Chrześcijańskie dzieci oskarżone w Egipcie o obrazę islamu

Egipscy Koptowie

Egipscy Koptowie (Fot. MOHAMED ABD EL GHANY REUTERS)

Egipski sąd nakazał uwolnienie dwojga koptyjskich dzieci oskarżonych o obrażanie islamu. W sprawę zaangażował się osobiście prezydent Mohammed Mursi.
Dzieci uwolniono ze względu na ich wiek - 9 i 10 lat. Nie wiadomo jednak, czy wycofano zarzuty prokuratorskie. Zatrzymano je na początku tygodnia w mieście Beni Sewif na południu kraju.

Zarzucano im obrazę islamu przez oddanie moczu na Koran. Za to miały siedzieć tydzień w poprawczaku.

Tak się jednak nie stało, a w sprawie interweniował prezydent Egiptu Mohammed Mursi. Uznał on, że zatrzymanie byłoby pogwałceniem konwencji o ochronie praw dziecka, którą Egipt podpisał. Wcześniej interweniował u niego jeden z Koptów.

Przed miesiącem koptyjski nauczyciel został skazany na 6 lat więzienia za obrazę proroka Mahometa i prezydenta Egiptu na portalu społecznościowym Facebook. Przedstawiciel Koptów jest też prawdopodobnie autorem filmu "Niewinność muzułmanów", który po rozpowszechnieniu przyczynił się do krwawych zamieszek w niemal wszystkich państwach muzułmańskich. Koptowie obawiają się, że teraz staną się w Egipcie obiektem prześladowań.

Komentarze (53)
Chrześcijańskie dzieci oskarżone w Egipcie o obrazę islamu
Zaloguj się
 • toberson

  Oceniono 103 razy 75

  Islam to zaraza ktora chce zniszczyc Swiat!!

 • czyzyk331

  Oceniono 68 razy 54

  Kiedy wzorzec demokracji Obama zabierze głos w tej sprawie?
  Islamiści na terenie Europy domagają się równych praw z katolikami, dlaczego nie potrafią uszanować inną religię w swoich państwach?

 • alexij1911

  Oceniono 60 razy 50

  A w Polsce sa ludzie , ktorzy nigdy nie mieli do czynienia z Muzulmanami i krzycza ze Islam to Religia Pokoju. Chociaz jak nie patrzec tam gdzie zgrupowiska muzulmanow tam nietolerancja, wojny, zamordyzm, nienawisc religijna i rasowa, kobiety na rowni zwierzetom domnowym, pedofilia i ciagle wolanie aby swiat mial dla nich respekt !!!

 • adherent1

  Oceniono 45 razy 33

  Gazeto! Bardzo proszę wystrzegaj się takich ludzi co piszą:
  "Przedstawiciel Koptów jest też prawdopodobnie autorem filmu "Niewinność muzułmanów",
  który po rozpowszechnieniu przyczynił się do krwawych zamieszek"
  Przecież to jest napędzanie uprzedzeń etnicznych!

 • wojszal

  Oceniono 67 razy 25

  Coraz częściej dochodzę do wniosku, że tylko ludzie negujący istnienie boga (nie ważne pod jaką postacią) są normalni i emocjonalnie obliczalni. Reszta to szaleńcy, uwikłani w walkę o miraż szczęścia.

 • ptr0

  Oceniono 23 razy 15

  Heh dobrze by zrobili, ale to na pewno to jest prowokacja i kłamstwo. Tak jak z tą niepełnosprawną dziewczynką co imam fałszował dowody.

 • kazmierz111

  Oceniono 21 razy 15

  ale ciemnogrod

 • hary221i

  Oceniono 27 razy 9

  boję się religii. Obok faszyzmu, nazizmu i komunizmu to najgorsze zło. W zasadzie większe. Bo szaleństwa totalitaryzmów pochłonęły mniej ofiar.

 • rysiu2011

  Oceniono 34 razy 8

  religia to choroba psychiczna do pewnego stopnia bezpieczna ale fanatyzm jest juz grozny

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje