre! Raczej wynik talentów lotniczych i wladczych smoleńskiego awiatora, który się brzozom nie kłaniał. A ponadto to zasługi antychrysta z Torunia i połowy ePiSkopatu w ogłupianiu ciemnego ludu.

 • wiarus25

  Oceniono 7 razy 3

  Sondaz zrobiony na zlecenie TVP, po tym jak pisowskie psy rzucily sie na nich po tym swoim "wielkim" marszu za brak zainteresowania, to im zmontowali poparcie. Nie przypuszczam ze w Polsce jest tylu przyglupow popierajacych PIS.

 • pro-contra

  Oceniono 3 razy 3

  No, to teraz czekamy, kiedy Płaszczak pójdzie w odstawkę.
  Prezes nie toleruje u swego boku podwładnych budujących swój polityczny image kosztem popularności wodza.

 • dz46

  Oceniono 3 razy 3

  Zagadka, kto byl autorem tak wiekopomnej pracy naukowej oddajacej niejako hold swojej rodzinie z nad Morza Czarnego : "Wyzszosc socjalistycznego prawa pracy w ujeciu leninowsko-marksistowskim nad zachodnimi rozwiazaniami" i kto byl tak zachwycony ta wyzszoscia? Teraz zapewne sondaze skocza ponownie do gory.

 • wol777

  Oceniono 3 razy 3

  PO otrzymało od wyborców żółta kartkę.Bezczynność , oddanie inicjatywy PiSowi i brak reakcji na róznego rodzaju insynuacje przyniosło efekty.PO uwierzyło w realizm i madrość wyborców a takze swoją wielkośc.Prawda jest inna.Większośc wyborców żadko orientuje się w bieżącej polityce.Poza tym ludzie uwielbiaja słuchac obiecanek i krytyki,zwłaszcza w kryzysie.

 • kuma1

  Oceniono 3 razy 3

  A ja spokojnie czekam na rzeczywisty wynik wyborczy za trzy lata w którym PIS odniesie po raz kolejny zwycięstwo osiągając wspaniały wynik 5,5% wyprzedzając na finiszu SLD z wynikiem 5,3%.
  Polska znowu stanie się fajnym krajem do zamieszkania ,życzliwym i rozwijającym się .

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 5 razy 3

  Rząd Tuska popełnił 2 podstawowe grzechy zaniechania. Nie rozliczył PiSowskich rządów IVRP...bezprawia i n ie dokonał rzeczywistych i potrzebnych reform w ciągu I kadencji.,a to przeszkodziła prezydencja Unijna,a to zmarnowano czas na EURO2012 i zmarnowano w konsekwencji 2 lata! Teraz to już nie ma wytłumaczenia,chyba,że straszenie wielkim kryzysem,co skutecznie Kaczyński wykorzystuje i bredzi o o rządach Grabskiego,czyli Glińskiego....Gdyby to n ie był mój Kraj,to boki zrywać z tego POPiSowskiego burdelu utytłanego w wojnę polsko-polską.

 • modrzewina

  Oceniono 5 razy 3

  Jak można ufać osobnikowi,Kaczyńskiemu, który nigdy nie spał z kobietą { o matce nie mówię}, nigdy nie spłodził dziecka, nigdy nie głodował, nie żył w biedzie ? Do tego, to osobnik typu brudas,fleja, który nawet o własnych zębach zapomniał, ma gnój w gębie !..... Jak można zaufać takiemu antypolskiemu łobuzowi, który za komuny był grzeczny i wykonywał polecenia SB ? To SZMATA !
  Dziś, ten łobuz,ta fleja, pierwszy wypina pierś po medale...Co za kurestwo !!!!

 • apacz66

  Oceniono 3 razy 3

  Dmuchają kaczory w trąby i dmuchają, ale trzech lat nie wytrzymają. Zwłaszcza, ze powietrze w tych trąbach nieświeże i cokolwiek cuchnie.

 • 4_oddech_kaczuchy

  Oceniono 5 razy 3

  - Trudno być liderem tyle lat - tymi słowami Małgorzata Kidawa-Błońska komentuje sondaż, w którym PiS przegonił PO.
  #
  Czekałem na to, co powie PO, żeby objaśnić ludowi wyniki sondażu.
  Trzeba powiedzieć, że są dobrzy w te klocki i umieją tak przedstawiać każdą swoją porażkę, żeby nie zostawiło to negatywnego wydźwięku, a wręcz przeszło w pozytywny.
  Stara szkoła sowieckiej dialektyki wciąż znajduje zastosowanie.
  Tutaj chłopcy z PO umieją kultywować tradycję, a szkolnictwo pogrzebali.

 • jw11

  Oceniono 5 razy 3

  Jak się nie chce przywrócić normalnych mediów, czy inaczej- właściwych norm w mediach, to się ma. Samo się nie zrobi. W TVP ludzie wsadzeni swego czasu przez PiS robią w żywe oczy antyrządową propagandę, TVP-info szczególnie . Ale jak ktoś jest ślepy albo leniwy czy jedno i drugie, to nie poradzisz

 • scurvy.seen

  Oceniono 11 razy 3

  Ilekroć słucham wypowiedzi Kidawy-Błońskiej,tylekroć zadaje sobie pytanie:czy ta kobiecina sama wierzy w to co mówi?

 • luumak

  Oceniono 5 razy 3

  trudno być liderem nie robiąc absolutnie nic.

 • e-komentarz

  Oceniono 13 razy 3

  Tak pokazaliście alternatywę, a nawet alternatywy 4:
  1. - substytut premiera obśmiany przez wszystkich. Bez szans.
  2. - debatę a której nic nie wynikło i nie wyniknie.
  3. - pokazaliście że "S" jest waszą przystawką. A może wy ich?
  4. - oraz to że (jedni i drudzy) jesteście sterowani Rydzykiem.
  Ale dzięki że pokazaliście kierunek swojej drogi, ostrzegliście.
  Nie liczcie że ten sondaż sprawdzi się za 3 lata przy urnach...

 • cin1977

  Oceniono 3 razy 3

  Wszyscy piszą o PiS i PO, ale zastanówmy się, jaka sraczka teraz musi nękać PSL? Szacunki zysków i strat, opracowywanie strategii "na wszelki wypadek", nowe wersje programu, żeby było "bardziej w prawo"... Tak czy inaczej, to jedyna partia, która już teraz przygotowuje się do rządzenia po wyborach - bo jakikolwiek rząd by nie był, to i tak z nimi...

 • dzielanski

  Oceniono 9 razy 3

  "[...]poziom życia spada - komentuje Mariusz Błaszczak z PiS. - To jest efekt naszej pracy"
  Owszem, dokonałem nieuczciwego zabiegu, obcinając ten cytat, ale moim zdaniem tak sformułowana wypowiedź ilustruje prawdziwe skutki popularności PiS-u. Póki co, siła PiS-u sprawia, że w Polsce nie ma miejsca na poważną opozycję, która faktycznie mogłaby otrząsnąć PO z samozadowolenia i skierować jej działania na właściwe tory.

 • archimago7

  Oceniono 15 razy 3

  Jeśli już jutro są wybory do Sejmu i Senatu, to powinna być już niedługo cisza wyborcza.
  Jeśli natomiast jednak wyborów jutro nie ma, to czy nie zastanawia Państwa, tak niebywała aktywność pisowskiego ZOMBIE. Czyżby już jednak zgnił na tyle, że to już są jego ostatnie żałosne podrygi?

 • nicpon007

  Oceniono 29 razy 3

  przed ostatnimi wyborami PiS podobno tez mial przewage, hehe, nie podniecaj sie Plaszczak

 • razb1947

  Oceniono 2 razy 2

  Jeszcze troche i PIS będzie miał ponad 50% i tak będzie do wyborów a po wyborach będzie mógł rządzić sam

 • ukw8087

  Oceniono 4 razy 2

  Przecież te Buraki zawsze twierdziły , że sondaże nie odzwierciadlają rzeczywistego stanu poparcia dla poszczególnych partii ... ,
  Tera zmiana stanowiska ?
  Zaraz będą sondaże innych ośrodków i ,, sondażowni '' ....,
  Jarek to tylko mściciel i psuja , typ chcący odegrać się na Tusku ... ,
  To jest Jego PRAWDZIWY CEL

 • nie.pis

  Oceniono 2 razy 2

  sondaż przeprowadzony w wychodku jarosławy wiecznie dziewicy ;))

 • ucago

  Oceniono 2 razy 2

  Faktycznie - Alternatywa, a właściwie Alternatywy 4
  A presio aż szczękościsku z radości dostał i japę na chwilę zamknął.

 • seviers

  Oceniono 2 razy 2

  Nie, "parteigenosse" Płaszczak - wasza pseudo-praca nie ma tu nic do rzeczy, a taki wynik sondażowy to tylko dowód na to, że zapomnienie na chwilę o smoleńskich trumnach i nie pokazywanie publiczne Antka policmajstra procentuje.. Tyle tylko, że długo nie wytrwacie w tym stanie, hehehe!

 • munkela

  Oceniono 2 razy 2

  PiS jest zachwycony?

  Przeciez przy wszystkich poprzednich sadazach , wszyscy czlonkowie PiS-u twiedzili zgodnie, ze
  SADAZE NIE ODGRYWAJA ZADNEJ ROLI !

  Kolejna zmiana pogladow?

  O jakiej PRACY Blaszczak mowi?

  O sprytnym dolaczeniu sie do marszu sekty niejakiego Rydzyka czy tez o konferencji ekonomicznej zwolanej przez PiS , podczas ktorej mowiono o wszystkim tylko nie o propozycjach PiS-u bo sa one propozycjami
  absolutnie nie do zrealizowania?

 • notremak

  Oceniono 4 razy 2

  Koko spoko! Wkrótce pis będzie hen wysoko, ale od dołu.
  Nie wierzą, aby tak wielu Polaków nagle straciło rozum. Odnajdą, nie ma sprawy.

 • czerwoneoczykoguta

  Oceniono 4 razy 2

  przyjdzie Trybunał stanu i złamie życie dwóm wielkim konserwom:(
  miernoty typu plaszak i kotman będą musiały nowego pana znaleźć

 • ada3333

  Oceniono 4 razy 2

  co zrobiliście !?
  co pokazaliście ?
  obiecanki i dobre pomysły to mają wszyscy, gorzej z wykonaniem :)
  pis-głupole

 • 1-mark-adams

  Oceniono 2 razy 2

  Nie. To efekt zidiocenia części Polaków.

 • wiesiek098

  Oceniono 2 razy 2

  To bez wątpienia zasługa Błaszczaka i Hofmana.
  Zastanawiam się jak długo potrwa ta sielanka.....? Kiedyś już podobnie było i powstał PJN. nie co póżniej SP. Jaka partia teraz powstanie????

 • wysokiktos

  Oceniono 2 razy 2

  widac ze wyniki finansowe agory zmusily do zwolnienia cenzora forum lol lol lol dla tutejszych ostatni sondaz (i ten wyborczej skrupulatnoe skrywany tez lol) jest szokiem. no wiec wystarczylo tylko obserwowac wyniki finansowe z ostatnich kilkunast kwartalow takich spolek jak agora, tvn, onet albo naklady "opiniotworczych" tygodnikow, zeby wiedziec jaka bedzie przyszlosc ukladu (tak ukladu lol) medialno-rzadowego lol lol lol wlasnie pojawiaja sie wyniki za trzeci kwartal lol lol lol

 • dragon52

  Oceniono 2 razy 2

  a ile do ku-nędzy można biec w czołówce ci co gonią mają łatwiej bo biegną w próżni teraz niech prowadzą gonić łatwiej niż uciekać daję wam słowo że za 3-lata PLATFOMA rzutem na taśmę wygra 12% przewagą

 • olalk

  Oceniono 4 razy 2

  Jak długo nikt z Platformy, nawet Premier, nie bedzie reagować na obelgi i kłamstwa PiSu, tak długo ten złośliwy i mściwy starzec bedzie triumfować. Jak plują na was, to plują tez na nas, waszych wyborców, więc nie mówcie, ze to pada deszcz.

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 2 razy 2

  Prezesik wygląda pociesznie na tym zdjęciu z Płaszczakiem - co za farsa!

 • apacz66

  Oceniono 2 razy 2

  W ich szaleństwie jest metoda.
  Wystarczy jednak realna szansa Kaczynskiego na zdobycie władzy, by sondaże się zmieniły o 20-30% na niekorzyść PIS.

 • mr_gm

  Oceniono 2 razy 2

  Jeśli PiS wygra kolejne wybory, to bynajmniej z nieba nie zacznie padać manna tylko czeka nas powrót do martyrologii i tropienia układu, bo tylko na tym ta partia się zna, ale PO wcale nie jest lepsze.

 • bogda35

  Oceniono 4 razy 2

  a jaki może byc wynik po uporczywej kampanii negatywnej prowadzonej przez PIS,media -rzekomo nieprzychylne PIS-owi- no i zdecydowanego a najsilniejszego wroga _ Kosciól ? i tak trzeba sie dziwic że po takiej ofensywie ,marszach nienawiści, homiliach z Jasnej Gory i w kazdym kościele , odsadzajacej Po od czci i wiary, stałym wmawianiu ludziom że Polska upada ,ludzie popadaja w nedze - wbrew oczywistym faktom- jeszcze ktokolwiek chce popierac PO ? fakty sa faktami - TVN- wbrew temu co twierdzi PIS- wroga dla PO - tylko oni ganiaja za Kaczyńskim,cały dzien pokazuja marsz nienawiści, w "Teraz my" czy programach Olejnik - priorytetem jest dokopanie Tuskowi i PO - a opowiadanie o świetnym PR Platformy - czysty smiech ! prawdziwy PR to ma Kaczyński- za nic nie bioracy odpowiedzialnosci, ożywiany nienawiścia do Tuska ,wspierany przez Rydzyka - prwdziwego guru naszego Koscioła - i co dzien goszczący w telewizji.Nie darmo to Nasz Dziennik i Gośc Niedzielny maja najwyzsze nakłady - przy wrzasku o dyskryminacji. Teraz biora sie za prowincje - w niedziele rusza u nas marsz gwiażdzisty ze wszystkich kościołów w...obronie Krzyża ! na pytanie kto zagraza Krzyzowi - odpowiedz oczywista - rząd ktory trzeba corychlej obalic zeby wreszcie polacy poczuli sie u siebie .Teraz nie sa . Wynik nastepnych wyborów wydaje sie przesadzony- ale po nich wielu uda sie znowu na ... emigracje wewnetrzna. Tylko Polski szkoda.

 • zozo00

  Oceniono 4 razy 2

  Droga Pani K-B to ze Pani wierzy ze miekki lepszy od twardego to Pani osobista preferencja. Przestancie w koncu robic ze spoleczenstwa idiotow!!!!! Czas gasic swiatlo i udac sie do wlascicieli salonow na ktorych sie brylowalo po zapomoge!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje