Gowin o Amber Gold: Zrobili ze mnie głównego oskarżonego. Zrzeknę się immunitetu

Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin

Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin (Fot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta)

Minister sprawiedliwości mówi, że wbrew temu, co twierdzi KRS, miał prawo zażądać akt sprawy Marcina P., zapowiada jednak, że w związku z trwającym w tej sprawie postępowaniem wyjaśniającym zrzeknie się immunitetu. - Wygląda na to, że minister sprawiedliwości jest głównym oskarżonym w sprawie Amber Gold - stwierdził Jarosław Gowin w ?Kontrwywiadzie? RMF FM.
- A zrzeknie się pan immunitetu? - pytał prowadzący. - Oczywiście, już mówiłem, że zrzeknę się immunitetu. Nawiasem mówiąc, jest coś znamiennego, że w sprawie Amber Gold na razie głównym oskarżonym jest ten, który działa tak zdecydowanie na rzecz wyjaśnienia tej sprawy, czyli minister sprawiedliwości - odpowiedział Gowin.

- Żałuję, że Krajowa Rada Sądownictwa, rozważając sprawę Amber Gold, aż trzy orzeczenia poświęciła odpowiedzialności polityków, a tak łagodnie potraktowała sędziego Milewskiego - mówił.

Podkreślił też, że jest zwolennikiem przeniesienia śledztwa Amber Gold do innej prokuratury: - Wyprowadziłbym sprawę Amber Gold z Gdańska.

W ostatnich tygodniach w związku ze sprawą Amber Gold minister sprawiedliwości zażądał akt sprawy dotyczącej szefa tej firmy Marcina P. Zdaniem części prawników minister i prezes gdańskiego sądu apelacyjnego, który udostępnił mu te akta, złamali aktualnie obowiązującą ustawę o ustroju sądów powszechnych. Podobne zdanie wyraziła w swoim oświadczeniu KRS.

Zobacz także
Komentarze (70)
Gowin o Amber Gold: Zrobili ze mnie głównego oskarżonego. Zrzeknę się immunitetu
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 117 razy 91

  Łagodnie potraktowali sędziego bo jest swój a pan jest dla nich obcy i przez to niebezpieczny

 • wieslawadanuta54

  Oceniono 82 razy 70

  Nareszcie jest Ktoś kto ma odwagę wsadzić kij w "mrowisko", tylko że teraz te wszystkie "mrówki' wytaczają działa przeciw niemu by to swoje "mrowisko" uchronić (czytaj:swoje dupska). "Mrówki" się jednoczą bez względu na opcję polityczną. szkoda,że nie wezmą sie do solidnej pracy a skupiaja sie na tym jak dokopać Panu ministrowi Gowinowi

 • 1966jerry

  Oceniono 73 razy 57

  od samego początku było wiadome w tej sprawie ,że złodziej w czerwonym sweterku nie mógł działać sam ,śmierdziało tłustmi łapówkami na odległość .,gostek z tyloma wyrokami nie poszedł siedzieć - to wręcz niepojęte !!!! qrwy z orzełkami na piersiach w państwowych urzędach mieli to w piździe ,bo przecież już nie takie sprawy załatwiano za hiper łapówę !!! inny kaliber spraw :gen. Papały czy Olewnika ukazały cały obraz polskiego wymiaru sprawiedliwości - matactwa ,nieróbstwo i brak jakiegokolwiek profesjonalizmu .,jestem więcej niż pewny,że chodziło też o układy ,jakie nam się nie śnią !!!! skutek taki,że już nigdy nie dowiemy się ,jak było naprawdę,ale komuś właśnie o to chodziło .,z Amber Gold sprawa jest prosta jak drut !!!! przecież ktoś wydawał takie,a nie inne decyzje !!!! co ,nagle nie wiedzą KTO ? !!! takie qrwa kity mogą żenić komuś,kto nie ma mózgu !!!! sprawę oczywiście powinni przenieść do innej prokuratury !!!! co ? brak jest w Polsce speców z tego zakresu by dojść po nitce do kłębka ? i upie...ć zajebanych mataczy ?POLSKO ,OBUDŹ SIĘ !!!!

 • lexisnexis

  Oceniono 97 razy 39

  Jedyny człowiek honoru w tym rządzie. Jedyny odpowiedzialny, jedyny trzeźwo myślący człowiek z PO!

 • kararaka

  Oceniono 44 razy 34

  Zapotrzebowanie na takiego ministra sprawiedliwości w naszym kraju od dawna było, bo bezprawie harcowało sobie z coraz wiekszą swobodnością

 • redakotr

  Oceniono 62 razy 34

  brawo Gowin. Tusk miał nosa mianując go do tej funkcji.

 • monika_de72

  Oceniono 62 razy 30

  Najlepszy prezydent - z Gdańska, najlepszy premier - z Gdańska, najuczciwszy złotnik - z Gdańska, a teraz nieskazitelna i bezstronna prokuratura też z tego miasta...
  Szkoda chyba, że Gdańsk nie jest niemiecki.

 • szarak_44

  Oceniono 36 razy 26

  A 200 baniek ktoś przytulił, leży teraz na Tahiti i śmieje się z frajerów. Gdy wróci, kupi sobie Sejm.

  Kiedy chwytamy za miecze, nazywają nas Awarami. Gdy lepimy zbyt wprawnie garnki, przezywają nas Wandalami. Jeśli tylko dosiadamy w bitwie koni, stajemy się dla nich Scytami... Jesteśmy Słowianie!

 • queserasera

  Oceniono 31 razy 23

  "Żałuję, że Krajowa Rada Sądownictwa, rozważając sprawę Amber Gold, aż trzy orzeczenia poświęciła odpowiedzialności polityków, a tak łagodnie potraktowała sędziego Milewskiego"

  CBA chciało oczyścić tę sądowniczą mafię, ale dopiero co się okazało, że robiono to bezprawnie. Sprawa jest nowa, wyrok jeszcze ciepły. Zapomniał pan, ministrze?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje