Komorowski: stanę na czele marszu jak w latach 70. i 80.

06.10.2012 08:57
Prezydent Bronisław Komorowski

Prezydent Bronisław Komorowski (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja)

Źle się stało, że 11 Listopada stał się okazją do świętowania przeciwko sobie i budowania podziałów. Dlatego podejmę ryzyko, by tak jak prowadziłem 11 Listopada w latach 70. i 80., tak i teraz poprowadzić marsz i zademonstrować, że przy istotnych różnicach szanujemy odmienne tradycje pracy dla Polski z naszej historii - powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" prezydent Bronisław Komorowski.
Komorowski mówił w wywiadzie, że "nic nie wskazuje na to, by do Polski nadciągała jakaś katastrofa". - Dlatego nie przesadzajmy z czarnowidztwem. Politycy powinni uspokajać, a nie straszyć - powiedział.

Mówiąc o warunkach zachowania wzrostu gospodarczego, wskazał na pięć kluczowych obszarów, którym nasz kraj musi sprostać: zwiększenie bezpieczeństwa finansów publicznych, umocnienie bezpieczeństwa systemu bankowego, przeprowadzenie reform rynku pracy, utrzymanie chłonnego rynku wewnętrznego oraz otwarcie na nowe bieguny wzrostu. Sporo miejsca w wywiadzie prezydent poświęcił też sprawom rodziny i armii.

Komorowski był też pytany, czy w związku z katastrofą smoleńską nadal uważa, że państwo zdało egzamin, czy też zmienił zdanie. - To jakieś polskie samobiczowanie. Jeśli coś zawali wójt albo urzędnik, od razu mówimy, że zawaliło państwo. Dlaczego w innych krajach bardziej szanuje się własne państwo? Amerykanom nie przyjdzie do głowy powiedzieć, że państwo nie działa, jak łapówkę weźmie szeryf albo zbankrutuje bank. Nie mamy ugruntowanego szacunku do własnego państwa. Trzeba pomniejszać, a nie powiększać przekonanie, że mamy złe państwo - powiedział.

Cały wywiad na stronach internetowych "Rzeczpospolitej"

Zobacz także
Komentarze (267)
Zaloguj się
 • m.arco

  0

  W latach 70-tych i 80-tych na takich marszach wznosiło się hasła ,,Precz z rządem ! Precz z partią !. Precz z premierem !".
  Pilnie będziemy się wsłuchiwać jakie hasła wzniesie prezio Bredzisłąw BUL

 • antua43

  0

  To były komunista pamiętam jak na POchodzie niósł POrtret pierwszego sekretarza PZPR.

 • unamatita

  Oceniono 1 raz 1

  ależ obciachowego prezydenta wybrały sobie lemingi!
  u.

 • west500

  Oceniono 3 razy 3

  Ja żegnam cię posrańcu premierze Tusku, żegnam klęczka prezydenta Komorowskiego, żegnam gnój z Wiejskiej. Moje losy, choć mam ponad 40 lat związane są z innym krajem. Mam w was w dupie złodzieje, mam was w dupie zakłamańcy. Za kilka tygodni zaczynam ciężką pracę, ale opłacaną kilka razy wyżej niż w tym popie...nym państwie. Żegam Rzeczpospolito bez żalu-na zawsze.

 • prezio2

  Oceniono 3 razy 3

  Kurwy syn , ale dopie...ł do pieca.

 • 2560a

  Oceniono 4 razy 4

  Komorowski: stanę na czele marszu jak w latach 70. i 80.
  --- nie moge sobie przypomniec Komorowskiego jak "prowadził 11 Listopada w latach 70. i 80.,"
  widocznie pamiec mnie uwiera.

 • kotwkaloszach

  Oceniono 3 razy -3

  olaboga, kanalie maja jakis zjazd ze tak ich tu dzis duzo??? Uciekam stad szybko...

 • psiorgan

  Oceniono 8 razy 2

  ale będzie obciach dla tego pochodu, na którego stanie czele. Pohud wszystkich cherbowych hrabiuf w tym kraju.

 • pro-contra

  Oceniono 4 razy 0

  Czy ktokolwiek wie, co ten potomek zaściankowych szaraczków (ale też ślachta!) chce zademonstrować 11 listopada?
  Kogo chce tak naprawdę uczcić?
  Ponoć jest dyplomowanym historykiem (pewnie na takich samych zasadach, jak maturzystą, he, he), zatem powinien zdawać sobie sprawę z kontrowersyjności listopadowych demonstracji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje