Agencja Wywiadu inwestowała w Amber Gold? Seremet dementuje

05.10.2012 07:45
Poseł agent Tomek, czyli Tomasz Kaczmarek

Poseł agent Tomek, czyli Tomasz Kaczmarek (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Warszawska prokuratura sprawdza, czy pieniądze funduszu operacyjnego polskiego wywiadu zostały zainwestowane w piramidę finansową Amber Gold - napisała "Gazeta Polska Codziennie". Jednak prokurator generalny zdementował informację.
Według informacji "Gazety Polskiej Codziennie", kilka tygodni temu stołeczni śledczy otrzymali zawiadomienie Tomasza Kaczmarka, posła PiS-u. Dotyczy ono podejrzenia popełnienia przestępstwa ulokowania pieniędzy z funduszu operacyjnego Agencji Wywiadu w Amber Gold.

Z ustaleń dziennika wynika, że zawiadomienie posła PiS-u zostało dołączone do śledztwa w sprawie zdefraudowania 2 mln zł z funduszu operacyjnego AW, o czym w sierpniu pisała "Gazeta Polska Codziennie".

- Wnioskowałem m.in., aby prokuratura zwróciła się do szefów wszystkich polskich służb specjalnych o udzielenie informacji, czy pieniądze z funduszu operacyjnego kierowanej przez nich służby były inwestowane w Amber Gold, czy też jakiekolwiek inne tego typu przedsięwzięcie - mówi Kaczmarek.

Seremet: Śledztwo bez związku z Amber Gold

Andrzej Seremet w Radiu ZET zdementował informację podaną przez "Gazetę Polską Codziennie". - Mogę potwierdzić tylko, że jest prowadzone śledztwo w sprawie defraudacji funduszy w Agencji Wywiadu, ale to śledztwo nie ma żadnego związku ze sprawą Amber Gold. To są niezależne śledztwa - powiedział Andrzej Seremet.

Dodaje, że śledztwo od kilku miesięcy prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Rzecznik tej prokuratury Dariusz Ślepokura odmawia podania szczegółów.

Zobacz także
Komentarze (78)
Zaloguj się
 • zyks

  Oceniono 1 raz -1

  Agent Tomek tak jak Grodzkie - spragniony mediów. Czekam na powiadomienie prokuratury przez Tomka, że agenci wywiadu i CBA bezprawnie i za państwowe pieniądze jeżdżą na kogutach po księżycu.

 • red-akcja

  Oceniono 3 razy 3

  Mam przyśpieszać, czy mam nie przyśpieszać?
  Niby to kabaret, ale za taką cenę?
  400 000 000 000 zł Tuskowych pożyczek będziemy spłacać 100 lat.

 • red-akcja

  Oceniono 3 razy 3

  Państwo Tuska to już nie jest bananowa republika kolesi, to coś znacznie gorszego.

 • nino.rota

  Oceniono 3 razy 3

  POsłuszny sędzia czy sitwa?, hehe
  www.youtube.com/watch?v=NaUhyjRbcVI

 • jaga500

  Oceniono 3 razy 3

  Zdumiewają mnie te komentarze. Oczywiście należy sprawdzić informacje, zwłaszcza , że zdefraudowano, czyli ukradziono z ABW 2 mln zł. Komentatorów nie interesuje dokąd poszły te pieniądze, nasze przecież?

 • cleryka

  Oceniono 8 razy 0

  Pokażcie jakiś Kraj w Europie,gdzie w Parlamencie zasiada b.agent służb specjalnych. Chora Polska!

 • piotr110660

  Oceniono 5 razy -1

  Żyjemy w państwie, którego organy nie potrafią się doliczyć powierzonych im pieniędzy.

 • tofciu

  Oceniono 10 razy 6

  To jest chyba pierwszy kapuś RP :)

 • gossam.2

  Oceniono 9 razy 5

  Tomus Donosiciel KACZmarek trudni sie typowo pisowskiem zajeciem.Oni nic innego nie potrafia robic.To jest ich zywiol.W donosach, insynuacjach i pomowieniach i oszczerstwach sa najlepsi ze wszystkich partii.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje