Romney wykorzystuje Wałęsę do ataków na Obamę

04.10.2012 22:26
Ann i Mitt Romneyowie z Lechem Wałęsą

Ann i Mitt Romneyowie z Lechem Wałęsą (Fot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta)

Mitt Romney powołuje się na słowa byłego przywódcy "Solidarności", atakując prezydenta Baracka Obamę. To część nowej strategii kandydata Republikanów.
Podczas spotkania wyborczego w Denver Mitt Romney przekonywał, że Barack Obama jest biernym prezydentem, który poddaje się wydarzeniom, zamiast kierować losami USA i świata. Powołał się przy tym na swoje spotkanie z Lechem Wałęsą.

- Przywitał mnie życzliwie, uścisnął mi dłoń i powiedział: "Musisz być zmęczony po podróży z Ameryki. Usiądź więc. Ja mówię, ty słuchaj" - opowiadał kandydat Republikanów. Romney słuchał z zainteresowaniem legendarnego przywódcy "Solidarności". - W ciągu piętnastu minut swojej wypowiedzi powtarzał wielokrotnie pytanie: "Gdzie jest amerykańskie przywództwo? Potrzebujemy amerykańskiego przywództwa, chcemy, aby Ameryka przewodziła" - dodał.

Wypowiedź Romneya jest częścią nowej strategii jego sztabu, której celem jest przedstawienie Baracka Obamy jako słabego przywódcy - zarówno w sprawach krajowych, jak i na arenie międzynarodowej.

Wszystko wskazuje więc na to, że Lech Wałęsa będzie powracał w amerykańskiej kampanii wyborczej jako krytyk obecnego prezydenta USA.

"Katolik, który głosuje na Obamę, dopuszcza się grzechu ciężkiego - pisze czytelnik na naszym profilu na Facebooku. Zgadzasz się czy nie? Podyskutuj >>>

Zobacz także
Komentarze (70)
Zaloguj się
 • pondorondobendobendo

  Oceniono 1 raz 1

  precz z bolkiem

 • pismaki_klamia

  Oceniono 2 razy 0

  www.presstv.ir/detail/2012/10/01/264439/netanyahu-and-romney-share-donors/
  "A new investigation reveals that 19 of the Israeli premier’s wealthiest American donors have also given money to the US presidential candidate Mitt Romney or to his Republican Party.
  The investigation carried out by the Israeli Ha’aretz newspaper, found that 37 of Prime Minister Benjamin Netanyahu’s 46 donors during his battle for the leadership of his Likud party in January were Americans and nearly half of those contributed either to the Republicans or to Romney.
  Showing that Netanyahu's donor list does not include a single Democrat, the investigation asserts the premier’s distance from Democratic American Jews.
  This is while many in the US President Barack Obama’s Democratic Party have criticized the Israeli premier for meddling in the US election and siding with the Republican candidate, an accusation that Netanyahu denies publicly.
  Netanyahu's most well-known American supporter is casino magnate Sheldon Adelson, who has also promised to spend up to $100 million to elect Romney. Adelson also finances the right-wing pro-Netanyahu daily, Hayom.
  Also among Netanyahu’s biggest donors was Ronald Plotkin, CEO of the Internet-based employment agency, Monster Worldwide.
  Netanyahu and Romney have more in common than just their financial supporters. Long-time acquaintances from their shared past work at Boston Consulting Group in the 1970s also see eye to eye on many issues, including the Middle East. "

 • pismaki_klamia

  Oceniono 8 razy 0

  Romney = rewizjonistyczny syjonizm Likudu i bandycka klika zbrodniarzy PNAC kierują polityką zagraniczną USA, co oznacza jeszcze więcej ludzkiego cierpienia na całym świecie...

  M.in. Sheldon Adelson finansuje tę szopkę...

 • tybet64

  Oceniono 10 razy 2

  Gdzie jest amerykańskie przywództwo? Potrzebujemy amerykańskiego przywództwa, chcemy, aby Ameryka przewodziła" - dodał.

  Za tą wypowiedź przestaję szanować Wałęsę.Na co nam "przewodnia rola USA"?To już lepiej żeby przewodziła KPCh niż to zdegenerowane bydło.

 • historia37

  Oceniono 3 razy 1

  Właściwie moi "przedmówcy" w Komentarzach powiedzieli wszystko. Zgadzam się i akceptuję. Unikajcie, Kochani, wulgaryzmów, bo to gwóźdź do trumny. Po latach ich używania tylko one zostają w słowniku indywidualnym danego osobnika. Obserwowałem to zjawisko w akademikach, internatach, na obozach wojskowych (tam było najgorzej) etc.

 • supertlumacz

  Oceniono 7 razy 1

  Żydzi i Izrael są bardzo niepopularni w calym świecie i poparcie ich stanowiska dla potrzeb wyborcow amerykańskich może przyjść tylko z Polski.

  HBO już od dawna wygrał wybory dzięki swojej wstrzemięźliwości w poparciu Izraela przeciw Iranowi. Amerykanie są głupi ale nie aż tak jak Polacy. Kandydaci republikańscy prześcigali się w poparciu Izraela i w atakach na Iran.

  Udział pozostałych kandydatów
  Gary Johnson- Libertarian
  Jill Stain- Green Party
  Vivgil Goode- Constitution Party
  został zablokowany przez IPAAC bo nie splamili się otrzymywaniem dotacji od środowisk żydowskich i są wściekle antyizraelscy.

 • galnospoke

  Oceniono 7 razy 1

  Walesa po raz koleny udowadnia swoja glupote. Co sie z tym gosciem stalo, IQ spada mu wrecz patologicznie. Facet zaczyna miec demencje starcza? Pytam powaznie, nie zlosliwie. Czy Walensa sobie nie zdaje sprawy, ze Romney to slup koncernow wojskowych, medycznych, GMO i tego calego syfu, ktory tylko czeka na okazje aby pokazac swoje mozliwosci? Czy Walesa nie rozumie, ze Romney = wojna na bliskim wschodzie i kto wie jakie beda jej konsekwencje?

 • ulla_lingsztat

  Oceniono 9 razy 5

  A kto nie wykorzystuje Wałęsy?

 • rawahecht

  Oceniono 8 razy 6

  Wykorzysta(ł) i porzuci, jak niegdyś Bill Monisię.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane