Tusk na trybunie z prokuratorem, który nadzoruje śledztwo ws. jego syna

03.10.2012 22:26
Tusk na trybunach podczas meczu 17 października 2010

Tusk na trybunach podczas meczu 17 października 2010 (TVN24/x-news)

Nie tylko sędzia Ryszard Milewski, ale też Dariusz Różycki, szef prokuratury okręgowej, zostali nagrani razem z Donaldem Tuskiem w trakcie meczu Lechii Gdańsk z drużyną Arki Gdynia. A właśnie pod nadzorem Różyckiego śledczy badają związki Michała Tuska z Amber Gold oraz rolę gdańskiego sądu w aferze - podało tvn24.pl.
PiS podczas konferencji w Sejmie przedstawiło zdjęcia m.in. z 17 października 2010 roku z trybuny VIP-owskiej stadionu Lechii Gdańsk. Widać na nich polityków PO i premiera, a w bliskim sąsiedztwie sędziego Ryszarda Milewskiego, bohatera prowokacji dziennikarskiej. Na jednym ze zdjęć Donald Tusk przybija piątkę z Milewskim.Teraz portal tvn24.pl napisał , że na nagraniu widać też, jak "premier gratuluje wygranej Lechii Gdańsk łysiejącemu mężczyźnie w ciemnej kurtce z szalikiem gdańskiej drużyny".

Różycki wezwany do Seremeta

Chodzi o szefa gdańskiej prokuratury okręgowej Dariusza Różyckiego. Siedział rząd niżej od Tuska. Na trybunie jest też Witold Pogorzelski, obecnie szef Prokuratury Rejonowej w Wejherowie.

Różycki sprawuje nadzór nad śledztwami dotyczącymi Amber Gold. Jedno z nich dotyczy syna premiera.

Różycki został wezwany na jutro do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta.

Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin odwołał pod koniec września Milewskiego z funkcji prezesa Sądu Okręgowego w związku z opisaną przez "Gazetę Polską Codziennie" rozmową sędziego z osobą podającą się za pracownika kancelarii premiera. W rozmowie tej Milewski miał informować o możliwych terminach posiedzenia dotyczącego zażalenia na areszt szefa Amber Gold Marcina P. i umawiać się na spotkanie z szefem rządu. Zachowanie Milewskiego bada rzecznik dyscyplinarny, który może wszcząć postępowanie dyscyplinarne i skierować sprawę do sądu. Sam Milewski zawiadomił prokuraturę w sprawie prowokacji; wszczęte zostało śledztwo.

Zobacz także
Komentarze (350)
Zaloguj się
 • gordon26

  0

  i co z tego
  jedyne co możemy im zrobić to np skoczyć
  po co się ekscytować, to same przypadki, a ludzie głosują nie na programy, posiadają pamięć złotej rybki wiec po co ta afera
  lepiej napiszcie jaki był wynik meczu.

 • filmik2000

  Oceniono 1 raz -1

  Pique załamany, bo jak powiedział rzecznik rządu Graś, Tusk z Shakirą... youtu.be/TjnNlkpb08c

 • henrykkreuz

  Oceniono 1 raz 1

  To pajac! Problem w tym, że 99% prezesów to tacy pajace. Bierze się to stąd, że Polacy poddani są negatywnej selekcji, a źródlłem jest partyjniacka ordynacja wyborcza która selekcjonuje do władzy miernoty, a dalej idzie już jak po sznurku.

 • tomtg123

  Oceniono 1 raz 1

  No i co niby z tego wynika ? lokalne VIP-y siedzą na stadionie na trybunie dla VIP.
  Właśnie po to jest na stadionie trybuna dla VIP.
  Właśnie w takim miejscu POWINIEN siedzieć polityk, sędzia, prokurator, biznesman, generalnie każda osoba znana i znacząca itd. Gdyby Kaczyński chodził na mecze Lechii w Gdańsku, to też by tam siedział ( bo przecież nie poszedłby z ochroną na zwykłą trybunę).
  Robienie z tego sensacji to 100% idiotyzm.

 • kazmierz111

  Oceniono 3 razy 1

  ja sobie myślę i myślę że ten pisowski i rydzowy chłam to 5 ta kolumna

 • odkurzacz-1

  Oceniono 4 razy 0

  Pogonić tą klikę tuskolandii.

 • kuba0901

  Oceniono 3 razy 1

  Widać że Trójmiasto to M A T A C Z N I K Platformy. Zastanawiam się nad skalą upodlenia państwa polskiego pod rządami "jaśnieoświeconych , postępowych , liberalnych " łotrzyków , kłamców , zaklinaczy PiaRowej rzeczywistości. Rządzą nami gangsterzy i pospolici złodziejaszkowie , bez narm moralnych , sumienia , elementarnej uczciwości . O homorze nie wspominam bo to za wysokie loty dla tego upięknianego robactwa ludzkiego i pospolitego prostactwa. Mści się brak elity narodowej. Mamy za to " substytut " elit tzw. " salon" bez norm , zasad , i godności. HORRENDUM !!

 • javall

  Oceniono 4 razy 2

  Jedna sitwa.

 • kuma1

  Oceniono 5 razy -1

  Co raz więcej mamy dziennikarzy a raczej pismaków z chorymi główkami.Zaczynam się zastanawiać czy to nie są czasem absolwenci uczelni zakonnika z Torunia.To jak schizofrenia pospolita,nagradzana i dyplomowana.Czekam na ciąg dalszy,to jest : psychopatów......................

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje