Komorowski: stanę na czele marszu jak w latach 70. i 80.

Prezydent Bronisław Komorowski

Prezydent Bronisław Komorowski (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja)

Źle się stało, że 11 Listopada stał się okazją do świętowania przeciwko sobie i budowania podziałów. Dlatego podejmę ryzyko, by tak jak prowadziłem 11 Listopada w latach 70. i 80., tak i teraz poprowadzić marsz i zademonstrować, że przy istotnych różnicach szanujemy odmienne tradycje pracy dla Polski z naszej historii - powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" prezydent Bronisław Komorowski.
Komorowski mówił w wywiadzie, że "nic nie wskazuje na to, by do Polski nadciągała jakaś katastrofa". - Dlatego nie przesadzajmy z czarnowidztwem. Politycy powinni uspokajać, a nie straszyć - powiedział.

Mówiąc o warunkach zachowania wzrostu gospodarczego, wskazał na pięć kluczowych obszarów, którym nasz kraj musi sprostać: zwiększenie bezpieczeństwa finansów publicznych, umocnienie bezpieczeństwa systemu bankowego, przeprowadzenie reform rynku pracy, utrzymanie chłonnego rynku wewnętrznego oraz otwarcie na nowe bieguny wzrostu. Sporo miejsca w wywiadzie prezydent poświęcił też sprawom rodziny i armii.

Komorowski był też pytany, czy w związku z katastrofą smoleńską nadal uważa, że państwo zdało egzamin, czy też zmienił zdanie. - To jakieś polskie samobiczowanie. Jeśli coś zawali wójt albo urzędnik, od razu mówimy, że zawaliło państwo. Dlaczego w innych krajach bardziej szanuje się własne państwo? Amerykanom nie przyjdzie do głowy powiedzieć, że państwo nie działa, jak łapówkę weźmie szeryf albo zbankrutuje bank. Nie mamy ugruntowanego szacunku do własnego państwa. Trzeba pomniejszać, a nie powiększać przekonanie, że mamy złe państwo - powiedział.

Cały wywiad na stronach internetowych "Rzeczpospolitej"

Zobacz także
Komentarze (267)
Komorowski: stanę na czele marszu jak w latach 70. i 80.
Zaloguj się
 • sharn1

  Oceniono 194 razy 120

  "Amerykanom nie przyjdzie do głowy powiedzieć, że państwo nie działa, jak łapówkę weźmie szeryf albo zbankrutuje bank. Nie mamy ugruntowanego szacunku do własnego państwa."

  Do państwa (jako narodu) mamy. Do bandytów w garniturach zwanymi politykami nie mamy.

 • krixrix

  Oceniono 150 razy 96

  moze ulaskawisz tego goscia od strony antykomor? bo za strone spieprzajdziadu.pl nikogo nie skazali co bronus?

 • ire09

  Oceniono 200 razy 92

  Kogo Bronek chce prowadzić? Pederastów z kolorowej niepodległej z zaprzyjaźnionymi niemcami??

 • scurvy.seen

  Oceniono 176 razy 72

  Ale będzie kompromitacja Bula-Komorowskiego!Zobaczycie ilu ludzi przyjdzie na "jego" marsz a ilu na autentyczny marsz Wolnych Polaków!

 • swan_ganz

  Oceniono 116 razy 66

  "se łącz" facet i "se prowadź" co tylko chcesz ale od Polaków to ty się odwal bo tacy z tobą nie pójdą...

  Weź sobie Nałęcza, Ścibora - Rylskiego oraz jego ZBOWiD-owców, weź sobie Szczukę i Blumsztaina, zabierzcie ze sobą gwizdki, baloniki i piłki plażowe, załóżcie różowe lateksy i maszerujcie ale na uczciwych ludzi to ty Bronek nie licz bo tacy mają z takimi jak ty nie po drodze... Ja wiem, ze ty nic nie kumasz ale my nie maszerujemy w tą samą stronę co ty i reszta tej hołoty..

 • petronella.kozlowska

  Oceniono 96 razy 58

  Komorowski na czele pochodu, to oznacza ze niemieckie bojówki w tym roku nie przyjada

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje