Sikorski: Gdybym miał zawierzyć komuś życie, zawierzyłbym je marszałek Kopacz

02.10.2012 09:49
Radosław Sikorski

Radosław Sikorski (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Gdybym miał swoje życie, jako pacjenta, zawierzyć komuś, to zawierzyłbym je pani marszałek Kopacz - powiedział Radosław Sikorski w Radiu Zet. Jak dodał, ci, którzy dzisiaj na Ewę Kopacz najgłośniej krzyczą, "wtedy ze Smoleńska czmychnęli".
Pytany przez Monikę Olejnik, czy obecne pretensje i zarzuty pod adresem Ewy Kopacz są uzasadnione, Sikorski przyznał, że nie wyklucza, iż obecna marszałek Sejmu mogła powiedzieć "pół słowa za dużo".

- Ale proszę pamiętać o tym, że pani marszałek w stanie wyższej konieczności, jako lekarz i minister zdrowia, pojechała tam, aby służyć rodzinom i w tej strasznej sytuacji pomagać i robić coś, na co wielu z nas być może nie miałoby odporności psychicznej. A ci, którzy dzisiaj na nią najgłośniej krzyczą, wtedy ze Smoleńska czmychnęli. Nie poszli na miejsce katastrofy, tylko - albo po to, żeby włączyć się w jakieś intrygi, albo ze strachu - po prostu uciekli. Więc gdybym miał swoje życie jako pacjenta zawierzyć komuś, to zawierzyłbym je pani marszałek Kopacz, a nie tym krzykaczom - zaznaczył minister spraw zagranicznych.

"Kaczyński chciałby wielkość Polski budować na wojnie na dwa fronty"

Sikorski komentował także sobotnią demonstrację PiS, Solidarności oraz TV Trwam. - Powiem szczerze, że się rozczarowałem. Obejrzałem przemówienie Jarosława Kaczyńskiego i ono w sensie kunsztu retorycznego było słabe. A w sensie treści, jakie ten marsz miał przekazać, to ja zrozumiałem może cztery przesłania: po pierwsze, że licencja na nadawanie [dla TV Trwam - red.] ma być przyznana, mimo że ktoś nie spełnił ustawowych wymogów. Po drugie, odejście od wydłużenia wieku emerytalnego. No widzimy, do czego to prowadzi, chociażby w Grecji. Po trzecie - i tu poczułem się dotknięty - Jarosław Kaczyński mówił do swoich zwolenników, że są dumnymi, wolnymi Polakami. Prezes reprezentuje 15 proc. uprawnionych do głosowania, a nie całą Polskę, więc nie może wykluczać całej reszty Polaków z grona patriotów. Nie on decyduje, kto jest patriotą, kto jest wolny i kto jest dumny - ocenił Sikorski.

Jako czwarte zapamiętane przesłanie marszu Sikorski przytoczył stwierdzenie Kaczyńskiego, że jego ambicją jest, aby Polska była poważnym krajem, takim jak Turcja. - Turcja prowadzi politykę "zero konfliktów z sąsiadami". Nie do końca jej to wychodzi, ale taką ma deklarowaną politykę. A Jarosław Kaczyński chciałby wielkość Polski budować na wojnie na dwa fronty - stwierdził minister.

Zobacz także
Komentarze (93)
Zaloguj się
 • Marian Kalisz

  0

  file:///C:/Users/hp/Desktop/554080_515309595187165_111674429_n%20%E2%80%94%20skr%C3%B3t.lnk

 • andy_1

  0

  Trzymamy za słowo ;)

 • m.arco

  Oceniono 1 raz 1

  SIKORSKI WEŹ WRESZCIE WYTRZEŹWIEJ BO WÓDA CI SZKODZI I ROZUM ODBIERA.
  Ja nie lubię Kopacz - polityk, ale jakbym miał trafić do niej jako pacjent to oczekuje postawy godnej lekarza. Jaka to różnica czy pani doktór jest z PO, z PiS-u czy SLD. Lekarz to lekarz, jego zadaniem jest leczyć pacjenta. Ale pani Kopacz prywatnie jest lekarzem a obecnie wykonuje zawód polityka.

 • m.arco

  Oceniono 1 raz 1

  Jak dodał, ci, którzy dzisiaj na Ewę Kopacz najgłośniej krzyczą, "wtedy ze Smoleńska czmychnęli".
  -----------------------
  A Tusk chociaż przyleciał później od Jarosława Kaczyńskiego to przyjechał na miejsce katastrofy wcześniej by szybko sfotografować się na miejscu katastrofy z Putinem, z którym wcześniej uzgodnił by zwalniać kolumnę Kaczyńskiego. Nawet na moment nie stał się człowiekiem i starał się już w dniu katastrofy upokorzyć człowieka,który właśnie stracił brata i bratową. Takie sobie bydlę...

 • gr_ub_y

  Oceniono 4 razy 4

  Sikorskiemu wydaje się, że ma jakikolwiek autorytet by podreperować wizerunek Kopacz wielokrotnego kłamcy i oszustki, z certyfikatem wystawionym przez prokuratury. Nie wiem kto jest bardziej żałosny, Wroński wrzeszczący jakie to jest niegodne walić prosto w oczy zakłamanej blagierce czy Sikorski ze swym wiernopoddańczym lizusostwem?

 • szarak1111

  Oceniono 3 razy 3

  Gdybym miał 10 naboi do wystrzelenia, to 2 z nich przeznaczyłbym na R.S. i E.K.

 • askeladen

  Oceniono 1 raz 1

  "Gdybym miał zawierzyć komuś życie, zawierzyłbym je marszałek Kopacz" - nareszcie jakas dobra wiadomosc! :))))))))))))))

 • prezio2

  Oceniono 3 razy 3

  Może byś tak mi zawierzył ? Już ja bym ci ten łeb toporkiem chętnie przepołowił gnido zdradziecka.

 • kluska11

  Oceniono 4 razy 4

  Radek, kotku, dalbys spokoj...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje