Strauss-Kahn nie brał udziału w zbiorowym gwałcie. Umorzenie

02.10.2012 15:04
Dominique Strauss-Kahn

Dominique Strauss-Kahn (Fot. STRINGER REUTERS)

Prokuratura w Lille umorzyła we wtorek śledztwo przeciwko byłemu szefowi MFW Dominique'owi Strauss-Kahnowi. Postępowanie w sprawie jego udziału w zbiorowym gwałcie prowadzono w połączeniu ze sprawą stręczycieli z hotelu Carlton.
Prokurator Frederic Fevre poinformował w komunikacie, że domniemana ofiara gwałtu, młoda Belgijka, nie złożyła skargi w czasie przesłuchania przez francuskich i belgijskich śledczych w 2011 roku i dlatego prokuratura podjęła decyzję o umorzeniu postępowania.

Prokuratura w Lille badała, czy w grudniu 2010 roku doszło do działań, które można zakwalifikować jako zbiorowy gwałt w hotelu Carlton w Lille. Wtedy Strauss-Kahn jeszcze stał na czele MFW.

Trwa śledztwo ws. libertyńskich wieczorów

Nadal natomiast toczy się dochodzenie przeciwko Strauss-Kahnowi w sprawie stręczycieli z hotelu Carlton. Chodzi o libertyńskie wieczory, które rzekomo miały miejsce w Waszyngtonie z udziałem prostytutek pomiędzy 15 a 18 grudnia 2010 roku. 63-letni były szef MFW zaprzecza wszystkim oskarżeniom i tłumaczy, że nie wiedział, iż kobiety, z którymi się spotykał na tych bankietach, były prostytutkami.

Adwokaci Strauss-Kahna domagają się umorzenia również tego dochodzenia; decyzja sądu apelacyjnego w Douai w tej sprawie powinna zapaść 28 listopada.

Aferę hotelu Carlton ujawniono w październiku 2011 roku, kiedy policja zatrzymała w Belgii jednego z domniemanych szefów siatki stręczycieli, właściciela domów publicznych Dominique'a Alderweirelda. W trakcie śledztwa przesłuchiwane osoby podały nazwisko Strauss-Kahna jako jednego z uczestników wieczorów w Paryżu i Waszyngtonie organizowanych przez siatkę stręczycieli z siedzibą w Lille, m.in. w tamtejszym hotelu Carlton.

14 maja zeszłego roku Strauss-Kahna zatrzymano na nowojorskim lotnisku i aresztowano w związku z zarzutem napaści seksualnej na pokojówkę Nafissatou Diallo z hotelu Sofitel.

Później trafił do aresztu domowego. Ostatecznie zarzuty przeciwko niemu wycofano w związku z wątpliwościami co do wiarygodności Diallo. Strauss-Kahn powrócił do Francji. Na skutek tego skandalu zrezygnował z pełnienia obowiązków dyrektora zarządzającego MFW.

Zobacz także
Komentarze (11)
Strauss-Kahn nie brał udziału w zbiorowym gwałcie. Umorzenie
Zaloguj się
 • zbycholj23

  Oceniono 18 razy 8

  Strauss-Kahn nie brał udziału w zbiorowym gwałcie. On jest indywidualistą.

 • zklawiatury

  Oceniono 20 razy 8

  No to teraz S-K żałuje pewnie, że nie brał udziału :) Podupczyłby a tak.....
  Poza tym już chyba kiedyś było rozstrząsane jak to jest zgwałcić prostytutkę.

 • blue911

  Oceniono 21 razy 3

  Zapach damskiej rozdzki czarodziejskiej wabi gosci ze wszystkich stron teczy: prawa,lewa,bogaczy,biednych,kazdy stopien wyksztalcenia i rasy. Wiec nie ma sie co podniecac tanimi sensacjami lansowanymi przez panow z brzuszkami,krotkimi penisami i wtorujace im panie w zakonach lub z zanikiem wabiku. Niestety,ale wole takich niz Jarka z kotem.

 • zydzia

  Oceniono 3 razy 1

  "działań, które MOŻNA ZAKWALIFIKOWAĆ jako zbiorowy gwałt"
  Czy tylko mnie przerażają takie sformułowania?

 • jerzy.zywiecki

  0

  No i co mu po uniewinnieniach jak politycznie przegrał wszystko.Kiedyś ,w podobny sposób tuskowe mendy załatwiły tak Cimoszewicza.

 • blski

  0

  W takich przypadkach (i innych) o skazaniu nie zawsze decyduja dowody, a czesto suma pieniedzy jakie oskarzony gotow jest wydac na obrone (andwokatow).

 • adambiernacki69

  Oceniono 1 raz -1

  Kula w łeb świni tam...

 • andypedy

  Oceniono 6 razy -4

  Przeciez DSK jest marokanskim Zydem - to co za bzdury o niszczeniu go przez zydowstwo.
  Przeciez TYLKO oni wyciagaja go z kolejnej kabaly.

 • dd1987

  Oceniono 20 razy -6

  Ale go koledzy w " wierze prawniczej" bronia.
  A ofiary zmienaja w cudowny sposob zeznania.

  Idelny material na prawicowego neoliberalnego prezydenta i wielkego bankiera

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje