Chiny: ziemia osunęła się na szkołę podstawową. Ofiary

04.10.2012 13:44
Trzęsienie ziemi w prowincji Yunnan

Trzęsienie ziemi w prowincji Yunnan (Fot. CHINA DAILY REUTERS)

- Nie żyje co najmniej szesnaścioro uczniów szkoły podstawowej zasypanych w wyniku osunięcia się ziemi w południowo-zachodnich Chinach - poinformowały oficjalne media. Region ten w ostatnim czasie ucierpiał z powodu trzęsienia ziemi.
Ziemia zasypała budynek niewielkiej szkoły i dwa domy w wiosce Zhenhe, na granicy prowincji Guizhou (Kuejczou) i Yunnan. Jeszcze jedna zaginiona osoba znajduje się w zasypanym domostwie. Mieszkańców wioski - ok. 800 osób - ewakuowano.

7 września w trzęsieniu ziemi o sile 5,6 w skali Richtera zginęło w tym regionie około 80 osób. Trzęsienie zniszczyło kilka wiosek, a ten górzysty region nawiedziły też ulewne deszcze.

Położona również w południowo-zachodniej części Chin prowincja Syczuan ucierpiała w maju 2008 roku w potężnym trzęsieniu ziemi, w którym śmierć poniosło prawie 70 tys. ludzi, a 18 tys. zaginęło.

Katastrofa wywołała debatę na temat złych standardów budownictwa i stanu szkół, których po tym trzęsieniu ziemi zawaliło się kilkaset.

Zobacz także
Komentarze (1)
Chiny: ziemia osunęła się na szkołę podstawową. Ofiary
Zaloguj się
  • daniella-3

    Oceniono 3 razy 1

    Raport firmy Microsoft wskazuje na nowe źródło zagrożenia szkodliwym oprogramowaniem. Przeprowadzona w okresie od sierpnia 2011 do sierpnia 2012 roku operacja wykazała, że około 20% komputerów nabytych bezpośrednio od chińskich sprzedawców detalicznych, w tym m.in. w Shenzen, było zainfekowanych szkodliwym oprogramowaniem. Pośród wykrytych szkodliwych programów znajdowały się m.in. aplikacje, takie jak: Malat, EggDrop, Trafog i Nitol. Ten ostatni zdolny jest do wyprowadzania danych osobowych, które służą później do uzupełniania baz danych o wykradzionych kartach kredytowych. Wirus występuje w dwóch wariantach oznaczonych literami A i B identyfikowanych, jako „Win32/Nitol.A” i „Win32/Nitol.B” o jednakowym stopniu zagrożenia i rozprzestrzenia się drogą pamięci masowych USB. Nitol odbiera polecenia i wysyła raporty do zdalnego serwera umieszczonego za domeną 3322.org. Więcej na temat operacji i wirusa Nitol dowiedzieć można się z treści pełnego raportu „Operation b70:
    Nitol Malware Research and Analysis”.

    Sorki,ze pisze nie na temat.Ale ta wiadomosc mnie zaszokowala poniewaz mam zamiar kupic komputer stacjonarny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje