27 zarzutów dla Polaka zatrzymanego w Holandii. Był liderem międzynarodowego gangu narkotykowego

02.10.2012 07:26

Fot. Stock Photo

Co najmniej 27 zarzutów może usłyszeć Polak zatrzymany przez policję w Holandii. Mężczyzna od kilku lat był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania. Jest podejrzewany m.in. o przemyt narkotyków oraz pranie brudnych pieniędzy.
Zatrzymany Polak rozpoczął działalność przestępczą w końcu lat dziewięćdziesiątych, a od co najmniej 2007 roku był liderem międzynarodowej grupy przemycającej narkotyki z Holandii do Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch i Polski.

Mężczyzna był odpowiedzialny m.in. za uprawę konopi indyjskich na swojej plantacji w Holandii, poszukiwanie rynków zbytu narkotyków, organizowanie przemytu marihuany i kokainy oraz legalizowanie pieniędzy pochodzących z tej działalności. Ze wstępnych informacji uzyskanych od służb holenderskich wynika, iż szykował kolejny transport narkotyków.

Dzięki ustaleniom Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, w miejscowości Emmen w Holandii holenderska policja zatrzymała poszukiwanego Polaka. Mężczyzna obecnie jest do dyspozycji sądu w Amsterdamie. Niebawem powinien trafić do Polski. W naszym kraju grozi mu do 15 lat więzienia.

Komentarze (28)
Zaloguj się
 • panchoineczka

  0

  szkoda ziomeczka

 • bobbin_threadbare

  Oceniono 2 razy 2

  Niby dziwne, ale jednak cieszy, że to nasz rodak.

 • 000ooo000ooo000

  Oceniono 5 razy 5

  a gang pruszkowski na to: niemożliwe!

 • szymek_50

  Oceniono 1 raz 1

  Liderów nam nie brakuje.

 • mafiapuczajewa

  Oceniono 1 raz -1

  aco na to stara bolszewicka gomułka beścała se majtki ?

 • stasmil

  Oceniono 6 razy -2

  Ja tylko nie rozuiem tech naszego prawa karnego ze nie pokazuje sie twarzy tych bandziorow. Pewnie w caly ciwilizowany swiecie twarze przestepcow pokazuje sie w tv i gazetach. Przed czy oni ich chronia. No ale my nie zawsze musiemy gmatwac wszysko i chronic waszelkiej masci przestepcow rowniez tych co silnie sie trzymaja rzadowych wygodnych foteli

 • kolektywnie

  Oceniono 31 razy 27

  Oto przyklad ze Polacy ucza sie jednak jezykow obcych na obczyznie:) Facet zostal szefem miedzynarodowej grupy!

 • jagger2009

  Oceniono 8 razy 8

  alez facet mial glowe do interesow no ale w tym odwrotnym kierunku ciekawe czy jego wyrok i Amber Gold facet a(nie pamietam nazwiska) beda adekwatne bo i jeden i drugio robil ciemne interesy ze szkada dla ludzi co o tym sadzicie???

 • kingstonny

  Oceniono 25 razy 15

  Czy w holenderskiej prasie ten Polak tez byl totalnie anonimowy? Chyba tylko Polska jest taka troskliwa o zachowanie nazwiska bandyty w tajemnicy. Ciekawe komu sluzy takie wypaczone prawo. Poza bandyta, to znaczy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje