"Solidarni 2010 tylko pogwizdywali, pracownicy TVP straszyli" - blokada TVP wg "Gazety Polskiej"

02.10.2012 11:20
Ewa Stankiewicz przed siedzibą TVP

Ewa Stankiewicz przed siedzibą TVP (Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta)

Solidarni 2010 jedynie pogwizywali na pracowników TVP wchodzących do budynku. To pracownicy TVP zagrażali zgromadzonym - wynika z zamieszczonego na stronie internetowej "Gazety Polskiej" filmu z blokady siedziby TVP, do której doszło podczas sobotniego marszu "Obudź się Polsko".
Film, pokazujący jak "naprawdę" wyglądała blokada siedziby TVP i jak zmanipulowano jej obraz w innych mediach, zamieścił w serwisie YouTube użytkownik Kacper Gizbo. Film prezentuje też na swojej stronie internetowej "Gazeta Polska".

"Dziennikarze Tomasz Sakiewicz i Ewa Stankiewicz chcieli zanieść do sekretariatu TVP pismo z postulatami a potem opuścić budynek i udać się na Plac Trzech Krzyży. Ku zaskoczeniu obu dziennikarzy, drogę do budynku państwowej instytucji, utrzymywanej z ich podatków, zagrodziła Policja..." - pisze autor filmu w nagraniu wideo (pisownia oryginalna - red.).Następnie w filmie pokazano Sakiewicza i Stankiewicz przemawiających do tłumu. - Tak właśnie wygląda dziś telewizja publiczna. To jest jej podstawowa scenografia: policja, kajdanki, pałki. Tak się teraz realizuje programy. Zastanawiam się, czy dziennikarze też mają z tyłu policjantów, kogoś, kto im pałką poprawia teksty - mówił Sakiewicz.

Autor filmu twierdzi, że Solidarni 2010 przepuszczali pracowników TVP "jedynie pogwizdując na nich jednak bez szczególnego fizycznego utrudniania, co sugerowała potem część pracowników". Według autora to policja, a nie pikietujący, dokonała blokady budynku nie wpuszczając gości studia TVP.

Twórcy filmu twierdzą, że to pracownicy TVP zagrażali zgromadzonym - "chcąc wywrzeć na ludziach presję jeździli z piskiem opon i dużą prędkością po wąskiej uliczce służbowym samochodem a gdy nie mogli wjechać do garażu, to w miejscu dodawali gazu i 'straszyli' przejechaniem blokujących ludzi". W filmie zamieszczono nagranie samochodu TVP, który tak jechał, i pochylającego się w jego kierunku policjanta, który jak pisze Kacper Gizbo "upomniał kierowcę przed takim straszeniem pikietujących".

"Obecnie w blogosferze, dziennikarze TVP anonimowo opisują ową pikietę, koloryzując i zmyślając 'pikantne szczegóły' na całego :]" - podsumowuje autor filmu.

Zobacz także
Komentarze (50)
Zaloguj się
 • senior2244

  Oceniono 1 raz 1

  PiSuary mają ojca-ale luja i do przodu.

 • chi_neng1

  Oceniono 2 razy 2

  A co sie stalo z namiotem ? Czy on tam w dalszym ciagu stoi ?Czy ona tam mieszka na stale czy juz wrocila do domu ?

 • chi_neng1

  Oceniono 4 razy 4

  Do reprezentantow szmatlawca : Stankiewicz i Sakiewicz ! Coz za dorodna para !!! Pod kazdym wzgledem - najbardziej zas tym dziennikarskim :)

  A jak wygladala TVP za czasow PIS:u ?

  ZAPOMNIAL WOL JAK CIELECIEM BYL. ?

  Co sie dzialo w czasie wyborow prezydenckich ? A zaraz potem - parlamentarnych ? Zawidzi pamiec ? Jeszcze wtedy robiliscie co chcieliscie ....
  Miejsce szmatlawca jest na bruku, czyli tam gdzie caly czas przebywacie. Wiec nie rozumiem skad ta tesknota do odwiedzania miejsca pracy, ktore nie jest waszym miejscem pracy ?

 • bydgoszczanin3

  Oceniono 2 razy 0

  stankiewiczowa od dawna jest obłakana i gada od rzeczy. Na stos ta heretyczke.

 • cz27

  Oceniono 4 razy 2

  Tam nie było żadnych tłumów,tylko Sakiewicz Nie dogrzany miękisz,oraz straszydło chore na wściek macicy.

 • fidelxxx

  Oceniono 4 razy 2

  Nawet gdyby Stankiewicz pobiła przed TVP któregoś z dziennikarzy TVP, wolskaja gazieta napisałaby, że "Kraśko" sam nadział się na jej pięści.

 • mafiapuczajewa

  Oceniono 3 razy -3

  Ustawodawca szantarzowany telewizyjnym gnojem z ust młodych wiejskich kurew z tytułami magistra i chińskich garniturach ulepszył Polakom życie. Trwają zawiłe dyskusje z profesorskimi h...ami (prawo autorytetu w psychomanipulacji), zeby przepychać "patologiczno-korupcyjne" ustawki pokroju refundacja in vitro. Pseudo ekonomiści z pezetpeerowską przeszłością, dręczą miliony polaków religijnym gównem. :)

 • mojeskromnezdanie

  Oceniono 4 razy 2

  Zebral się tłum niezadowolonych pod budynkiem TVP, gwizdali, pewnie coś krzyczeli... i wymagają by im drzwi otworzyć i moze jeszcze się kłaniąć. Ja tez bym życzyla sobie ochrony policji w takiej sytuacji. Co najmniej bylabym zaniepokojona taką sytuacją.

 • biesczad1

  Oceniono 3 razy 1

  Mnie też nikt nie wmówi, że białe jest białe, a czarne jest czarne!... A ta pani z jadem w oczach to koleżanka Jasia Pospieszalskiego, niejaka Stankiewicz, swego czasu nominowana do Oscara za arcydzieło s-f o mgle?...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje