Kotliński nieprzyjęty do Komisji Etyki. Palikot: Skandal, nierówne traktowanie!

Janusz Palikot

Janusz Palikot (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Posłowie odrzucili kandydaturę Romana Kotlińskiego jako przedstawiciela Ruchu Palikota w sejmowej Komisji Etyki Poselskiej. "To niebywały skandal! Odrzucili go, bo jest byłym księdzem" - pisze oburzony Palikot.
Zobacz sejmowe dokumenty opublikowane przez Palikota >>

Janusz Palikot oburza się na blogu na posłów PO, że nie przyjęli parlamentarzysty jego partii, Romana Kotlińskiego, do Komisji Etyki Poselskiej. "To niebywały skandal! Przeciwko Romanowi nie toczą się żadne postępowania, nie był karany, nie jest objęty żadnym postępowaniem wymiaru sprawiedliwości!" - pisze.

Jego zdaniem kandydatura posła została odrzucona, bo "jest byłym księdzem! Księdzem, który wystąpił z Kościoła katolickiego!". Palikot sugeruje następnie, że Platforma kieruje się "poprawnością polityczną", według której "nie wypada traktować byłego księdza jako równego obywatela!". Lider Ruchu zapowiada, że jego partia nie przedstawi innego kandydata i będzie wnosiła o likwidację komisji.

Według dokumentów przedstawionych przez Palikota troje z pięciu członków Komisji Etyki miało zastrzeżenia do kandydatury Kotlińskiego: Kazimierz Ziobro z Solidarnej Polski, Elżbieta Witek z PiS i Małgorzata Kidawa-Błońska z PO. Czterech z sześciu członków Prezydium Sejmu poparło to zastrzeżenie: Ewa Kopacz, wicemarszałek Cezary Grabarczyk (oboje z PO) oraz Marek Kuchciński z PiS i Eugeniusz Grzeszczuk z PSL.

Roman Kotliński jest byłym księdzem. Po porzuceniu stanu kapłańskiego ożenił się i zaczął działać w organizacjach antyklerykalnych, w 2000 roku rozpoczął wydawanie tygodnika "Fakty i Mity". Następnie włączył się w działalność polityczną: w SLD, RACJI Polskiej Lewicy, a w końcu w Ruchu Palikota.

Zobacz także
 • Wojciech Czuchnowski Palikot powinien pozbyć się Kotlińskiego
 • Konferencja prasowa tygodnika ''Fakty i Mity'', Łódź, 9 marca 2000 r. Z lewej redaktor naczelny tygodnika Roman Kotliński, z prawej zabójca ks. Popiełuszki, były oficer SB Grzegorz Piotrowski "Rz": Zabójca ks. Popiełuszki pisze pod pseudonimem do "Faktów i Mitów"
Komentarze (158)
Kotliński nieprzyjęty do Komisji Etyki. Palikot: Skandal, nierówne traktowanie!
Zaloguj się
 • ka-mi-la789

  Oceniono 236 razy 194

  "Komisja Etyki Poselskiej" to taki sam oksymoron jak "postępowy katolicyzm" czy "umiarkowany islam". Do śmieci z tym cudacznym tworem służącym li i jedynie jeszcze intensywniejszemu nabijaniu kabz tępych nierobów.

 • munaciello

  Oceniono 149 razy 119

  Cóż, w tym kraju ksiądz katolicki nigdy nie był traktowany jak zwykły, szary obywatel... ;-)

 • endrju1521

  Oceniono 129 razy 103

  A może byście tak opublikowali te zastrzeżenia?

  To mogłoby być bardzo interesujące. ..

  Czy to może chodzi o skłonności i preferencje seksualne?
  Może na sali sejmowej, skrycie bawi się "ptaszkiem"?
  Może nie myje zębów i z ust mu cuchnie?
  Może ma za dużą łysinę?
  Może nie uczestniczy w regulaminowych mszach i pielgrzymkach?

 • natter-horn

  Oceniono 128 razy 98

  Te 3,14 zdy które plują na Kotlińskiego ,daję sobie coś uciąc ani razu nie czytali FiM. Opluwają że demaskuje kościelnych pedofilów i pisze o przekrętach Komisji Majątkowej. Publikuje dzieje Papiestwa i tłumaczy zawiłości Pisma Świętego niedostepnych na lekcjach religii.

 • fjan

  Oceniono 113 razy 59

  Przeczytajcie książkę pt. Papieże i Żydzi " autor David I. Kertzer. Bardzo się zdziwicie. Okazuje się że getta dla Żydów wymyślili papieże. Hitler kontynuował ich politykę wobec Żydów i wreszcie zdecydował się na " ostateczne rozwiązanie ".

 • szymek_50

  Oceniono 58 razy 52

  Szydło z politycznego worka wychodzi.

 • ted.53

  Oceniono 65 razy 49

  Faktycznie to skandal. Gdyby był w przeszłości siostrą zakonną to miałoby jakieś uzasadnienie.

 • sstepniewski

  Oceniono 56 razy 38

  Przyznam, ze zachowanie poslow PO mi sie nie podoba - jest to w moich oczach wyrazny przypadek dyskryminacji kierowany osobistymi ocenami. Sejm to nie jest czyjes towarzystwo imieninowe i trzeba umiec wspolzyc ( i wspolpracowac) z osobami o innych pogladach czy przekonaniach. Widocznie poslowie Ci nie dorosli jeszcze do swoich zadan....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje