Gliński na premiera, Kaczyński na prezydenta. Hofman: Opozycja nie ma wyjścia, musi poprzeć

Adam Hofman

Adam Hofman (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja)

- Opozycja nie ma wyjścia, musi poprzeć profesora Glińskiego - mówił w Radiu Zet Adam Hofman. Jak dodał, w tej chwili Jarosław Kaczyński jest kandydatem na prezydenta Polski.
- W tej chwili kandydatem na prezydenta, my wiemy o tym doskonale, jest Jarosław Kaczyński, a kandydatem na premiera rządu pozaparlamentarnego - przynajmniej na razie taką konstrukcję rozważamy - profesor Gliński - powiedział Adam Hofman w rozmowie z Moniką Olejnik.

Jak zaznaczył, Kaczyński nadal jest kandydatem PiS na premiera, ale będzie ubiegał się o to stanowisko w wyborach parlamentarnych.

Na pytanie Olejnik, czy wierzy, że opozycja poprze ich aktualnego kandydata na premiera, profesora Piotra Glińskiego, rzecznik PiS odparł: - Opozycja nie ma wyjścia, musi poprzeć profesora Glińskiego. Jeśli takie rzeczy, jakich w III RP nie mieliśmy, że Centrum Zdrowia Dziecka zaczyna odmawiać przyjmowania i leczenia dzieci, Donald Tusk i jego pięcioletnie rządy, Janusz Palikot i Leszek Miller akceptują i chcą podtrzymać, to gratuluję szczęścia. Ale moim zdaniem opozycja nie ma wyjścia - zaznaczył Hofman.

Rzecznik PiS zwrócił także uwagę, że deklaracja Waldemara Pawlaka chęci rozmów z opozycją może świadczyć o tym, że wicepremier sprzyja zmianie sytuacji politycznej w Polsce. - Rzecz może być poważna i my staramy się słowa premiera Pawlaka traktować poważnie. Ale może być też tak, że premier Pawlak licytuje się trochę kosztem Platformy Obywatelskiej - przyznał Hofman.

Zobacz także
 • Cimoszewicz: Gliński? Zgłaszanie kandydatów rok po wyborach nie jest normalne
 • Pawlak chce rozmawiać z opozycją. "To niepoważne", "nie toleruję takich polityków"
 • Prof. Janusz Czapiński Premier Gliński? "Szkoda mi go. Będzie z tego kupa śmiechu"
Komentarze (362)
Gliński na premiera, Kaczyński na prezydenta. Hofman: Opozycja nie ma wyjścia, musi poprzeć
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 712 razy 678

  Gliński na premiera Kaczyński na prezydenta a Rydzyk na papieża i wszyscy muszą poprzeć łącznie z episkopatem bo pis tak chce

 • fedorczyk4

  Oceniono 502 razy 484

  Alez oczywiscie, alez tak. Nie maja wyjscia popra, ze spiewem na ustach popra. A pan bedzie robil takie sliczne rysunki w sali terapeutycznych zajec grupowych.

 • olewus.1

  Oceniono 353 razy 339

  " Gliński na premiera, Kaczyński na prezydenta"....A le w jakim kraju !?

 • jarko13

  Oceniono 346 razy 334

  Ludziska to jest już czysty kabaret,jeśli Hofman ma nadzieje że reszta opozycji ,na to się zgodzi ,to nic innego tylko udać się do lekarza,bo ten co leczy to oszukuje.Co do Pawlaka tu nic innego tylko zagrywka wewnątrz partyjna .Pawlak boi się o swoje dupsko,i dla tego te jego ruchy względem opozycji.Co do Prezesa J.K to tylko usiąść i się śmiać już go widzę w pałacu prezydenckim jak otwiera sobie te ogromne drzwi do komnat?,tylko za pomocą drabiny ha ha ha.Profesor Gliński na ten czas to tylko karierowicz który chcę się dorwać do koryta w Brukseli,lub do Polskiej Polityki w wykonaniu PIS .Życzę wam udanej zabawy z kabaretem PIS-normalni inaczej!!!!.

 • halinnka.beauty

  Oceniono 300 razy 284

  a Hofman na prymasa i Polska będzie krajem szczęśliwości

 • chi_neng1

  Oceniono 264 razy 252

  Alez oczywiscie !

  Przeciez caly czas o to chodzilo .
  No i zagwarantowanie sobie rowniez miejca na WAWELU !!!

  KACZY KU-KLUX KLAN planuje na pszyszlosc !!!

 • zigzaur

  Oceniono 256 razy 244

  Zwrot "Kaczyński na premiera PiS" jest poprawny. Bo premierem RP nie będzie nigdy.

 • archimago7

  Oceniono 235 razy 225

  Matrix w Nibylandii.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje