Pawlak chce rozmawiać z opozycją. "To niepoważne", "nie toleruję takich polityków"

Wicepremier i szef PSL chce zaproponować innym partiom, by poparły jego pakiet ułatwień dla przedsiębiorców. Projekty powstały w podległym mu Ministerstwie Gospodarki. Jednak pomysły nie spotkały się z dobrym przyjęciem ministra finansów Jacka Rostowskiego. Dlatego Pawlak chce rozmawiać z innymi.
- Z samego rozmawiania i kompromisu może wyniknąć wiele dobrego. Z braku rozmowy i zacietrzewienia się raczej wynikają złe rzeczy - mówi Waldemar Pawlak. Nie pytał Donalda Tuska o zdanie. - Pan premier Tusk też pielgrzymkę po klubach opozycyjnych robił przed ustawą o wieku emerytalnym - kwituje.

"Nie ma się na co obrażać"

Platforma zaciska zęby i stara się nie atakować koalicjanta. Jednak Paweł Olszewski przekonuje, że ta akcja i tak spełznie na niczym. - Nie ma się na co obrażać, bowiem ostatecznie decyzje i tak zapadają na forum Rady Ministrów - mówi Olszewski.

- Skoro Pawlakowi źle w koalicji, niech poprze Piotra Glińskiego, naszego kandydata na premiera pozaparlamentarnego rządu. Niech pan się nie boi - dodaje Mariusz Błaszczak z PiS. - To niepoważne. Po blisko pięciu latach współpracy z Donaldem Tuskiem nagle zaczyna się żalić i mówi, że jego projekty były blokowane.

Na razie nikt z opozycji nie dostał oficjalnego zaproszenia do rozmowy. - Jeśli to jest zabawa Waldemara Pawlaka, to tylko świadczy źle o nim. Najpierw miał być list, potem e-mail, teraz ma być telefon. O co w tym wszystkim chodzi? - zastanawia się Błaszczak.

Miller: Zamaszysty rozkrok

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej inicjatywy. Po 17 latach sprawowania władzy PSL chce się nagle spotykać w sprawie jakichś proponowanych ustaw, a nie obsadzania ludzi w agencjach rolnych czy spółkach skarbu państwa - mówi Artur Dębski z Ruchu Palikota.

Z Pawlakiem nie zamierza się spotkać szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej. - Z powodów zasadniczych i osobistych nie toleruję polityków, którzy chcą być jednocześnie w rządzie i opozycji. Ten zamaszysty rozkrok, w którym chce trwać pan premier Pawlak, skończy się boleśnie. Dla tego rozkraczonego - mówi Leszek Miller z SLD. - Przez sześć lat nie potrzebował pomocy opozycji przy obsadzaniu tysięcy stanowisk przez swoich kolegów. Niech tak już zostanie - dodaje.

Na razie odbędzie się spotkanie Pawlaka z klubem PO. - Na temat propozycji Pawlaka w zakresie techniki płacenia podatku VAT. Trzeba to zrobić szybko, ponieważ to musi iść równolegle z pracami nad budżetem, tak żeby weszło w życie od przyszłego roku - mówi szef sejmowej komisji finansów Dariusz Rosati. - To są sprawy, którymi żyją przedsiębiorcy, staramy się znaleźć rozwiązanie, które będzie dobre zarówno dla przedsiębiorców, jak i dla budżetu - zaznaczył i dodał, że nie ma jeszcze dokładnego terminu spotkania.

Zobacz także
 • Donald Tusk i Jacek Rostowski "Tusk nie może wystraszyć ludzi" - publicyści o przemówieniu premiera
 • Prof. Ireneusz Krzemiński Prof. Krzemiński: Kaczyński może wygrać wybory
 • Stefan Niesiołowski Niesiołowski u Olejnik: "Nie przeproszę. Bardziej wierzę Seremetowi niż Walentynowiczowi"
Komentarze (60)
Pawlak chce rozmawiać z opozycją. "To niepoważne", "nie toleruję takich polityków"
Zaloguj się
 • bacowa

  Oceniono 60 razy 52

  PSL jako spadkobierca komunistycznego ZSL

  zawsze się prostytuowało zawierając układy z każdym bez względu na ideologię, płeć, kolor skóry, wzrost i zarost

  dla nich tylko liczyła się i liczy jedynie kasa i korzyści związane byciem ,,przy korycie''

  jak kobieta lekkich obyczajów tak i oni dadzą d.... każdemu dla pieniędzy

 • jerjar

  Oceniono 46 razy 40

  Pawlak rozpoczyna długi marsz, który ma doprowadzić do prześlizgnięcia się PSL-u przez próg w następnych wyborach.

  Ma rację ten pan z Ruchu Palikota, 17 lat u władzy i nagle przejrzał, że są trudności. Najbardziej poraża jednak liczba 6 tys. obsadzonych przez PSL stanowisk, o której mówi Miller.

  Waldi, będziemy to pamiętać i prędzej wielbłąd przez ucho igielne...

 • chi_neng1

  Oceniono 43 razy 37

  Prosze wybaczyc slownictwo, ale inaczej tego nie mogen nazwac:

  Co za wredna szuja !!!

 • p4-s

  Oceniono 23 razy 17

  Zapraszanie świń do wąskiego koryta jest tylko farmerskim zabiegiem- chodźta, chodźta, świń u nas potrzeba.
  Pawlak wypiął dupę, ino że nie wiedział z której strony jest filmowany. Skończy jak prof.Gliński-zwiadowca pola minowego.

 • 333mamona333

  Oceniono 17 razy 11

  Pewnie za poparcie kilka ciepłych stłków w agencji sie znajdzie :)

 • chango

  Oceniono 14 razy 8

  Pawlak chce rozmawiać z kolegami z jednego kolesiowskiego klubu pookrągłostołowego.. ale równocześnie z przedstawicielami partii opozycyjnych (to to samo).. :) ;) Chce rozmawiać o możliwych, nowych konfiguracjach.. Uje.. w gó...e po pachy ale dalej walczymy o koryto. Cena za prostytucję na pewno będzie ale o DOŁY SPRZEDANE I DOJĄCE ROLNIKÓW spoza układu trzeba dbać.

  Wejdź i przemyśl sprawę - zmieleni.pl
  To pierwsza cegiełka.

 • remo29

  Oceniono 9 razy 7

  Strażak Waldek chucha na zimne - w końcu od 100 lat "pezel" jest w koalicji.
  --
  parada karzełków

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje