Gowin o Amber Gold: Zrobili ze mnie głównego oskarżonego. Zrzeknę się immunitetu

03.10.2012 10:11
Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin

Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin (Fot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta)

Minister sprawiedliwości mówi, że wbrew temu, co twierdzi KRS, miał prawo zażądać akt sprawy Marcina P., zapowiada jednak, że w związku z trwającym w tej sprawie postępowaniem wyjaśniającym zrzeknie się immunitetu. - Wygląda na to, że minister sprawiedliwości jest głównym oskarżonym w sprawie Amber Gold - stwierdził Jarosław Gowin w "Kontrwywiadzie" RMF FM.
- A zrzeknie się pan immunitetu? - pytał prowadzący. - Oczywiście, już mówiłem, że zrzeknę się immunitetu. Nawiasem mówiąc, jest coś znamiennego, że w sprawie Amber Gold na razie głównym oskarżonym jest ten, który działa tak zdecydowanie na rzecz wyjaśnienia tej sprawy, czyli minister sprawiedliwości - odpowiedział Gowin.

- Żałuję, że Krajowa Rada Sądownictwa, rozważając sprawę Amber Gold, aż trzy orzeczenia poświęciła odpowiedzialności polityków, a tak łagodnie potraktowała sędziego Milewskiego - mówił.

Podkreślił też, że jest zwolennikiem przeniesienia śledztwa Amber Gold do innej prokuratury: - Wyprowadziłbym sprawę Amber Gold z Gdańska.

W ostatnich tygodniach w związku ze sprawą Amber Gold minister sprawiedliwości zażądał akt sprawy dotyczącej szefa tej firmy Marcina P. Zdaniem części prawników minister i prezes gdańskiego sądu apelacyjnego, który udostępnił mu te akta, złamali aktualnie obowiązującą ustawę o ustroju sądów powszechnych. Podobne zdanie wyraziła w swoim oświadczeniu KRS.

Zobacz także
Komentarze (70)
Zaloguj się
 • atlas41

  Oceniono 2 razy 0

  Jak taki szeryf z niego mysle tu o opus dei Gowinie to dlaczego jak myslicie nic nie mowi na temat czarnej mafi z komisji majatkowej, przekretow na miljardy zlotych nieporownywalnie duzo ,duzo wiekszych niz w sprawie Amber Gold.
  Co zrobil w tej sprawie ? nic i nic nie zrobi i wszyscy wiemy dlaczego; to po prostu czlowiek ktorego glownym szefem nie jest premier Tusk a papiez Benek na watykanie
  Czy ten czlowiek dobrze reprezentuje interesy polskiego panstwa ?
  Uwazam ze nie i dawno powinien byc zdymisjonowany jesli nie ma honoru zeby to samemu uczynic.
  Akurat w sprawie Amber Gold popieram jego dzialanie, niestety to tylko zaslona dymna.

 • prezio2

  Oceniono 4 razy 0

  Tusek wsadził Gowina na ministra bo spodziewal się że to taki kościółkowy pipek i nie bedzie mącił ale widać że srogo się pomylił . Niestety skończy się to zastąpieniem Gowina jakimś tuskowym h...olizem.

 • zsliwa

  Oceniono 6 razy 0

  Firma młodego Tuska naciągneła emerytów na 700mln zł .

 • ynoifart

  Oceniono 3 razy 1

  Nie podzielam Pana poglądów jako nawiedzonego kościułkowego.Lecz w tym przypadku ma Pan zdecydowaną rację , to sitwa włącznie miłościwie panującym Donaldem.Zaprezentowane zdjęcia ze stadionu, gdzie widać wyrażnie jak brata się z Milewskim są bezsporne , że jest to sitwa.Bo kto może być w zasięgu ręki Premiera na imprezie masowej tylko sprawdzeni i zaufani. Innych BOR nie dopuści I nie pomoże tu cyniczne i kłamliwe tłumaczenie p.Olszewskiego , który uważa " że ciemny lud to kupi".A tak nawiasem p.Olszewski to należy Pan do tych którym można pluć w oczy a oni mówią , że deszcz pada.Wstyd że tacy ludzie nami rządzą .

 • jkredman

  Oceniono 4 razy 4

  przestępstwo – czyn zabroniony, popełniony z zamiarem, uznany za zasadniczo społecznie szkodliwy lub społecznie niebezpieczny,
  wszystkie te cechy muszą zostać wypełnione,
  na czym polega społeczna szkodliwość działań wyjaśniających niedociągnięcia i naruszenia prawa w postępowaniach sądów w stosunku do Marcina Plichty,
  Kalisz wytłumacz nam to - dlaczego w wolnej, demokratycznej i prawnej Polsce zwalczanie przekrętów jest przestępstwem

 • niesprawiedliwosc2012

  Oceniono 4 razy -2

  Trudno się zgodzić z przedmówcami. Pan Gowin jest ministrem sprawiedliwości, powinien więc stać na straży porządku prawnego i bezwzględnie go przestrzegać. Niestety, jak zawsze, w kraju tym są równi i równiejsi. Jaka wiec jest w Polce sprawiedliwość - niesprawiedliwa. Bardzo szybko i chętnie minister sprawiedliwości sam osądził i wskazał winnych w aferze, podając na tacy dziennikarzom nazwiska. Niestety po raz kolejny minister nie zachował zdrowego rozsądku i nie pojmuje obowiązującego w Polsce prawa, notabene, które pan Gowin wspólnie z innymi posłami tworzy. Politycy w sprawie tej zrzucają całą winę na wymiar sprawiedliwości, który niestety pracuje na tym, co mu dano. Minister w stosunku do sędziów, prokuratorów, kuratorów był zdecydowany i ostry! Dlaczego więc nie jest taki wobec siebie?

 • oservattoreromano

  Oceniono 6 razy 6

  Niestety, jestem pesymistycznie nastawiony co do sukcesu Gowina. Walka z sitwą, przestępcami w prokuraturze i sądownictwie nie jest łatwa, a na pewno jest niebespieczna. Możę się skończyć tak, że Gowina w coś umoczą i zamkną. Ten kraj to UBEkistan.
  Siedział niewinnie Dochnal, to czemu nie mógłby Gowin.

 • von_seydlitz

  Oceniono 4 razy 2

  Zwalczać Lemingi bronią Lemingów.....

  czyli formalizmem prawnym..... jak PO zwalcza to niby dobrze, a jak PO zwalczają to niby źle?

  To niech się pilnują.....

  :)

 • 1farad

  Oceniono 8 razy 6

  Mafia zemści się na Gowinie. To tylko kwestia czasu.
  Musi to zrobić żeby inni zobaczyli, że nie można bezkarnie podnosić ręki na "rodzinę".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje