Kaczyński zapowiada kolejną debatę. Teraz służba zdrowia

04.10.2012 14:02
Jarosław Kaczyński podczas wygłaszania swojego expose. Prezes PiS proponuje m.in. zniesienie gimnazjów

Jarosław Kaczyński podczas wygłaszania swojego expose. Prezes PiS proponuje m.in. zniesienie gimnazjów (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- W poniedziałek odbędzie się debata ekspertów na temat służby zdrowia organizowana przez PiS; wezmą w niej udział zarówno przedstawiciele lekarzy, jak i pacjentów - zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. PiS nie chce na debacie ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza.
- Trzeba ten temat podjąć, debata jest potrzebna - oświadczył Kaczyński. Zaznaczył, że w debacie w Towarzystwie Lekarskim Warszawskim będą uczestniczyć zarówno przedstawiciele lekarzy, jak i pacjentów oraz organizacji, które reprezentują pracowników służby zdrowia; będzie także kandydat PiS na premiera w rządzie technicznym, prof. Piotr Gliński.

Debata - jak mówił Kaczyński - odbędzie się już w najbliższy poniedziałek m.in. ze względu na sytuację Centrum Zdrowia Dziecka. Jak ocenił, "dobrze syntetyzuje" ona to, co dzieje się w tej chwili w ochronie zdrowia. Centrum Zdrowia Dziecka - z powodu braku pieniędzy - ogranicza planowe przyjęcia pacjentów do czterech klinik. Według CZD NFZ nie zapłacił Centrum za tzw. nadwykonania. Tymczasem Fundusz zaznacza, że za nadwykonania za pierwsze półrocze już zapłacił.

- Charakter debaty będzie dość podobny do tego, który zaprezentowaliśmy w Polskiej Akademii Nauk (gdzie odbyła się debata ekonomiczna -PAP), czyli są nasze propozycje, są gotowe ustawy i będzie o czym mówić - mówił Kaczyński.

Arłukowicz nie jest zaproszony

Przypomniał, że PiS proponuje m.in. likwidację NFZ, przejęcie finansowania służby zdrowia przez budżet, stworzenie sieci szpitali, uproszczenie dopłat i refundacji. PiS chce też, by lekarze i dentyści pracowali w każdej szkole.

Rzecznik PiS Adam Hofman poinformował, że na debatę o służbie zdrowia zaproszeni zostali m.in. b. minister zdrowia Marek Balicki, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Iwona Borchulska, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy Krzysztof Bukiel, prof. Bogdan Kazan z Instytutu Matki i Dziecka, prezes Naczelnej Izby Lekarskiej Maciej Hamankiewicz, prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej Grzegorz Kucharewicz i Adam Sandauer ze stowarzyszenia Primum Non Nocere.

Zaproszenia nie otrzymał minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. "To jest debata ekspertów, ostatnio taką samą formułę przyjęliśmy w debacie ekonomicznej. Jak się przez pięć lat nic nie zrobiło, mamy zapaść w służbie zdrowia, to przez udział w debacie nic się nie zrobi. Alternatywa, czyli co zamiast dzisiejszego złego systemu w służbie zdrowia" - stwierdził Hofman.

Prawo i Sprawiedliwość planuje także kolejne debaty, w innych obszarach tematycznych. "Będzie o pracy, o wielu sprawach. Mamy nadzieję, że za jakiś czas będzie kolejna debata ekonomiczna" - powiedział Kaczyński.

Zobacz także
Komentarze (193)
Zaloguj się
 • 1997linda

  0

  Jaroslaw ma bardzo ladnie zawiazany krawat.....Pewnie Mama mu go zawiazala, bo sam ten niedorajda by nie potrafil!!!!!.....

 • filmik2000

  Oceniono 1 raz -1

  A Graś potwierdził, że Tusk z Shakirą... youtu.be/TjnNlkpb08c

 • maria-viktoria

  Oceniono 1 raz 1

  Nareszcie, coś sensownego, konsylium ( niżej profesora nie schodzić) dla Pana Kaczyńskiego , Hofmana i reszcie tz. podążającym za nimi :)))

 • czerwoneoczykoguta

  Oceniono 3 razy 1

  wirtualne światy atakują! prezesik i jego głupawa partyjka pchają się na pierwsze strony głównie po to by krzyczeć, że są dyskryminowani:)
  żadne inne ugrupowanie w Polsce nie ma takiego gigantycznego zaplecza medialnego jak pisdu, nikt też nie ma takiego wielkiego wsparcia ze strony niby kościoła... i co? jaco! jest demokracja, Polacy mówią do kaczych przygłupów NO PASARAN!
  świat jest piękny:) a niemoc i bezradność pisduszych kretynów jest ROZKOSZNA!!!!!! :))))

 • h853

  Oceniono 3 razy -1

  Wymyślili psychatrów po to żeby robić chorych psychiczne tych którzy chcą prawdy i walczą z bezprawiem , zlem i krzywdą narodu i Polski.Teraz ci psychopaci wmawiaja choroby tylko po to by zakryć swoje niecne czyny. To znaczy że ludzie źli wmawiaja choroby ludziom dobrym uczciwym i prawym . Tak samo mozna by powiedzieć że można komus wmawiać ze ma HIV , grużlicę że malarię albo cholerę. A tak zachęcaja do wizych u psychiatry by potem robić z czlowieka wariata. To jest straszne co zrobilo się z tymi ludzi i to wszystko dla wladzy i pieniez. I tacy ludzie rządzą Polską od ponad 23 lat. Najzdrowszy jest jednak tylko PiS. Nie ma w nim tyle nienawiści i zła. PiS chce dobra naszj Ojczyzny Polkski i Polaków , musi jeszcze się wsłucha w niektore bolączki i niepokoje Polaków

 • litrahalf

  Oceniono 2 razy 2

  To wygląda na jakąś sraczkę. Podajcie mu stoperan !!!!!!

 • olalk

  Oceniono 1 raz 1

  Dziwię się ludziom, którzy chcą wziąć udział w tej szopce. Kaczyński tworzy alternatywne państwo. To on w nim rzadzi, on jest premierem-uzurpatorem. Lekceważy demokrację i prawowity rząd, na który glosowało miliony Polaków, znacznie więcej niż na PiS. KACZYŃSKI PRZEGRAŁ WYBORY. Kogo on reprezentuje? Ludzie nie dajcie się zwariować!!!!

 • h853

  Oceniono 9 razy -7

  Kaczyńscy to najbardziej prawi i odpowiedzialni ludzie w Polsce Do takigo dziadostwa doprowadzili Polsce solidarni ludzie wałęsy Balcerowićz, Bielecki Mazowiecki itp przez 23 lata.
  Gdyby Kaczyńscy rządzili od pocztku nie byłoby w Polsce takiego dziadostwa , bezprawia, bandytyzmu do jakiego doprowadzili niby solidarni , zdradzieccy , klamcy oszuści , ochraniający bandytów i zlodzieii.
  Polsce potrzebni są ludzie mądrzy odpowiedzialni uczciwi, kochający ludzi i Boga. Dbający o swoj naród jak o swoje dzieci. PiS to jedyna nadzieja dla Polakow i Polski. Wszyscy przecież mamy prawo do godnego zycia. Konstytucja gwarantuje to wszystkim Polakom nie tylko Tuskowi i jego elicie PO PSL RP SLD.

 • rumakmorski

  Oceniono 2 razy 2

  Zacznijmy zatem od najbardziej palącego w tym kontekście zagadnienia: zdrowia psychicznego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje