Turcja ponownie ostrzelała terytorium Syrii

06.10.2012 08:30
Jednostka tureckiej armii

Jednostka tureckiej armii (Fot. AP)

Wojsko tureckie odpowiedziało ogniem, kiedy na tereny rolnicze w prowincji Hatay na południu kraju spadł pocisk moździerzowy wystrzelony z Syrii - poinformowała turecka agencja informacyjna Anatolia.
Również wczoraj wojsko tureckie odpowiedziało ogniem na syryjski ostrzał. Wcześniej zaś turecka armia ostrzelała cele na terytorium Syrii. Była to odpowiedź na moździerzowy ostrzał tureckiej miejscowości Akcakale, gdzie zginęło pięć osób.

Wcześniej premier Turcji Recep Tayyip Erdogan ostrzegł, że jego kraj "nie jest daleko" od wojny z Syrią po środowym ostrzale. Powtórzył, że Turcja "nie jest zainteresowana" konfliktem, ale podkreślił, że "ci, którzy próbują testować zdolność Turcji do odstraszania i jej determinację, popełniają fatalny błąd".

Zobacz także
Komentarze (35)
Zaloguj się
 • frank1947

  Oceniono 2 razy 0

  No widac kto to lubi czyjasc krew ... myslalem ze turcy to troche lepsi ale widze ze to mordercy jak inni ... krew za krew ... cos jak 1939 ...

 • miki2012

  Oceniono 9 razy 7

  pozwolę sobie na pewną historyczną retrospektywę: 1990 rok - sunnicki Irak atakuje Kuwejt. cały cywilizowany świat zapłoną oburzeniem. USA zaczęły montować koalicję w celu walki z Irakiem. jednym z jej członków jest Syria (rządzi nią H.Assad - rzeźnik z Homs) - wystawia ona 14,5 tys. żołnierz, tj., dywizja pancerna. jest to 6 siła koalicji. dla porównania Polska 319 ludzi). Turcja "pozwoliła" amerykanom skorzystać ze swoich lotnisk, tj. natowskich. a teraz USA wydaje w ręce wiarołomców z Ankary swojego sojusznika na rzeź... i gdzie tu moralność (ha, ha, ha...). jest to kolejna nauczka dla naiwnych i wierzących w intencje USA... sprzedadzą każdego w imię swoich interesów...

 • galnospoke

  Oceniono 11 razy -1

  Syria robi to czego chce Rosja. Rosja chce natomiast zaognienia konfliktu, Rosja chce wojny totalnej.

 • the_qwert

  Oceniono 8 razy 6

  Jakim idiotom trzeba być, żeby wierzyć że państwo posiadające armię bawi się w ostrzeliwanie sąsiedniego państwa pojedynczym moździerzem. Prowokacja i tyle.

  Wiadomo dlaczego Turcja odpowiada ogniem ( żeby bronić swoich obywateli ), ale jeżeli wypowiedzą z tego powodu wojnę, to będzie to szczyt głupoty.

 • avanti_popolo

  Oceniono 11 razy 3

  No tak, jak się chodzi na smyczy Ussraela to trzeba szczekać.
  Turek do budy!

 • calli

  Oceniono 9 razy -3

  Wbrew pozorom, Turcji nie tyle 'zależy na członkostwie w NATO' (bo już w nim od dawna jest), co zależy na spacyfikowaniu Syrii, przez którą wespół z Katarem chce budować rurociąg gazowy z największego na świecie, a dzielonego wraz z Iranem (przez Katar), złoża South Pars. W opozycji do tego wielomiliardowego projektu stoi Iran (kontrolujący większość tego złoża), Syria i Irak (przez które wiedzie najkrótsza droga ze złoża do Europy), które wspólnie już dawno zdecydowały się ten projekt sfinalizować. To dlatego judeo-jankesom tak bardzo nie w smak jest oś Teheran-Bagdad-Damaszek i dlatego tak wielką aktywność (finansową i militarną) wykazują w tym konflikcie bandyckie monarchie Zat. Perskiej - jeśli irańsko-iracko-syryjski projekt wypali, to - cytując klasyka - urżną wahabickiej, terrorystycznej kurze złote jajca.

 • calli

  Oceniono 9 razy -3

  Turecka soldateska wespół ze zbrodniarzami z NATO, bandytami z Izraela i wahabickimi terrorystami z Zat. Perskiej próbuje wywołać kolejną agresywną wojenkę przeciw suwerennemu państwu syryjskiemu - pogrobowcy Hitlera i dra Goebbelsa zorganizowali już nawet drugie Gliwice 1939, bo zarówno światowa opinia publiczna, jak i ostatnie przyzwoite mocarstwa (Rosja, Chiny) są przeciwne ich zbrodniczej, neo-hitlerowskiej i neo-kolonialnej polityce.

 • mawohe

  Oceniono 5 razy 5

  Ośle Turcja jest już w NATO. Grasz mądrale, a masz poważne problemy z formułowaniem zdań.

 • leser.1

  Oceniono 19 razy 3

  Przed atakiem na Iran - Syria musi zostać spacyfikowana!
  USrael ma sprawdzone sposoby na sprowokowanie konfliktu.
  W końcu wszystkie wojny w których brał udział rozpoczynały się po przeprowadzeniu przez nich prowokacji.
  Turkom zależy na członkostwie w NATO.
  Dla usraelitów z kolei Turcja to "brama" do Bliskiego Wschodu.
  "Zaprowadzenie" "demokracji" w Syrii znacznie by tę "bramę" poszerzyło.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje