Kara śmierci dla pięcioosobowej rodziny za zabójstwo honorowe

05.10.2012 20:48
Indyjska para siedzi na przystanku autobusowym. W Indiach większość rodziców woli aranżować małżeństwa swoich dzieci

Indyjska para siedzi na przystanku autobusowym. W Indiach większość rodziców woli aranżować małżeństwa swoich dzieci (Fot. Kevin Frayer AP)

Pięcioro członków indyjskiej rodziny zostało skazanych na śmierć za udział w "zabójstwie w obronie honoru". Rodzina ta w 2010 roku zamordowała parę młodych ludzi, którzy chcieli się pobrać wbrew jej woli.
Zabójstwo było szczególnie okrutne. Niezadowolona z "mezaliansu" dziewczyny rodzina torturowała ją i jej chłopaka, pochodzącego z niższej kasty, a w końcu oboje zamordowano, rażąc ich prądem - informują indyjskie media.

Sąd w Delhi skazał wszystkich winnych na karę śmierci. Skazani to rodzice zamordowanej dziewczyny, jej wuj i ciotka oraz kuzyn. Indyjski Sąd Najwyższy orzekł w zeszłym roku, że za honorowe zabójstwa powinien być wymierzany najwyższy wymiar kary.

BBC odnotowuje, że nie ma danych statystycznych na temat takich zabójstw, ale przypuszcza się, że są to setki rocznie. Większość indyjskich rodziców wciąż woli aranżować małżeństwa swoich dzieci w ramach własnej kasty.

Zobacz także
Komentarze (75)
Kara śmierci dla pięcioosobowej rodziny za zabójstwo honorowe
Zaloguj się
 • mruczek80

  Oceniono 256 razy 238

  brawa za ten wyrok!

  w państwie muzułmańskim rodzinka z piekła rodem zapewne dostałaby 6 miesięcy w zawieszeniu

 • aide5

  Oceniono 97 razy 87

  Kazdy kto zbije drugiego czlowieka musi sie liczyc z tym ze sam na siebie tez wydaje kare smierci . Nie ma nic humanitarnego w tym ze kogos sie zamknie klatce na kilkadzesiat lat i nie ma to wiele wspolnego ze sprawiedliwoscia

 • pis_ofszit

  Oceniono 94 razy 56

  gdyby takie wyroki stosowali na muslimach w europie,to szybko europa bylaby wolna od tej dziczy:)niestety nie wolno ich tknac,bo przeciez nie sa biali,wiec moga robic co tylko im sie podoba.

 • piotrullo

  Oceniono 98 razy 44

  Śmierc za smierć , to jedyna rada, te całe pieprzenie , ze zaostrzenie kar nic nie da to gadki złodziei prokuratorów , posłów i reszty lapowkarzy - zabiłeś - giniesz . Wieszać najlepiej , żeby przez te dwie minuty mieli czego żałować . Kara śmierci dla mordercow dzieci, morderców za kółkiem , po pijaku , czapa za pobicie ze skutkiem, za zabójstwo dla pieniędzy. Nie ma śmierci w zamiarze ewentualnym tak jak nie ma kradzieży w zamiarze ewentualnym .

 • amur-49

  Oceniono 48 razy 36

  I niech mi tu nikt nie pieprzy o równości ludzi na całym świecie. To nie kwestia rasy i koloru skóry, a kręgu kulturowego. Jedni mieli szczęście urodzić się w środowisku kultury wywodzącej swą tradycję od starożytnych Greków i Rzymian, kultury którą z mroków średniowiecza wyrwał szczęśliwie wiek oświecenia i która w rezultacie jest najbardziej cywilizacyjnie rozwinięta, inni mają nieszczęście żyć w krajach cywilizacyjnego tysiącletniego zastoju i ciemnoty. Mogą rozwijać energetykę atomową, mogą sięgać w kosmos, ale i tak pozostają zacofańcami.

 • bialoskory

  Oceniono 40 razy 30

  tylko dlaczego autor pisze zabojstwo honorowe, uzywajac sformulowan przestepcow. przeciez taka zbrodnia z honorem nic nie ma wspolnego. jesli juz to piszcie zabojstwo "honorowe".

 • szymek_50

  Oceniono 25 razy 21

  Ten wachlarz kar powinien odstraszać.

 • bezlitosny.453

  Oceniono 23 razy 19

  I bardzo dobrze !www.facebook.com/events/517004104995680/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje