Biegli jednoznacznie o Magdzie z Sosnowca: To było uduszenie

Mała Magda miała być porwana z wózka. Jej poszukiwania śledziła cała Polska

Mała Magda miała być porwana z wózka. Jej poszukiwania śledziła cała Polska (Fot. archiwum rodzinne)

Półroczna Magda z Sosnowca została uduszona, a znalezione w jej krtani krwiaki nie mogły powstać w wyniku upadku - takie są wnioski z najnowszej opinii biegłych, o których pisze dziś "Gazeta Wyborcza".
W styczniu Katarzyna W., matka półrocznej Magdy z Sosnowca, zgłosiła porwanie córki. Poszukiwania dziecka śledziła cała Polska.

Po dziesięciu dniach W. przyznała, że dziewczynka wypadła jej z rąk i uderzyła głową o próg. Ze strachu wymyśliła porwanie. Przedstawiono jej zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci. W lipcu kobieta została ponownie zatrzymana przez policję. Tym razem przedstawiono jej zarzut zabójstwa. Prokuratorzy dostali bowiem opinię, z której wynikało, że przyczyną śmierci dziecka było uduszenie. Jednak sąd wypuścił ją na wolność, uznając, że ekspertyzy biegłych w tej sprawie są sprzeczne ze sobą.

Dlaczego? W trakcie sekcji zwłok patolodzy znaleźli na tyle głowy dziewczynki uraz i uznali, że to on był przyczyną śmierci. Prokuraturom nie dawało jednak spokoju to, że w krtani Magdy natrafiono na krwiaki, a w płucach na krew. Śledczy poprosili więc naukowców z Katowic, Gdańska i Krakowa, aby wypowiedzieli się, jaki był mechanizm ich powstania. Wszyscy jednoznacznie doszli do wniosku, że krwiaki w krtani i krew w płucach mogły powstać wyłącznie w wyniku uduszenia.

Cały tekst w dzisiejszym wydaniu "Gazety Wyborczej"

Komentarze (89)
Biegli jednoznacznie o Magdzie z Sosnowca: To było uduszenie
Zaloguj się
 • hdx01

  Oceniono 225 razy 137

  za uśpienie pieska 3 lata, za zabicie dziecka 2 w zawieszeniu na 5! ciekawe gdzie logika i ciężar czynu?

 • rawahecht

  Oceniono 142 razy 116

  "Biegli jednoznacznie o Magdzie z Sosnowca: To było uduszenie".

  I na tę jednoznaczną opinię "biegli" potrzebowali dziewięciu miesięcy? Klasa!
  Oznacza to ale, że Magda została ZAMORDOWANA!

  Jednym słowem, Kasieńka (Kasieńka i Bartuś?) do kasacji !!!

  Ciekawe ile miesięcy (lat) będą potrzebowali teraz "biegli w togach", aby jednoznacznie zawyrokować?!

 • fjan

  Oceniono 169 razy 101

  Ale w kościele śpiewała najgłośniej.

 • pogromca_mrowek

  Oceniono 103 razy 73

  Pan Krzysztof R. samozwiący się "detektywem" powinien odpowiadać co najmniej za zacieranie śladów, utrudnianie śledztwa i nakłanianie do składania fałszywych zeznań.
  Swoją droga ciekawe jest że biegli widzą to co akurat w danej chwili wydaje się prawdopodobne - gdy prawdopodobny był upadek twierdzili inaczej, teraz gdy podejrzenia są zgoła inne są już "w 100% pewni" innej wersji. Już lepiej było zdać się na jasnowidza Jackowskiego który już na samym początku mówił o zabójstwie. Jak też o kolesiu który pomagał po zabójstwie...

 • wojtek13c

  Oceniono 106 razy 60

  uwaga niebawem konferencja oszusta krzysztofa r.

 • asawik1

  Oceniono 50 razy 36

  I niech spędzi resztę swych dni w mokrej celi bez okien o chlebie i wodzie. To nie matka - to jakieś wynaturzenie. To nie człowiek, to jest COŚ.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje