Michnik: Widziałem gruziński cud [KOMENTARZ]

Adam Michnik

Adam Michnik (Fot. Michał Łepecki / Agencja Gazeta)

- Gruziński rząd powstanie w rezultacie wyboru, a nie rewolucji czy zamachu stanu. Będzie to pierwszy taki rząd w tym regionie świata. To może mieć wielki wpływ na cały Kaukaz - podkreśla Adam Michnik w "Gazecie Wyborczej".
"Widziałem gruziński cud; widziałem Tbilisi, miasto w stanie łaski. Dziesiątki tysięcy Gruzinek i Gruzinów, starych i młodych, przez całą noc świętowało" - pisze Michnik. - Przyznać muszę, że byłem człowiekiem małej wiary: nie wierzyłem, że te wybory będą uczciwe i zakończą się dobrze - zaznacza.

W poniedziałek Gruzini głosowali w wyborach do parlamentu. Wygrało w nich opozycyjne ugrupowanie Gruziński Sen Bidzina Iwaniszwilego.

Jaki rząd stworzy Iwaniszwili? - Jedno jest pewne: stworzy rząd, który powstanie w rezultacie wyboru, a nie rewolucji czy zamachu stanu. Będzie to pierwszy taki rząd w tym regionie świata. To może mieć wielki wpływ na cały Kaukaz.

Zobacz także
  • Protesty w Tbilisi. Jedna z kobiet pokazuje zdjęcie swojego syna, który jest w więzieniu. Tortury w Gruzji. Opozycja chce postawić prezydenta i ministrów przed sądem [ZDJĘCIA]
  • Gruzini protestują przeciwko brutalności strażników więziennych Strażnicy znęcali się nad więźniami. Uliczne protesty w Gruzji
Najczęściej czytane

Najnowsze informacje