Wielka Brytania: Koniec poszukiwań 5-letniej April Jones. Uznano, że nie żyje

Poszukiwania April Jones

Poszukiwania April Jones (Fot. REBECCA NADEN REUTERS)

Brytyjska policja zakończyła poszukiwania 5-letniej April Jones, która zniknęła w poniedziałek sprzed domu w małej walijskiej wsi. Oficjalnie uznano, że dziewczynka nie żyje.
Ostatnią osobą, która widziała 5-latkę, jest jej szkolna koleżanka, która powiedziała policji, że April wsiadła w poniedziałek do szarej furgonetki i odjechała z nieznajomym.

We wtorek policja aresztowała zamieszkałego w pobliżu 46-letniego mężczyznę. Dzisiaj postawiła mu zarzut morderstwa.

Tymczasem ochotnicy z całej okolicy zmobilizowali się do wielodniowych poszukiwań, akcja objęła ponad 30 miejscowości. Mieszkańcy są zaskoczeni i przygnębieni, że coś takiego mogło się wydarzyć w ich mocno zżytej społeczności. Sprawą tą żywo interesowały się media w wielu krajach, niemieckie dzienniki telewizyjne umieszczały ją wczoraj i dziś na czele wiadomości.

Jak powiedział BBC niemiecki dziennikarz Tom Marx, "to tragedia wszystkich rodziców, gdy ich dziecko bawi się przed drzwiami własnego domu i znika". - Dlatego sprawa ta tak porusza, nieważne, gdzie się dzieje. Myślę, że od czasu Madeleine McCann jest bardzo duże zainteresowanie zaginionymi dziećmi - mówił dziennikarz.

Zobacz także
  • Poszukiwania April Jones Brytyjskie media żyją historią zaginięcia 5-letniej dziewczynki. April Jones jak Madeleine?
  • Prokuratura Ojciec: Porwali mi dziecko. Sąd: znikoma szkodliwość społeczna
  • obóz dla uchodźców Dadaab w Kenii Czworo obcokrajowców porwanych w Kenii
Najczęściej czytane

Najnowsze informacje