Już nie tylko policja. Celnik wystawi mandat drogowy

04.10.2012 07:22
Służba celna

Służba celna (Fot. Jędrzej Wojnar / Agencja Gazeta)

Celnicy będą kolejną służbą, która będzie mogła samodzielnie wystawiać mandaty sprawcom niektórych wykroczeń drogowych - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
Kierowcy będą musieli liczyć się z mandatem za tamowanie ruchu drogowego lub za niedostosowanie się do poleceń celnika. A jeżdżący zawodowo zapłacą grzywnę za naruszenie obowiązków lub warunków przewozu drogowego czy też za przekroczenie dozwolonego czasu pracy.

Przewiduje to projekt rozporządzenia premiera, który trafił do konsultacji międzyresortowych.

Dodatkowe kompetencje mają pomóc celnikom skuteczniej i szybciej egzekwować sankcje za wykroczenia popełnione przez kierowców. Ponadto przyczynią się do odciążenia policji i Inspekcji Transportu Drogowego.

- Z punku widzenia koordynacji działania służb jest to dobre rozwiązania - ocenia Artur Nowak, partner z kancelarii Domański, Zakrzewski, Palinka. Jak jednak wskazuje, rozdrobnienie kompetencji może się odbić na skuteczności wykonywania głównych zadań Służby Celnej.

Zobacz także
Komentarze (81)
Zaloguj się
 • robekcb2

  0

  Poradnik CB radio

  Sympatycy łączności przez CB radio i krótkofalówki PMR 446 z Sulejówka i okolic publikują informacje o sprzęcie, akcesoriach, porady.

  www.radioamator.elektroda.eu

 • jatokomtur

  0

  No właśnie dlaczego duchowni nie mają prawa nakładać mandatów? Tylu różnych typów nie chodzi do kościoła,a nawet kupuje prezerwatywy i inne takie rzeczy.DROGI SEJMIE NAPRAW TĄ NIESPRAWIEDLIWOŚĆ.

 • lehoo

  0

  @kalebas
  Nie kowal, a drwal. Bo też ma dr z przodu.

 • politol59

  0

  Jak nie ma starych zajęć trzeba szukać nowych.

 • klakson49

  0

  Na granicach szmal się skończył, wkraczają na drogi.

 • zalewajka.pt

  0

  Na wszystko jest już za późno! Jest jak w Gruzjii - władzy nigdy nie oddamy! Wyniki wyborów nie mają żadnego znaczenia. Patrz - Ordynacja Wyborcza RP!

 • iremus

  0

  Instytucji uprawnionych do kontrolowania zwykłego Kowalskiego przybywa w zastraszajacym tempie a na drogach jest coraz bardziej niebezpiecznie. A w PRLu opozycjonisci którzy chcieli przejąć władzę narzekali na MO i SB tudzież straż graniczną że mają za dużo uprawnień kontrolnych. Sami stworzyli pełną demokrację ....... w uzyskiwaniu uprawnień kontrolnych.

 • 2random

  0

  No i dobrze - zrobią konkurencję policjantom, którzy stoją we wszystkim znanych miejscach, troszkę posuszą i ignorują wiele poważnych przewinień. Granice otwarte, ludzi się trochę uwolniło, warto ich użyć, bo z kolei z policji ludzie odchodzą.
  Zastanawiają mnie za to samochody urzędów skarbowych stojące przy drogach. Ktoś wie po co?

 • kuma1

  Oceniono 2 razy 0

  Ciekawe ile razy w roku piso ojczulkowi dudziarze przekraczają granicę Unii i obszarów celnych, że nagle powstała u nich taka trwoga.Czyżby kaczemu zabrakło dopalaczy czy innych prochów koniecznych do snucia coraz to bajecznych wizji i planów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje