27 zarzutów dla Polaka zatrzymanego w Holandii. Był liderem międzynarodowego gangu narkotykowego

Fot. Stock Photo

Co najmniej 27 zarzutów może usłyszeć Polak zatrzymany przez policję w Holandii. Mężczyzna od kilku lat był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania. Jest podejrzewany m.in. o przemyt narkotyków oraz pranie brudnych pieniędzy.
Zatrzymany Polak rozpoczął działalność przestępczą w końcu lat dziewięćdziesiątych, a od co najmniej 2007 roku był liderem międzynarodowej grupy przemycającej narkotyki z Holandii do Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch i Polski.

Mężczyzna był odpowiedzialny m.in. za uprawę konopi indyjskich na swojej plantacji w Holandii, poszukiwanie rynków zbytu narkotyków, organizowanie przemytu marihuany i kokainy oraz legalizowanie pieniędzy pochodzących z tej działalności. Ze wstępnych informacji uzyskanych od służb holenderskich wynika, iż szykował kolejny transport narkotyków.

Dzięki ustaleniom Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, w miejscowości Emmen w Holandii holenderska policja zatrzymała poszukiwanego Polaka. Mężczyzna obecnie jest do dyspozycji sądu w Amsterdamie. Niebawem powinien trafić do Polski. W naszym kraju grozi mu do 15 lat więzienia.

Komentarze (28)
27 zarzutów dla Polaka zatrzymanego w Holandii. Był liderem międzynarodowego gangu narkotykowego
Zaloguj się
 • jestemzalegalem

  Oceniono 97 razy 81

  Jakby mozna bylo uprawiac krzaczek w domu, to nikt by od dilera nic nie kupowal.

 • kolektywnie

  Oceniono 31 razy 27

  Oto przyklad ze Polacy ucza sie jednak jezykow obcych na obczyznie:) Facet zostal szefem miedzynarodowej grupy!

 • goran69

  Oceniono 48 razy 26

  już lepiej niech go w tej Holandii sądzą bo jak trafi do nas to sędzina stwierdzi że przez te kilka lat poszukiwań stał się zupełnie innym człowiekiem i jeszcze dostanie odszkodowanie za szkody moralne spowodowane stresującymi listami gończymi

 • kingstonny

  Oceniono 25 razy 15

  Czy w holenderskiej prasie ten Polak tez byl totalnie anonimowy? Chyba tylko Polska jest taka troskliwa o zachowanie nazwiska bandyty w tajemnicy. Ciekawe komu sluzy takie wypaczone prawo. Poza bandyta, to znaczy.

 • mniklasp

  Oceniono 29 razy 15

  GW skad po tym zdjeciu wiemy ze to mezczyzna , po kajdanach? Rownie dobre byloby zdjecie np slonia do tego artykulu , tez bysmy sie duzo dowiedzieli

 • jeruzalemo

  Oceniono 13 razy 11

  Jezeli ktokolwiek cos mu zrobi, mam na mysli prokurature ,sad itd.Beznadzieja naszego wymiaru sprawiedliwosci.

 • jagger2009

  Oceniono 8 razy 8

  alez facet mial glowe do interesow no ale w tym odwrotnym kierunku ciekawe czy jego wyrok i Amber Gold facet a(nie pamietam nazwiska) beda adekwatne bo i jeden i drugio robil ciemne interesy ze szkada dla ludzi co o tym sadzicie???

 • pytaniepomocnicze

  Oceniono 10 razy 6

  po co mieszają w to służby innych krajów, w Polsce tego typu działalność (bo nie przestępstwo przecież) nie jest karane...

 • 000ooo000ooo000

  Oceniono 5 razy 5

  a gang pruszkowski na to: niemożliwe!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje