"Solidarni 2010 tylko pogwizdywali, pracownicy TVP straszyli" - blokada TVP wg "Gazety Polskiej"

Ewa Stankiewicz przed siedzibą TVP

Ewa Stankiewicz przed siedzibą TVP (Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta)

Solidarni 2010 jedynie pogwizywali na pracowników TVP wchodzących do budynku. To pracownicy TVP zagrażali zgromadzonym - wynika z zamieszczonego na stronie internetowej "Gazety Polskiej" filmu z blokady siedziby TVP, do której doszło podczas sobotniego marszu "Obudź się Polsko".
Film, pokazujący jak "naprawdę" wyglądała blokada siedziby TVP i jak zmanipulowano jej obraz w innych mediach, zamieścił w serwisie YouTube użytkownik Kacper Gizbo. Film prezentuje też na swojej stronie internetowej "Gazeta Polska".

"Dziennikarze Tomasz Sakiewicz i Ewa Stankiewicz chcieli zanieść do sekretariatu TVP pismo z postulatami a potem opuścić budynek i udać się na Plac Trzech Krzyży. Ku zaskoczeniu obu dziennikarzy, drogę do budynku państwowej instytucji, utrzymywanej z ich podatków, zagrodziła Policja..." - pisze autor filmu w nagraniu wideo (pisownia oryginalna - red.).Następnie w filmie pokazano Sakiewicza i Stankiewicz przemawiających do tłumu. - Tak właśnie wygląda dziś telewizja publiczna. To jest jej podstawowa scenografia: policja, kajdanki, pałki. Tak się teraz realizuje programy. Zastanawiam się, czy dziennikarze też mają z tyłu policjantów, kogoś, kto im pałką poprawia teksty - mówił Sakiewicz.

Autor filmu twierdzi, że Solidarni 2010 przepuszczali pracowników TVP "jedynie pogwizdując na nich jednak bez szczególnego fizycznego utrudniania, co sugerowała potem część pracowników". Według autora to policja, a nie pikietujący, dokonała blokady budynku nie wpuszczając gości studia TVP.

Twórcy filmu twierdzą, że to pracownicy TVP zagrażali zgromadzonym - "chcąc wywrzeć na ludziach presję jeździli z piskiem opon i dużą prędkością po wąskiej uliczce służbowym samochodem a gdy nie mogli wjechać do garażu, to w miejscu dodawali gazu i 'straszyli' przejechaniem blokujących ludzi". W filmie zamieszczono nagranie samochodu TVP, który tak jechał, i pochylającego się w jego kierunku policjanta, który jak pisze Kacper Gizbo "upomniał kierowcę przed takim straszeniem pikietujących".

"Obecnie w blogosferze, dziennikarze TVP anonimowo opisują ową pikietę, koloryzując i zmyślając 'pikantne szczegóły' na całego :]" - podsumowuje autor filmu.

Zobacz także
 • 2012: Europoseł Zbigniew Ziobro podczas konferencji klubu Solidarna Polska Rydzyk wybrał swoją partię podczas Marszu? Pocałunek śmierci dla Ziobry
 • Transparent na marszu Obudź się Polsko Jeden z manifestantów zaatakował ekipę TV
Komentarze (50)
"Solidarni 2010 tylko pogwizdywali, pracownicy TVP straszyli" - blokada TVP wg "Gazety Polskiej"
Zaloguj się
 • evasz2

  Oceniono 54 razy 40

  Nie krzycz, Ewka, bo tu miejsca brak na twe PiSki. Po ulicy Woronicza hula wiatr, a wasz koniec już bliski.

 • puuchatek

  Oceniono 45 razy 33

  Ależ oczywiście, pracownicy TVP zagrażali protestującym. A drzewo na naszej ulicy zaatakowało wczoraj moją sąsiadkę, wbijając jej się centralnie w zderzak cinquecento...

 • fakiba

  Oceniono 43 razy 33

  Wojsko też jest utrzymywane z naszych podatków a nikt się nie ładuje na siłę na teren jednostki

 • mela_1

  Oceniono 42 razy 32

  Za czasów pani Stankieweicz i Sakiewicza w mediach obowiązywała niespotykana cenzura. Tematów i osób. Przypomnę, ze za czasów pana Wildsteina z TVP wyrzucono na bruk ponad 900 osób. Głównie tzw. pracowników twórczych (dziennikarzy, operatorów, realizatorów etc). Przyjęto ponad 1000 osób na stanowiska urzędnicze.
  Histeria i "wzmożenie moralne" wyciekało z ekranów telewizyjnych. Wtedy "Wiadomościami" żądził pan Karnowski, który "szczególnie obiektywnie" relacjonował kampanię prezydencką, co znalazło swoje odbicie w niezwykle krytycznym raporcie komisji OBWE.
  Oczywiście, państwo z PiS juz nie pamiętają tamtych czasów. My pamiętamy i skutki tego skuuu...enia mediów publicznych odczuwamy do dziś.
  Dlatego życzę im, by wreszcie doświadczyli tego, co ich ofiary - ostracyzmu, biedy i napiętnowania na całe ich pisowskie życie.

 • kniazwitold

  Oceniono 41 razy 31

  Jakoś jad wypala piętno na tych wykrzywionych ryjach.
  Ciekawe co sobie gwizdali, jaka piosenke?

 • kralik111

  Oceniono 31 razy 25

  Jezeli Stankiewicz i Sakiewicz przedstawia rachunki za oplaty abonamentu telewizyjnego to beda mieli prawo pisac postulaty, petycje, a nawet wiersze do telewizji...;DDDDDDDDDDDDDD

  Niech ktos tym zlodziejom wytlumaczy, ze telewizja nie utrzymuje sie z podatkow, lecz z abonamentow, gdyby ci zlodzieje placili abonament to wiedzieliby o tym.

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 36 razy 20

  dobrze ze wzięli ze sobą swój znak - krzyż, kojarzący sie na całym świecie z wykorzystywaniem sexualnym małych dzieci. teraz Oni będą kojarzeni z tym zjawiskiem...
  .
  .
  .
  ksiezapedofile.info
  .
  .
  .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje