Nowe życie żony Marcina P. Przejęła 35 mln zł należnych Amber Gold

02.10.2012 06:00
Kompleks biurowy przy ul. Długie Ogrody w Gdańsku, w którym siedzibę miała firma Amber Gold

Kompleks biurowy przy ul. Długie Ogrody w Gdańsku, w którym siedzibę miała firma Amber Gold (Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Gazeta)

Spółka żony Marcina P. Katarzyny jeszcze w sierpniu miała przejąć 35 mln zł z pożyczek, które należały się Amber Gold - ustaliła "Gazeta Wyborcza". I choć jej mąż od miesiąca siedzi w areszcie, ona nie została nawet przesłuchana.
Jak przypomina "Gazeta", obarczony siedmioma zarzutami prokuratorskimi prezes Amber Gold Marcin P. jest od miesiąca w Areszcie Śledczym w Gdańsku. Pierwszy zarzut postawiono mu półtora miesiąca temu. Dotąd jego żona i wspólniczka Katarzyna nie została nawet przesłuchana w charakterze świadka, choć w spółkach z rodziny Amber Gold pełniła funkcje prezesów i wiceprezesów. Była też ich znaczącym udziałowcem oraz założycielką Amber Invest - od której w 2008 r. rozpoczęła się działalność piramidy finansowej.

Z informacji "Gazety" wynika, że jej ostatnia firma - założona 1 sierpnia spółka PST z kapitałem 100 tys. zł - miała przejąć pieniądze z pożyczek udzielonych klientom przez Amber Gold.

O rolę żony Marcina P. w przejęciu rat należnych Amber Gold zapytają gdańscy śledczy prowadzący sprawę oszustwa. - Na obecnym etapie jedna osoba jest podejrzana, ale czynności trwają i nie wykluczamy kolejnych przesłuchań i kolejnych zarzutów - mówi Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Cały tekst w trójmiejsckiej "Gazecie Wyborczej"

Zobacz także
Komentarze (150)
Zaloguj się
 • jogibaboo

  0

  Wychodzi na to, że chytra baba wyrolowała Kaszuba cwaniaka.

 • toberson

  Oceniono 1 raz 1

  Jaki Rzad takie Sady!!

 • costa3500

  Oceniono 2 razy 2

  Jak mieli przesłuchiwać koczkodana który pokaźnymi datkami finansował;sędziów,prokuratorów i wszystkich przedstawicieli prawa mogła by sypnąć

 • jagi48-60

  Oceniono 2 razy 2

  Moja Ojczyzno Polsko! Gdybym miał nieco mniej lat, wyjechałbym i nigdy nie spojrzał w kierunku Rzeczy i w dodatku Pospolitej! Nie byłem nigdy rzeczą, a tym bardziej pospolitą! Dzisiaj ja oceniam Pana Premiera t.j RP, jako przywódcę organizacji przestępczej, wybranych przez siebie Polaków! Ten człowiek działa wspólnie i w porozumieniu z organizacją przestępczą, którą pozornie dowodził Plichta i Ci z ostatniego rzędu! Wiem, że Gazeta tego nie puści, ale macie na mnie namiary i czekam na CBŚ lub ABW, mnie jest już wszystko jedno! Sam otworzę drzwi, nie muszą ich wyważać! Jeśli jesteś Pan, Premierem Polski i Polaków, to wiesz Pan co powinieneś zrobić! Panu jednak "Honor", to coś obcego! Wole jak śmierć niż żyć w RP pod rządami Premiera Tusko-ambergo-landu!
  Jesteśmy biedną Polską i biednymi Polakami pod rządami kogoś kto stoi na czele bandyckich powiązań. Musi nastąpić zamiana miejsc, niewątpliwie Ukraina będzie usatysfakcjonowana!
  Nie bójcie się, puśćcie mój wpis!

 • rewelacja14

  Oceniono 2 razy 2

  AMBERGOLD w samej nazwie [założeniu] miał oszukac swoich klientów.AMBA wcięła GOLD a klientom zostały jedynie PLICHTY.

 • jan_sobczak1

  0

  Wystarczy być wiernym i zawsze dyspozycyjnym przydupasem rudego matoła i nie trzeba się wtedy bać zawsze dyspozycyjnych: sądów, prokuratorów czy "Gazet".

 • ptak57

  Oceniono 1 raz 1

  Tę gdańską prokuraturę winni rozgonić i to bez prawa wykonywania zawodu !Tam same usłużne barany bez znajomości elementarnego prawa siedzą.

 • rossonero9

  Oceniono 3 razy 1

  zyje się lepi ....wszystkim tuskaszenko w tym twoim tuskbekistanie

 • artefakt-13

  Oceniono 1 raz 1

  stara prawda, ze jak kraść, to miliony, nic nie straciła na znaczeniu... za te miliony , przecież opłaci się spędzić w celi nawet rok, czy najwyżej 2 lata, ?? .. A, przy naszym orzecznictwie "sprawiedliwości", pewnie, w ogóle panu złodziejowi to nie grozi! Jednym słowem, FARSA, szkoda tylko, że kosztem niewinnych!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje