Tusk i Milewski? Graś: "Premier na meczu rozmawiał też z Shakirą"

04.10.2012 09:49
Były rzecznik rządu Paweł Graś

Były rzecznik rządu Paweł Graś (Fot. Jędrzej Wojnar / Agencja)

Rzecznik rządu Paweł Graś powiedział, że premier Donald Tusk nie ma i miał żadnych relacji towarzyskich czy koleżeńskich z sędzią Ryszardem Milewskim.
Graś odniósł się dziś w Programie III Polskiego Radia do wypowiedzi szefa klubu PiS Mariusza Błaszczaka, który powiedział, że premier powinien wyjaśnić swoje kontakty z sędzią Ryszardem Milewskim.

Błaszczak podczas konferencji w Sejmie przedstawił zdjęcia z 8 sierpnia 2010 r., 17 października 2010 r. i 1 kwietnia 2011 r. z trybuny VIP-owskiej stadionu Lechii Gdańsk. Widać na nich polityków PO i premiera, a w bliskim sąsiedztwie sędziego Milewskiego. Na jednym ze zdjęć Donald Tusk "przybija piątkę" z Milewskim.

Graś: To brednie, myślałem, że to żart primaaprilisowy

- Tusk nie ma żadnych i nie było żadnych relacji towarzyskich, koleżeńskich, żadnych innych (z sędzią Milewskim) - powiedział rzecznik rządu.

- Byłem zdziwiony konferencją; nie wierzyłem, jak pojawiła się w zapowiedziach konferencja PiS, dotycząca zdjęcia pana premiera ze stadionu. Myślałem, że jest to jakiś żart primaaprilisowy, ale okazało się, że politycy PiS podeszli do tego zupełnie na poważnie. To są kompletnie brednie - mówił Graś.

"Premier na meczu rozmawiał też z Shakirą"

Jak dodał, na zdjęciach widać, że Tusk i Milewski nie siedzą na stadionie obok siebie. - Zresztą nawet, gdyby siedzieli, to co z tego? Pan premier nie zajmuje się dystrybucją biletów na stadionie, organizacją miejsc i rozsadzaniem osób na stadionie. Pan premier na meczu Francja - Włochy rozmawiał również z Shakirą, więc nie wiem, czy na tej podstawie możemy wyciągnąć wniosek, że jest z nią w zażyłej znajomości czy w kontaktach towarzyskich - powiedział rzecznik rządu.

- Poseł Adam Hofman był widziany na meczach Euro 2012 pośród ministrów i posłów PO, czy z tego można wyciągać wniosek, że był tam po to, żeby knuć z nimi przejście z klubu PiS? - pytał Graś.

Tusk zaprzecza relacjom towarzyskim z sędzią Milewskim

Premier Tusk pytany w połowie września, czy zna Milewskiego, powiedział: - Pan prezes Milewski jest osobą względnie publiczną, jako sędzia sądu okręgowego, więc mogę powiedzieć, że kojarzę istnienie tej osoby, natomiast między nami nie ma żadnych relacji o charakterze towarzyskim.

Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin odwołał pod koniec września Milewskiego z funkcji prezesa sądu okręgowego w związku z opisaną przez "Gazetę Polską Codziennie" rozmową sędziego z osobą podającą się za pracownika kancelarii premiera. W rozmowie tej Milewski miał informować o możliwych terminach posiedzenia dotyczącego zażalenia na areszt szefa Amber Gold Marcina P. i umawiać się na spotkanie z szefem rządu. Zachowanie Milewskiego bada rzecznik dyscyplinarny, który może wszcząć postępowanie dyscyplinarne i skierować sprawę do sądu.

Sam Milewski zawiadomił prokuraturę w sprawie prowokacji; wszczęte zostało śledztwo.

Zobacz także
Komentarze (111)
Tusk i Milewski? Graś: "Premier na meczu rozmawiał też z Shakirą"
Zaloguj się
 • jeszcze1.pl

  Oceniono 57 razy 43

  Czy to jest wlasnie owa

  przestepczosc stadionowa ?

 • fakiba

  Oceniono 111 razy 23

  No to Shakira ma przechlapane zaraz Błaszczak wciągnie ją na czarną listę jako członkinię układu

 • bioder65

  Oceniono 68 razy 20

  skąd pan Graś to wie jeśli w tym czasie pilnował dobytku u kolegi zza zachodniej granicy.

 • greg.waw

  Oceniono 47 razy 19

  A moze by panowie wytłumaczyli, od kogo dostali bilety w loży VIP? Bardzo to podejrzane, że tylu urzędników państwowych zasiada w loży wipowskiej. Czyżby piłkarska mafia oplatała sędziów i prokuratorów i nawet premiera? Nie dziwi teraz, dlaczego kibole nadal mają wstęp na stadiony.

 • kowalix2

  Oceniono 54 razy 16

  "Tusk zaprzecza relacjom towarzyskim z sędzią Milewskim", a co z relacjami "biznesowymi"?

 • szulgus

  Oceniono 58 razy 14

  Graś, wiem, że robienie z siebie idioty to czynność która ci w życiu wychodzi najlepiej.
  Powiedz tylko jaki związek ma rozmowa z Shakirą i kogo to obchodzi, że Donald z nią rozmawiał. Chcieliście się tym pochwalić czy co?
  Nie rozmywaj tematu dotyczącego wspólnych wizyt na stadionie premiera i sędziego na telefon, a potem przybijanie piąteczek.
  Teraz wiemy dlaczego Trójmiasto to idealny grunt dla Amber Gold i OLT.

  ps. rozumiem że z Shakira gadał po hiszpańsku, którego nauczył się w Peru gdy był tam Słońcem :)))

 • bgdvfters99

  Oceniono 79 razy 13

  donek jak zwykle niewinny..

 • czarnybialyszary

  Oceniono 22 razy 12

  na migi?! HA HA HA HA

 • pierwszy_leming

  Oceniono 35 razy 11

  Zostawcie Premiera w spokoju. Skoro mówi że go nie zna to go nie zna. Nawet podczas bezczelniej prowokacji widać było, że jest manipulowany i przyciskany przez redaktora-szuję. Sędzia jest sprawiedliwym człowiekiem- z definicji. Może się znają, ale Premier nie pozwoliłby na traktowanie go inaczej niż innych, jest człowiekiem sprawiedliwym i rozsądnym. Nie to co te zaplute, siejące nienawiścią mordy z Pisu. A zdjęcie to zapewne ich fotomontaż. Łączę się w bulu z Panem premierem że musi przez to przechodzić

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje