Agencja Wywiadu inwestowała w Amber Gold? Seremet dementuje

05.10.2012 07:45
Poseł agent Tomek, czyli Tomasz Kaczmarek

Poseł agent Tomek, czyli Tomasz Kaczmarek (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Warszawska prokuratura sprawdza, czy pieniądze funduszu operacyjnego polskiego wywiadu zostały zainwestowane w piramidę finansową Amber Gold - napisała "Gazeta Polska Codziennie". Jednak prokurator generalny zdementował informację.
Według informacji "Gazety Polskiej Codziennie", kilka tygodni temu stołeczni śledczy otrzymali zawiadomienie Tomasza Kaczmarka, posła PiS-u. Dotyczy ono podejrzenia popełnienia przestępstwa ulokowania pieniędzy z funduszu operacyjnego Agencji Wywiadu w Amber Gold.

Z ustaleń dziennika wynika, że zawiadomienie posła PiS-u zostało dołączone do śledztwa w sprawie zdefraudowania 2 mln zł z funduszu operacyjnego AW, o czym w sierpniu pisała "Gazeta Polska Codziennie".

- Wnioskowałem m.in., aby prokuratura zwróciła się do szefów wszystkich polskich służb specjalnych o udzielenie informacji, czy pieniądze z funduszu operacyjnego kierowanej przez nich służby były inwestowane w Amber Gold, czy też jakiekolwiek inne tego typu przedsięwzięcie - mówi Kaczmarek.

Seremet: Śledztwo bez związku z Amber Gold

Andrzej Seremet w Radiu ZET zdementował informację podaną przez "Gazetę Polską Codziennie". - Mogę potwierdzić tylko, że jest prowadzone śledztwo w sprawie defraudacji funduszy w Agencji Wywiadu, ale to śledztwo nie ma żadnego związku ze sprawą Amber Gold. To są niezależne śledztwa - powiedział Andrzej Seremet.

Dodaje, że śledztwo od kilku miesięcy prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Rzecznik tej prokuratury Dariusz Ślepokura odmawia podania szczegółów.

Zobacz także
Komentarze (78)
Agencja Wywiadu inwestowała w Amber Gold? Seremet dementuje
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 89 razy 43

  Uprzejmie donoszę że ten pan walczy o pierwsze miejsce w konkursie na największego barana w pisie a konkurencja tam ostra

 • 3.janusz

  Oceniono 90 razy 36

  Ta łajza goni Macierewicza - jest już blisko.
  Ma to PiS speców-klękajcie narody.

 • rawahecht

  Oceniono 42 razy 26

  "Warszawska prokuratura sprawdza, czy pieniądze funduszu operacyjnego polskiego wywiadu zostały zainwestowane w piramidę finansową Amber Gold "

  A w ramach rewanżu niech no ten wywiad sprawdzi, czy w AG nie "inwestowała" warszawska prokuratura, ewentualnie zatrudnieni tam "ciecie"?

 • majkelek32

  Oceniono 46 razy 24

  Jeszcze tylko 5 donosów i dostanie gwiazdkę szeryfa od prezesa.

 • majkelek32

  Oceniono 33 razy 17

  A kto zbada czy ten brzydal ma informatora w AW? Trzeba komisję śledczą powołać skąd on ma takie informacje (pomysły).

 • niezyczliwypisiorom

  Oceniono 29 razy 15

  po rozwiązaniu wsi i zatrudnieniu w nowej aw dzieciaków zwanych oficerami (po 17 dniowym kursie oficerskim) uwierzę we wszystko - w normalnym kraju sprawcę takich wydarzeń czekałoby spotkanie z plutonem a u nas jest posłem

 • jaola59

  Oceniono 16 razy 12

  Co za zaangażowanie...Pewnie do Europarlamentu sie wybiera,gruba kasę robic,bo za mało mu emerytury...a na miejsce na liscie trzeba zapracowac u prezia.Im wiecej "afer"wyduma,ludzi oszkaluje,da temacik do mediów ,tym lepiej.Padalec

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje