Młodzi Izraelczycy tatuują sobie numery obozowe dziadków. "Zbliżenie między pokoleniami"

Wraz z odchodzeniem świadków Holokaustu ich dzieci i wnuki w Izraelu coraz częściej tatuują sobie numery obozowe dziadków - podaje "Deutsche Welle" za "Die Welt". Według niemieckiego dziennika inspiracją dla izraelskiej młodzieży często jest pobyt w Polsce, gdzie odwiedzają m.in. dawne obozy koncentracyjne.
"Die Welt" zamieścił artykuł o nowym trendzie wśród izraelskiej młodzieży. Chodzi o tatuaże potomków ofiar, które przeżyły Holokaust. Okazuje się, że wraz z odchodzeniem świadków Holokaustu ich dzieci i wnuki coraz częściej decydują się na tatuowanie numerów obozowych dziadków.

"Gdy Eli Sagir pokazała Yosefowi Diamantowi swój nowy tatuaż na lewym ramieniu, schylił się i pocałował wnuczkę. To był ten sam numer, 157622, jaki Diamantowi naziści wytatuowali prawie 70 lat wcześniej w Auschwitz", pisze gazeta.

"Do uświadomienia dochodzi na wycieczkach do Polski"

Autor zauważył, że do tatuowania numerów obozowych dochodzi np. w wyniku pewnego "uświadomienia" podczas wycieczek szkolnych w Polsce. Jak pisze "Die Welt", izraelska młodzież odwiedza w Polsce po raz pierwszy obozy koncentracyjne, gdzie ich dziadkowie cierpieli i walczyli o przetrwanie i wówczas przechodzą pewną "przemianę". Decydują się na tatuaż, jako symbol i sygnał dla całego pokolenia, twierdzi dziennik.

"Moje całe pokolenie nie wie nic o Holokauście", cytuje "Die Welt" 21-letnią Sagirę i dodaje, że takie tatuaże są obecnie także formą zbliżenia się pokoleń w Izraelu. "Młodzież szuka więzi ze swoimi dziadkami i tatuując sobie ich obozowe numery, podkreśla wyjątkową więź oraz utrzymuje pamięć o ich losie", komentuje "Welt".

Czytaj cały artykuł na portalu "Deutsche Welle" >>Zobacz także
 • Heinz Christian Strache Szef austriackiej skrajnej prawicy znieważa Żydów karykaturą
Komentarze (77)
Młodzi Izraelczycy tatuują sobie numery obozowe dziadków. "Zbliżenie między pokoleniami"
Zaloguj się
 • pismaki_klamia

  Oceniono 91 razy 47

  Wilki ubierają się w skórę owiec...?

  Warto obejrzeć filmy o zatrważającej indoktrynacji mlodzieży w Izraelu zaszczepiającej jej ksenofobiczny strach i worgość wobec innych, zwłaszcza Polaków, od których są odseparowani podczas swoich wycieczek do Auschwitz....
  Robią z nich zbrodniczy materiał do zasilania wojska IDF, które nie ma nic wspólnego z obroną ojczyzny, ale wszystko z terroryzowaniem Palestyńczyków - niedawno był fajny dokument na tvn24 o przejściach Izraelaskich kobiet, które muszą służyć...

 • elucidator

  Oceniono 46 razy 36

  Rozumiem motywy, ale uwazam jest to bardzo gruba przesada.

 • nieudonek

  Oceniono 58 razy 28

  Może niech skreślą te numery w lotto.

 • avanti_popolo

  Oceniono 82 razy 28

  Przedsiębiorstwo Holokaust musi dalej działać. Nawet po 100 latach. Tak to widze

 • jamj

  Oceniono 30 razy 12

  "Izraelska młodzież odwiedza w Polsce obozy koncentracyjne, gdzie ich dziadkowie cierpieli..."
  ====================================================================
  Potem sobie tatuują numery swoich dziadków i w ten sposób utrwala się historia Holokaustu w "polskich obozach śmierci".

 • calli

  Oceniono 45 razy 11

  Trzeci już raz w tym tygodniu widzę ten artykuł na GazWybie, ileż można pałować się przygłupimi małolatami żydowskimi?

  Napiszcie coś kiedy jakiś pejsaty gimbus wytatuuje sobie portret Adolfa naturalnej wielkości na plecach, to będzie nius!

 • bloodyrevolutioniscoming

  Oceniono 25 razy 9

  Za 50 -60 lat będą opowiadać cymbałom o pobycie w obozie - jako ocaleni. W świecie dzisiejszej degrengolady i głupoty - wszystko jest możliwe....

 • dd1987

  Oceniono 46 razy 8

  Niech sobie na czole wytatuują kretyni, ja jestem przeciwny tym wycieczkom żydowskich w Polsce, bo po nich wracają jeszcze bardziej zindoktrynowani niż byli.

  Jeden film zobaczcie o dzieciach w Izraelu

  www.youtube.com/watch?v=40IIYSLnFf0&feature=player_embedded
  Brak słów

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje