Bunt w SDP. Grupa dziennikarzy chce rezygnacji Skowrońskiego [LIST]

03.10.2012 11:36
list grupy działaczy SDP do jego prezesa Krzysztofa Skowrońskiego

list grupy działaczy SDP do jego prezesa Krzysztofa Skowrońskiego (Źródło: Facebook)

"Włączenie się Krzysztofa Skowrońskiego w działalność partyjną oznacza wybór kariery partyjnej i zejście z drogi niezależnego dziennikarstwa" - pisze w liście do władz SDP grupa jego członków, którzy domagają się odejścia prezesa, po tym, jak poprowadził konferencję prasową PiS.
Skowroński, który nigdy nie ukrywał swoich proPiS-owskich sympatii, poprowadził w poniedziałek konferencję prasową, podczas której partia Kaczyńskiego przedstawiła swojego kandydata na premiera - prof. Piotra Glińskiego. Prezes SDP wyjaśniał, że poprowadził konferencję, bo PiS wynajął od SDP salę.

Nieco ponad 20 dziennikarzy, którzy podpisali się pod listem "My się na to nie zgadzamy", uważa, że nie jest to wystarczające wyjaśnienie: "Kolega Skowroński złamał art. 21 Kodeksu Etyki Dziennikarskiej SDP: Angażowanie się dziennikarzy w bezpośrednią działalność polityczną i partyjną jest przejawem konfliktu interesów i należy wykluczyć podejmowanie takich zajęć".

Sygnatariusze listu domagają się od Skowrońskiego ustąpienia i zachęcają innych członków SDP do podpisania się pod ich listem.

Zobacz także
Komentarze (147)
Zaloguj się
 • amron53

  0

  Nie toleruję poglądów p.Skowrońskiego, zresztą jak jak innych prawicowych nacjonalistów, dostrzegających tylko własny czubek nosa no i obowiązkowo Kościół... P.Skowroński dowiódł, że jest lizusem i typowym włazidupą, pewnie zachowuje się tak dla 'kariery"...

 • gr_ub_y

  0

  No i coś bunt się se.rał. Nawet jednego dnia nie przetrwał. :))))))

 • dudibudi

  0

  Jacy to dziennikarze ta 20, dlaczego ich tu nie wymieniono ? Czyżby się wstydzili ?

 • co.ty.powiesz

  Oceniono 3 razy 1

  "Nieco ponad 20 dziennikarzy ... uważa, że nie jest to wystarczające wyjaśnienie"
  Niech zgadnę, którzy to niezależni i bezstronni dziennikarze: Kamil Durczok, Wojciech Czuchnowski, Monika Olejnik, Piotr Kraśko? No tak, tylko kontynuatorzy dzieła swoich ojców, propoagandzistów komunistycznych, tylko wierzący bezkrytycznie w słońce Peru, tylko ci, którzy nawet po pijaku nie odważyliby się powiedzieć prawdy - tylko tacy są niezależni i sprawiedliwi...

 • agharto0

  Oceniono 3 razy 1

  aż 20 stu sprawiedliwych? a kto dokładniej? może sprzątaczka też?

  wywalić na zbity ryj to pro donosicielskie łajno

 • cleryka

  Oceniono 3 razy 1

  Prawie każdy dziennikarz ma jakieś sympatie polityczne,ale nie wolno mu wyrażać swoich opcji w tak wyjątkowo bezczelny sposób przez kilkanaście lat. Nigdy zaś nie powinien byc Prezesem SDP,bo tam zrzeszeni są dziennikarze o rozmaitych poglądach,ale nigdy nie sa wynajmowani za KASĘ do prowadzenia konferencji partyjnej. Skowroński był dyr.III-ki radiowej z nadania PiS...i upolitycznił tę stację do bólu!!!.( LIS,Żakowski,czy inny o liberalnych poglądach nie dał by się wpuścic w taki kanał, na pewno!)

 • mrfreddie

  Oceniono 4 razy -4

  GW teraz zaczela nagonke na Skowronskiego. Rozumien, ze stanowisko przezesa SDP rowniez trzeba obsadzic POslusznym pionkiem.
  Slucham czesto Radia Wnet. Owszem, Krzysztof Skowronski sympatyzuje z PiSem, ale glownie dlatego, ze jest totalnie rozczarowany rzadami obecnej ekipy. Nie wspominajac o tym, ze w mediach "glownego nurtu" mozna uslyszec tylko "jedynie sluszna" wersje tego co mamy myslec. Skoro PiS jest najsilniejsza w tej chwili partia opozycyjna, to niezalezny dziennikarz chocny z tego powodu powinien uzyczac jej anteny, nawet jesli sie zgadza z jej linia tylko czesciowo.

 • krisp78

  Oceniono 4 razy -4

  Pytanie za 2 punkty: kto jest sygnatariuszem tego listu?
  Bolszewia sama kolportuje list w sieci?
  Na kolejnego szehfa SDP proponuję Tomka Liza lub innego Morozowskiego, strasznie apolityczne fachury...

 • ciotka_ltd

  Oceniono 4 razy 0

  Chcialabym poznac te 20 nazwisk zurnalistycznych samobojczych idiotow, bo dziwi mnie, ze...sie potrafia nawet i podpisac.;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje