Cimoszewicz: Gliński? Zgłaszanie kandydatów rok po wyborach nie jest normalne

- Z całym respektem dla prof. Piotra Glińskiego, ale uważam, że zaangażował się w przedsięwzięcie niepoważne i dosyć śmieszne - ocenił w "Kropce nad i" senator Włodzimierz Cimoszewicz.
- Jeśli pod uwagę weźmiemy wyścigi ze zgłaszaniem kandydatów na prawicy, kiedy jesteśmy rok po wyborach, to nie jest to normalne - powiedział w TVN24 Włodzimierz Cimoszewicz. - Rząd powinien rządzić, a opozycja go recenzować, ewentualnie pokazywać, co można zrobić lepiej - dodał.

Cimoszewicz odnosi się do zgłoszonego w poniedziałek kandydata PiS na premiera w tzw. pozaparlamentarnym rządzie. Wcześniej też swojego kandydata, Tadeusza Cymańskiego zgłosiła Solidarna Polska.

"Sytuacja w kraju jest daleka od rebelii"

Według Cimoszewicza PiS organizując marsz "Obudź się Polsko", wykorzystuje milczenie PO, by przejąć przestrzeń publiczną. - Jeśli partia rządząca jest pasywna, milcząca, PiS wykorzystuje tę przestrzeń i zajmuje tak przestrzeń publiczną - powiedział.

Jego zdaniem PiS i o. Rydzyk takimi działaniami nie "wysadzą PO". - Sytuacja w kraju jest daleka od rebelii. Jest wiele problemów m.in. z sytuacją gospodarczą. Ale choć powodów do protestów nie brakuje, dobrze, gdyby dyskusja na ten temat miała charakter bardziej racjonalny - stwierdził.

- Fakt, że występuje ksiądz, z liderem związków zawodowych i liderem opozycji jest kuriozalny - skwitował.

Zobacz także
 • Cezary Gmyz i Daniel Passent ''Pan Bóg nie powinien być angażowany w sprawę obalenia Tuska'' - publicyści o marszu ''Obudź się, Polsko''
 • Jarosław Kaczyński Kaczyński: Jestem przekonany, że wszystko to było robione w Rosji. W sposób skandaliczny
Komentarze (94)
Cimoszewicz: Gliński? Zgłaszanie kandydatów rok po wyborach nie jest normalne
Zaloguj się
 • jami100

  Oceniono 118 razy 96

  Utrafił w sedno. To nie jest normalne. Kandydata na premiera zgłasza się gdy czas po temu, czyli zaraz po zakończonych wyborach albo niedługo przed wyborami. Można też oczywiście zgłosić w innym czasie ale w kontekście wyborów, z poszanowaniem ich reguł . Obecne zgłoszenie oznacza: usuwamy aktualny rząd teraz i powołujemy nowy. A przecież wiadomo, ze układ sił to uniemożliwia. Czyli co, będziemy robic rewoltę?

 • frogman

  Oceniono 122 razy 94

  Jaruś"Matrix"Kaczynski żyje w dwóch różnych wymiarach to się nazywa schizofrenia.

 • led2007

  Oceniono 105 razy 77

  A tego kandydata zgłaszał ktoś normalny??

 • stanislawolek

  Oceniono 77 razy 63

  ...Głos rozsądku w dżungi .....

 • puch-atek

  Oceniono 72 razy 46

  PIS(Kacze ryje) zaniast być konstruktywną opozycją, skupia się na tworzeniu swojego Królestwa nie z Tego Świata. Dobrze, dobrze, czwórkami i dziesiątkami, niechaj wniebowstępują, skoro im się tutejsza rzeczwyistość nie podoba, ani skoro nie umią w niej brać udziału, bez uszczęśliwiania innych na swoją modłę.

 • entymolog

  Oceniono 50 razy 34

  Przecież Gliński ma być premierem Wolski. Kaczka żyje w swoich imaginacjach i nie należy się jego dziwnymi ruchami przejmować.

 • ramram135

  Oceniono 36 razy 24

  A co w PiS-ie jest normalne? otóż nic. Wszystko to ściema, żeby dobrać się do koryta. Politycy są jak świnie, tak naprawdę chcą tylko do koryta...........

 • an.chojnacki

  Oceniono 41 razy 23

  Platformie zaczęło spadać, i "polskiezbaw" postanowił ruszyć z ofensywą. Każdy tego typu ruch powoduje wzrost poparcia dla PO. Tak więc role są doskonale rozpisane - i dotąd, gdy ktoś nie rozerwie tego "tańca śmierci" Tuska i Kaczyńskiego, ten rząd będzie trwał, bo jak mawiał Pawlak - "trwa mać". Pan premier elekt Profesor będzie tak samo premierem jak Ostoja - Owsiany - w każdym razie tego mu życzę, z dobrego serca.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje