Prokuratura: Nie było dodatkowych badań ani wizji lokalnej z udziałem Katarzyny W.

02.10.2012 11:22
Matka nieżyjącej Madzi, Katarzyna W.

Matka nieżyjącej Madzi, Katarzyna W. (Fot. Dawid Chalimoniuk / Agencja Gazeta)

Katowicka prokuratura dementuje doniesienia dzisiejszej "Gazety Wyborczej" na temat śledztwa ws. śmierci 6-miesięcznej Magdy. Jak czytamy w komunikacie prasowym, w ostatnim czasie prokuratura "nie zlecała i nie została sporządzona opinia z zakresu medycyny sądowej, co do mechanizmu śmierci 6-miesięcznej Magdy i charakteru doznanych przez nią obrażeń ciała".
Dziennikarz "Gazety Wyborczej" Marcin Pietraszewski napisał, powołując się na anonimowego informatora w prokuraturze, że w sierpniu w Sosnowcu odbyła się kolejna wizja lokalna z udziałem Katarzyny W. "Na prośbę prokuratury po raz kolejny pokazywała ona śledczym, w jaki sposób upuściła dziecko i gdzie ono uderzyło. Podczas eksperymentu posługiwano się lalką ubraną w takie same śpioszki jak Madzia. W tej wizji udział wzięło też czterech specjalistów z zakładu medycyny sądowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, którzy mieli wydać ostateczną opinię. Kilka dni temu znalazła się w prokuraturze. (...) Całkowicie obala ona hipotezę, że dziewczynka zginęła w wyniku nieszczęśliwego wypadku" - czytamy na stronie "Gazety Wyborczej".

Dodatkowo dziennik informuje, że śledczy poprosili naukowców z Katowic, Gdańska i Krakowa, aby wypowiedzieli się, jaki był mechanizm powstania krwiaków w krtani i krwi w płucach małej Magdy. Wszyscy naukowcy mieli jednoznacznie dojść do wniosku, że mogły one powstać wyłącznie w wyniku uduszenia.

Katarzyna W. odmówiła udziału w kolejnym eksperymencie

W opublikowanym dzisiaj komunikacie prasowym Prokuratura Okręgowa w Katowicach informuje, że w ostatnim czasie "nie zlecała i nie została sporządzona opinia z zakresu medycyny sądowej, co do mechanizmu śmierci 6-miesięcznej Magdy i charakteru doznanych przez nią obrażeń ciała. Opinia w tym przedmiocie, po raz ostatni, została uzyskana przed posiedzeniem Sądu Okręgowego w Katowicach, kiedy to uchylono stosowanie wobec podejrzanej Katarzyny W. tymczasowego aresztowania. Zdaniem Prokuratury opinia ta w sposób kategoryczny wskazuje na przyczynę i mechanizm śmierci dziewczynki".

Prokuratura zaznacza także, że w śledztwie "nie został przeprowadzony eksperyment procesowy z udziałem podejrzanej Katarzyny W., albowiem odmówiła ona w nim udziału".

Autor tekstu: Prokuratura ma opinię. Podtrzymuję to, co napisałem

- Podtrzymuję, że prokuratura ma opinię uzupełniającą, która wskazuje, że Madzia została uduszona. Odbył się też eksperyment - powiedział w rozmowie z portalem Gazeta.pl Marcin Pietraszewski.

Dlaczego zatem prokuratura twierdzi, że jest inaczej? - Być może obawiają się kolejnego śledztwa związanego z przeciekiem z prokuratury. Jedno jest już w tej sprawie prowadzone w prokuraturze w Ostrowie Wlkp. - uważa dziennikarz.

Zobacz także
Komentarze (35)
Zaloguj się
 • jacniew70

  0

  Dlaczgo ta sprawa (sledztwo) tak dlugo sie ciagnie???

 • czarny-cezar2

  0

  jak w tym kraju może być dobrze jak największym krętaczem jest prokurw@@@@ura?

 • juz-mam-dosc

  Oceniono 2 razy 2

  Wierzę tylko zdementowanym informacjom.

 • pro-contra

  Oceniono 2 razy 2

  "...W opublikowanym dzisiaj komunikacie prasowym Prokuratura Okręgowa w Katowicach informuje, że w ostatnim czasie "nie zlecała i nie została sporządzona opinia z zakresu medycyny sądowej, co do mechanizmu śmierci 6-miesięcznej Magdy i charakteru doznanych przez nią obrażeń ciała. ...".

  W "ostatnim czasie" wcale nie oznacza, że te badania nie były przeprowadzone!
  Najbardziej intrygująca jest informacja, że pomomo przeprowadzonych badań, podejrzana została... zwolniona z aresztu!

  Prawdopodobnie ten fakt tak poruszył wymiar sprawiedliwości, że "idą w zaparte".
  W dementi nie ma ani słowa, że badania patologów nie zostały przeprowadzone.
  Zatem dziennikarz pisał prawdę.

  Komuś ta prawda jednak wyraźnie nie pasuje.
  Kimże u lich jest ta rodzinka, że ich koneksje powodują takie celowe od samego początku gmatwanie śledztwa???

 • piotrullo

  0

  śmiech na sali, śledztwo bez wizji lokalnej - prokuratura na śmietnik

 • poleczka-2

  Oceniono 5 razy 5

  Co za kraj za biedę rodzicom zabiera się dzieci gdzie potem pseudo macocha je morduje , morderczyni która zabiła własne dziecko chodzi po ulicach świeci jak gwiazda w TV .Gdzie prawo ? co się dzieje i dlaczego ?Czy bieda brak pieniędzy na chleb jest Karalne ależ tak w Państwie Polskim tak gdzie urzędasy Nie myślą Logicznie i każde przez pOsłów prawo respektują i wykonują nie widząc zagrożenia .Wiem że jak ja bym z biedy ukradła bochenek chleba i kostkę margaryny od razu by Prokuratura i sąd ogłosiło by mnie jako złodzieja , nie zaradną matkę i wsadziło na 5 lat do więzienia takie chore prawo w chorym państwie Polską się nazywającą .

 • maciek_ul

  Oceniono 4 razy 0

  Jaka gazeta, tacy dziennikarze...

 • moherek_pospolity

  Oceniono 5 razy 5

  Pamiętacie jak była informacja o tym, że ta zdzira nie chce uczestniczyć w wizji lokalnej? Później było niby dementi ale okazało się, że ta zwyrodniała suka jednak nie zgodziła się na wizję. W takich informacjach zawsze jest ziarno prawdy i to też wyjdzie na światło dzienne, tylko że prokuratura nauczona poprzednimi doświadczeniami, oficjalnie nie przyznaje tego. Możliwe nawet, że był to przeciek kontrolowany, żeby pokazać, że jednak coś się robi i że doprowadzą do tego, że dziecibójczyni odpowie za ten straszny czyn. I to pomimo głupich sędziów, jacy ciągle przeszkadzają prokuraturze w prowadzeniu śledztwa.

 • jonkasta

  Oceniono 5 razy 5

  to co robi w koncu Okręgowa Prokuratura w Katowicach .... nic od prawie roku. Morderczyni ma sie dobrze.... Zielone swiatło dla rodziców zabijajacych własne dzieci.... nic wam nie bedzie. A siedzieć za kraty pójdzie rowerzysta co prowadził rower po pijaku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje