Obrońca Marcina P. oddał syndykowi luksusowe BMW [WIDEO]

Syndyk masy upadłościowej Amber Gold mec. Józef Dębiński odzyskał luksusowe BMW X5. Auto warte około 200 tys. złotych oddał osobiście Łukasz Daszuta, obrońca Marcina P., który był członkiem rady nadzorczej Amber Gold. Samochód miał dostać od P. w zamian za przeprowadzenie tygodniowego szkolenia w spółce.


- Udało mi się odzyskać samochód. Wejdzie on do masy upadłościowej, będzie zinwentaryzowany i spieniężony. Pozostałe pieniądze, które z tego pozostaną, będą do podziału dla wierzycieli - powiedział mec. Dębiński. Jak dodał odzyskane auto - BMW X5 - jest warte około 200 tys. złotych. - Samochód udało nam się odzyskać, bo jeden ze zleceniobiorców uznał, że powinien wrócić do masy upadłościowej - zaznaczył syndyk.

Według nieoficjalnych ustaleń TVN24 Łukasz Daszuta, członek rady nadzorczej Amber Gold, miał otrzymać auto od Marcina P. w zamian za przeprowadzenie tygodniowego szkolenia w firmie. Szkolenie miał wycenić na ponad 150 tys. zł.

Zobacz także
 • Kompleks biurowy przy ul. Długie Ogrody w Gdańsku, w którym siedzibę miała firma Amber Gold Nowe życie żony Marcina P. Przejęła 35 mln zł należnych Amber Gold
 • Jadwiga Staniszkis Staniszkis: Afera Amber Gold to było uderzenie kontrolowane w Tuska
Komentarze (40)
Obrońca Marcina P. oddał syndykowi luksusowe BMW [WIDEO]
Zaloguj się
 • kawabis

  Oceniono 81 razy 61

  Gdańsk to dziwne miasto, prezydent to Muł pociągowy Plichtów, urząd skarbowy to śpiące królewny, prokuratura sąd i policja jak trzy małpki nic nie widzą, nic nie słyszą, nic nie mówią, premier oficjalnie po wyprowadzeniu się do stolicy nie zna wieśniaków z Gdańska jednak po cichu razem z nimi kiboli i trzyma się za pisiurki, premierowicz puszcza w cyber-świat Bonki, audyt na lotnisku nie dopatrzył się żadnych błędów przy młodym Tusku, stwierdzili, że było OK, niemniej pilnie zmienili zasady i procedury, po co skoro było OK, tam żyje się jak w bajce, tylko, że niektórym. Członek zarządu Amber Gold zamiast zarzutów i aresztu tymczasowego jest adwokatem prezesa i ma dostęp do akt, żona prezesa i wspólniczka w interesach nikogo nie interesuje, qrwa czy to ciągle wolne miasto Gdańsk nie podległe Polskiemu prawu.

 • bioder65

  Oceniono 70 razy 36

  odzyskał jedno auto,a 35 milionów wypłynęło do firmy żonki Marcina P.To ci syndyk.Jego skuteczność POwala.

 • ergosumek

  Oceniono 30 razy 30

  A to się pan mecenas ceni, 150.000 za tygodniowe szkolenie to godziwy zarobek....
  No a jeśli był w radzie nadzorczej Amber Gold to moze też ponosi jakąś część odpowiedzialności?
  W końcu setki milionów gdzieś wcięło, a rada nadzorcza to ma coś nadzorować?

 • expert_spod_mostu_kierbedzia

  Oceniono 8 razy 6

  w tej sprawie konieczna jest komisja śledcza. Jeżeli Platforma się na nią nie zgodzi to w przyszłych wyborach zagłosuję na PIS. Nie chcem, nie lubiem ale muszem ....

 • laksmana

  Oceniono 6 razy 6

  Warte 200 tys. więc pójdzie na licytacji za jakieś 60.
  Swoją drogą, co to za szkolenie po 150 tys. za tydzień? Jedna osoba prowadząc takie zarabiałaby 600 tys. miesięcznie, to lepiej niż prezes NBP.

 • tokontoniejestwolne

  Oceniono 8 razy 6

  Nowe? Nowe to faktycznie było. Tyle, że wczoraj wieczorem i na portalu tvn24.

 • lisstom

  Oceniono 5 razy 5

  Ciekawe, czy mecenas D. dostanie w przyszłości choćby jedno zlecenie spoza kręgu biznesmenów z Wołomina i Pruszkowa?

  To bardzo moralny gest, iż D. oddał autko syndykowi
  (ale właściwie dlaczego? przecież sie chłopina narobił... papiery były w porządku !) ,
  jednak w wielu krajach tak "umoczony" adwokat w najlepszym przypadku miałby zajęcie przy sprawach związanych z pijanymi rowerzystami i niezapłaconymi grzywnami za wysikanie się w miejscu ogólnie dostępnym.
  Opinia publiczna będzie z napięciem obserwować dalszy rozwój kariery mecenasa D.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje