Seremet: Jest wielowątkowe śledztwo ws. nieprawidłowości w koncernie ENEA

- Prokuratura prowadzi wielowątkowe śledztwo w sprawie nieprawidłowości w koncernie ENEA. Nie wydaje mi się, aby mogło zachwiać sceną polityczną - mówi Radiu ZET prokurator generalny Andrzej Seremet.
Według doniesień mediów informacje o aferze finansowej w ENEI mogą uderzyć w polityków PSL.

Jak dowiedziało się nieoficjalnie Radio ZET, prokuratorzy z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu badają rzekome nieprawidłowości, między innymi przy przetargu na budowę Informatycznego Systemu Obsługi Klientów i przy instalacji inteligentnych liczników prądu. Śledztwo pod nadzorem prokuratury prowadzi Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Zobacz także
 • Długie Ogrody to jedna z ulic zgłoszonych do plebiscytu Jedyny biegły, który chce zbadać finanse Amber Gold, żąda 2 mln zł. Dla prokuratury to za dużo
 • Jarosław Kaczyński rozpoczyna jesienną ofensywę swojej partii "Exposé" Kaczyńskiego: 1,2 mln miejsc pracy w ciągu 10 lat w małych miastach i wsiach
Komentarze (5)
Seremet: Jest wielowątkowe śledztwo ws. nieprawidłowości w koncernie ENEA
Zaloguj się
 • ziomal47

  Oceniono 15 razy 11

  Od 1 lipca 2011 r. szef ENEI pan Owczarek zamiast 20 tys. zł pensji pobiera 150 kawałków miesięcznie. Nie miał nawet czasu spotkać się z dziennikarzem Gazety Prawnej, który chciał uzyskać informacje dotyczące tego "majstersztyku" finansowego. Wyjechał akurat służbowo do Chin. Służbowo, czyli za nasze pieniądze. Ciekawe po co ??? ENEA zmusza nas do niewłaściwego wydawania naszych pieniędzy płacąc temu panu kilka tysięcy złotych dziennie. Ponadto finansujemy Jego hobby, czyli Ekstraligę żużlową i I- ligową drużynę koszykówki. Chcę płacić za prąd, a nie za fanaberie tego PANA. Niech założy prywatną firmę i kosi kasę, a nie żeruje na państwowej spółce !!!

 • 1234qwerty

  Oceniono 12 razy 8

  Ja mamtylko pytanko kto stoi za wymianą zwykłych liczników na tzw. INTELIGENTNE bo koszt tego poniesie na bank odbiorca a są to potężne koszty. Czy nie lepiej by tą kasę wykorzystać na totalny remont sieci niskich i średnich napięć.Miedzi mamy póki co od groma, ludzie nie mają roboty. Przyjdzie zima i znów się zacznie lament jak sieci napowietrzne będa padać od szadzi.

 • rychu495

  Oceniono 2 razy 2

  dobrzy jestescie :)

 • elektryk0510

  0

  Jakim prezesem był p.M.Owczarek, którego pomimo różnych zarzutów o nieprawidłowości i prywatę minister skarbu bronił, jak niepodległości najlepiej świadczy jego nieudany romans z BCC. Również bez konsultacji z resztą zarządu firmy zapłacił, firmowymi pieniędzmi kilkaset tys. pln składki. Po czym został zaproszony przez członków klubu na uroczysty obiad po którym miało być, oczywiście czysta formalność, głosowanie nad przyjęciem jego znamienitej osoby w poczet członków. I ......co za zaskoczenie i niewdzięczność pomimo przyjęcia sowitej składki członkowie BCC zagłosowali przeciw obecności tak wyśmienitego menadżera w swoim towarzystwie ŁUUUPS. Niestety, jak widać dla ministra skarbu ważniejsze są prywatne preferencje niż nawet tak wyraźne głosy ze strony środowiska, chyba najbardziej niezależnego i miarodajnego w Polsce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje