Kara śmierci dla pięcioosobowej rodziny za zabójstwo honorowe

05.10.2012 20:48
Indyjska para siedzi na przystanku autobusowym. W Indiach większość rodziców woli aranżować małżeństwa swoich dzieci

Indyjska para siedzi na przystanku autobusowym. W Indiach większość rodziców woli aranżować małżeństwa swoich dzieci (Fot. Kevin Frayer AP)

Pięcioro członków indyjskiej rodziny zostało skazanych na śmierć za udział w "zabójstwie w obronie honoru". Rodzina ta w 2010 roku zamordowała parę młodych ludzi, którzy chcieli się pobrać wbrew jej woli.
Zabójstwo było szczególnie okrutne. Niezadowolona z "mezaliansu" dziewczyny rodzina torturowała ją i jej chłopaka, pochodzącego z niższej kasty, a w końcu oboje zamordowano, rażąc ich prądem - informują indyjskie media.

Sąd w Delhi skazał wszystkich winnych na karę śmierci. Skazani to rodzice zamordowanej dziewczyny, jej wuj i ciotka oraz kuzyn. Indyjski Sąd Najwyższy orzekł w zeszłym roku, że za honorowe zabójstwa powinien być wymierzany najwyższy wymiar kary.

BBC odnotowuje, że nie ma danych statystycznych na temat takich zabójstw, ale przypuszcza się, że są to setki rocznie. Większość indyjskich rodziców wciąż woli aranżować małżeństwa swoich dzieci w ramach własnej kasty.

Zobacz także
Komentarze (75)
Zaloguj się
 • oikonomicos

  0

  Wygląda na to, że Indie, a może i cały Bliski i Daleki Wschód są opanowane przez bezbożnych, i to są efekty. Dzięki Chrystusowi znamy jedno z najpotężniejszych przykazań: miłości - Kochaj bliźniego swego, jak siebie samego...., z tym że Chrześcijanie też jego często nie znają lub zapominają o nim...Gott mit Uns...jeszcze nie dawno było powtarzane przez wszystkich Niemców

 • zwyczajnae

  Oceniono 2 razy 2

  Mysle ,ze "tam" to odpowiedni wyrok.......,
  moze to cos zmieni....?

 • paelly

  Oceniono 2 razy 2

  muzułmanie mają dziwne pojęcie o honorze , zgwałcenie kobiety jest ok ale zgwałconą trzeba zabić, wszystkich którzy mają swoje zdanie trzeba zabić to chyba jednak bardzo chora religia. Czy oni rodzą się już z syndromem morderstwa?

 • ideefiks

  0

  a coponiektórzy byli ministrowie sportu twierdzą, że "dziki kraj" to Polska...

 • o_laf

  Oceniono 2 razy 2

  smierc za smierc...i bez dyskusji..

 • hans_close

  Oceniono 5 razy 3

  Moim zdaniem główną wadą kary śmierci jest jej nieodwołalność, pomyłki sądy zdarzają się bardzo rzadko, ale się zdarzają. Jeżeli zabijemy niewinnego sami stajemy się mordercami i według tej logiki zasługujemy na śmierć...
  Argument pomyłek sądowych traci swój ciężar jedynie podczas wojny, ponieważ wtedy lepsza jest szybka i nie najlepsza decyzja, niż brak jakiejkolwiek decyzji. Podczas wojny oszczędzenie domniemanego wroga (zdrajcy) może w dużym prawdopodobieństwem skutkować śmiercią wielu własnych ludzi.

 • dyzlav

  Oceniono 3 razy -1

  P...dały.

 • zbycholj23

  Oceniono 4 razy 0

  U nas taka kara przydałaby się dla polityków działających na szkodę państwa i obywateli.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje