Ukraina: trzy lata więzienia, bo usmażyła jajecznicę na Grobie Nieznanego Żołnierza

05.10.2012 12:24
Jajecznica przy

Jajecznica przy "wiecznym ogniu" przy Pomniku Nieznanego Żołnierza (Fot. topsecretcinema / YouTube)

Na trzy lata więzienia w zawieszeniu na dwa lata skazał w czwartek sąd w Kijowie młodą kobietę, która w grudniu 2010 r. usmażyła jajecznicę i podgrzała parówki na "wiecznym ogniu" przy Grobie Nieznanego Żołnierza.
Według skazanej Hanny Sińkowej wyrok ma podłoże polityczne. Sińkowa chciała swą akcją zaprotestować przeciwko łamaniu praw weteranów wojennych oraz marnowaniu zasilającego "wieczny ogień" i kupowanego od Rosji gazu. Ta działaczka Bractwa Artystycznego Świętego Łukasza nie przyznała się do winy i zapowiedziała apelację. Nie zgodziła się z argumentacją sądu, który stwierdził, że dopuściła się "zbezczeszczenia grobu".- Przed sądem nie udowodniono, że pomnik (Grób Nieznanego Żołnierza) jest miejscem pochówku - powiedziała skazana gazecie internetowej "Ukrainska Prawda". Odwołanie od wyroku zamierza także złożyć strona oskarżająca. - Nie pozwolimy na bezkarne hańbienie pamięci przodków, żołnierzy, którzy oddali życie w obronie ojczyzny - oświadczył prokurator Dmytro Bajdiuk.

Akcję smażenia jajek Sińkowa, której towarzyszyły dwie inne, nieustalone przez śledztwo osoby, przeprowadziła w grudniu 2010 r. Została zatrzymana po opublikowaniu filmu z akcji w internecie, po czym spędziła trzy miesiące w areszcie śledczym.

Zobacz także
Komentarze (78)
Zaloguj się
 • summer68

  Oceniono 2 razy 0

  nie zważając na konsekwencje, pobudki, którymi kierowała się ta pani, obecność innych osób, małe dzieci, ruch uliczny... wyprowadziłbym cios nogą w pusty łeb.

 • 1group

  Oceniono 1 raz -1

  No istotnie rewelacja.A ile taka osoba dostałaby w Polsce? Na pewno bez zawieszenia,chyba że "patrioci" by ją (po)zawiesili.

 • supertlumacz

  Oceniono 5 razy 1

  Należy popierać wszelkie protesty przeciwko Władimirowi Putinowi!

  W 2006 roku WP przeznaczył swoje ówczesne miesięczne pobory, 70 000 rubli, na budowę żydowskiego muzeum w Moskwie www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3409150,00.html
  Dlatego kolejne protesty przeciw WP powinny mieć miejsce na terenie synagog. Dla nadania im większego rozglosu koniecznie w czasie świat zydowskich i tylko na terenie największych synagog!

 • ulla_lingsztat

  Oceniono 7 razy 1

  Są na tym świecie ludzie o mentalności tzw. hieny cmentarnej, dla paru dolarów zrobią wszystko.

 • dna_low

  Oceniono 7 razy 3

  Gdyby głupota miała skrzydła, to ta panienka latałaby niczym gołębica (cytując dr Strossmeyera ze "Szpitala na Peryferiach").

 • korcia2000

  Oceniono 6 razy 0

  Myślę, że niektórym polskim patriotom już do mentalności ukraińskich sędziów nie daleko.....

 • eurooooo

  Oceniono 4 razy 0

  fajne jajka, z pieprzem, z mieskiem...

 • arahat1

  Oceniono 5 razy -1

  religie najwieksza zmora ludzkosci..teje definicji nawet szatan nie zdolalby wymyslec co wymyslil czlowiek aby ujeb.. drugiegio zclowieka sprzedajac mu bajki o wyzszosci jednych swiat nad drugimi...

 • topiramax

  Oceniono 2 razy 0

  Pomnik to pomnik, miejsce pamięci to nie kuchnia Master Chef'a. Rozumiem ten protest. Sama uważam, ze wiele z tego co wartościowe uległo degradacji a pozostały jedynie symbole. Jednak tak bym nie zwracała uwagi na problem wokół weteranów. Poszłabym smażyć te jaja pod Ministerstwo Obrony lub instutucję zajmującą się pamięcią o weteranach. Tyle, że pewnie nie zyskałabym rozgłosu....o jaki chodziło.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje