Romney wykorzystuje Wałęsę do ataków na Obamę

Ann i Mitt Romneyowie z Lechem Wałęsą

Ann i Mitt Romneyowie z Lechem Wałęsą (Fot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta)

Mitt Romney powołuje się na słowa byłego przywódcy "Solidarności", atakując prezydenta Baracka Obamę. To część nowej strategii kandydata Republikanów.
Podczas spotkania wyborczego w Denver Mitt Romney przekonywał, że Barack Obama jest biernym prezydentem, który poddaje się wydarzeniom, zamiast kierować losami USA i świata. Powołał się przy tym na swoje spotkanie z Lechem Wałęsą.

- Przywitał mnie życzliwie, uścisnął mi dłoń i powiedział: "Musisz być zmęczony po podróży z Ameryki. Usiądź więc. Ja mówię, ty słuchaj" - opowiadał kandydat Republikanów. Romney słuchał z zainteresowaniem legendarnego przywódcy "Solidarności". - W ciągu piętnastu minut swojej wypowiedzi powtarzał wielokrotnie pytanie: "Gdzie jest amerykańskie przywództwo? Potrzebujemy amerykańskiego przywództwa, chcemy, aby Ameryka przewodziła" - dodał.

Wypowiedź Romneya jest częścią nowej strategii jego sztabu, której celem jest przedstawienie Baracka Obamy jako słabego przywódcy - zarówno w sprawach krajowych, jak i na arenie międzynarodowej.

Wszystko wskazuje więc na to, że Lech Wałęsa będzie powracał w amerykańskiej kampanii wyborczej jako krytyk obecnego prezydenta USA.

"Katolik, który głosuje na Obamę, dopuszcza się grzechu ciężkiego - pisze czytelnik na naszym profilu na Facebooku. Zgadzasz się czy nie? Podyskutuj >>>

Zobacz także
Komentarze (70)
Romney wykorzystuje Wałęsę do ataków na Obamę
Zaloguj się
 • klara551

  Oceniono 95 razy 57

  No cóż jakby nie oceniać Wałęsy to jest jedynym w tej chwili człowiekiem którego nazwisko kojarzy się z Polską. Nikt po za nim nawet zmarły brat bliźniak ,Macierewicz i nawet poparcie Polonii w USA do kaczystów nie zmieni pozycji Wałęsy na świecie. Romney przynajmniej się przygotował i nie palnął tak jak Obama . Obaj są siebie warci ,ale Romney przynajmniej cytując rozmowę z Wałęsą wie,że Polska istnieje. My plujemy,poniżamy Wałęsę ,ale z nim jedynym Polska kojarzy się światu. Możecie mi nastawiać minusów skolko ugodno ,ale nie udowodnicie,że to jest kłamstwo..

 • jerzy.zywiecki

  Oceniono 19 razy 15

  A co ci prezydenci mogą?Tylko tyle ,na co im pozwolą oligarchie finansowo-przemysłowe.

 • doni72

  Oceniono 21 razy 15

  @tomtg123
  Nie ma sprawy,okey.W stanie wojennym mialem 20 lat.Pamietam tamte czasy i wiem jaki smak ma milicyjna lola.Jedni go oskarzaja drudzy sie nim podpieraja to takie niepowazne wszystko.Tylko Lechu wedlug mnie popelnia jeden blad,jego mowa to tylko ja i ja,a bylo wielu innych wybitnych i zasluzonych dzialaczy i moglby czasami podziekowac,zaprosic jak i niekiedy przeprosic ze ich pomija.

 • doni72

  Oceniono 13 razy 11

  @tomtg123
  Tak masz racje,to symbol,ale tylko symbol i nic wiecej.Polityke sie robi za kulisami,a nie przed kamerami.Przed kamerami robi sie show dla publiki o niekoniecznie wygorowanych gustach.

 • rawahecht

  Oceniono 8 razy 6

  Wykorzysta(ł) i porzuci, jak niegdyś Bill Monisię.

 • ulla_lingsztat

  Oceniono 9 razy 5

  A kto nie wykorzystuje Wałęsy?

 • waw-el

  Oceniono 51 razy 5

  "Gdzie jest amerykańskie przywództwo? Potrzebujemy amerykańskiego przywództwa, chcemy, aby Ameryka przewodziła" - tak powiadal Bolek Walesa
  .
  tu i palownie nie pomoze, chory czlowiek.

 • doni72

  Oceniono 5 razy 3

  @tomtg123
  Dzieki,trzymaj sie.Do nastepnego.

 • kiczkis

  Oceniono 29 razy 3

  "Mitt Romney powołuje się na słowa byłego przywódcy "Solidarności", atakując prezydenta Baracka Obamę."
  -------------------------------------------------------------------------------------------

  Na słowa "Bolka"????? - A któż myślący... - O Boże.. Takie nieszczęście! - No to wybory ma przegrane.. Jak "w banku"!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje