Turcja ponownie ostrzelała terytorium Syrii

06.10.2012 08:30
Jednostka tureckiej armii

Jednostka tureckiej armii (Fot. AP)

Wojsko tureckie odpowiedziało ogniem, kiedy na tereny rolnicze w prowincji Hatay na południu kraju spadł pocisk moździerzowy wystrzelony z Syrii - poinformowała turecka agencja informacyjna Anatolia.
Również wczoraj wojsko tureckie odpowiedziało ogniem na syryjski ostrzał. Wcześniej zaś turecka armia ostrzelała cele na terytorium Syrii. Była to odpowiedź na moździerzowy ostrzał tureckiej miejscowości Akcakale, gdzie zginęło pięć osób.

Wcześniej premier Turcji Recep Tayyip Erdogan ostrzegł, że jego kraj "nie jest daleko" od wojny z Syrią po środowym ostrzale. Powtórzył, że Turcja "nie jest zainteresowana" konfliktem, ale podkreślił, że "ci, którzy próbują testować zdolność Turcji do odstraszania i jej determinację, popełniają fatalny błąd".

Zobacz także
Komentarze (35)
Turcja ponownie ostrzelała terytorium Syrii
Zaloguj się
 • dyzlav

  Oceniono 26 razy 10

  Coś mi przypomina koniec sierpnia 1939 Niestety, porządkowe siły tureckie chyba będą musiały zareagować na ten akt bezczelnej agresji i zaprowadzić pokój.

 • hassprediger

  Oceniono 27 razy 9

  ...żeby tylko Persowie nie musieli iść na pomoc Syrii, przez okupowany Kurdystan uzbrajając przy okazji miejscową ludność.

  ps. przez kogo okupowany?, a to zagadka;]

 • miki2012

  Oceniono 9 razy 7

  pozwolę sobie na pewną historyczną retrospektywę: 1990 rok - sunnicki Irak atakuje Kuwejt. cały cywilizowany świat zapłoną oburzeniem. USA zaczęły montować koalicję w celu walki z Irakiem. jednym z jej członków jest Syria (rządzi nią H.Assad - rzeźnik z Homs) - wystawia ona 14,5 tys. żołnierz, tj., dywizja pancerna. jest to 6 siła koalicji. dla porównania Polska 319 ludzi). Turcja "pozwoliła" amerykanom skorzystać ze swoich lotnisk, tj. natowskich. a teraz USA wydaje w ręce wiarołomców z Ankary swojego sojusznika na rzeź... i gdzie tu moralność (ha, ha, ha...). jest to kolejna nauczka dla naiwnych i wierzących w intencje USA... sprzedadzą każdego w imię swoich interesów...

 • the_qwert

  Oceniono 8 razy 6

  Jakim idiotom trzeba być, żeby wierzyć że państwo posiadające armię bawi się w ostrzeliwanie sąsiedniego państwa pojedynczym moździerzem. Prowokacja i tyle.

  Wiadomo dlaczego Turcja odpowiada ogniem ( żeby bronić swoich obywateli ), ale jeżeli wypowiedzą z tego powodu wojnę, to będzie to szczyt głupoty.

 • mawohe

  Oceniono 5 razy 5

  Ośle Turcja jest już w NATO. Grasz mądrale, a masz poważne problemy z formułowaniem zdań.

 • adambiernacki69

  Oceniono 30 razy 4

  Semiccy banksterzy chcą zaatakować Islam rękami Europy.

 • avanti_popolo

  Oceniono 11 razy 3

  No tak, jak się chodzi na smyczy Ussraela to trzeba szczekać.
  Turek do budy!

 • leser.1

  Oceniono 19 razy 3

  Przed atakiem na Iran - Syria musi zostać spacyfikowana!
  USrael ma sprawdzone sposoby na sprowokowanie konfliktu.
  W końcu wszystkie wojny w których brał udział rozpoczynały się po przeprowadzeniu przez nich prowokacji.
  Turkom zależy na członkostwie w NATO.
  Dla usraelitów z kolei Turcja to "brama" do Bliskiego Wschodu.
  "Zaprowadzenie" "demokracji" w Syrii znacznie by tę "bramę" poszerzyło.

 • frank1947

  Oceniono 2 razy 0

  No widac kto to lubi czyjasc krew ... myslalem ze turcy to troche lepsi ale widze ze to mordercy jak inni ... krew za krew ... cos jak 1939 ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje