Nowe życie żony Marcina P. Przejęła 35 mln zł należnych Amber Gold

Długie Ogrody to jedna z ulic zgłoszonych do plebiscytu

Długie Ogrody to jedna z ulic zgłoszonych do plebiscytu (Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Gazeta)

Spółka żony Marcina P. Katarzyny jeszcze w sierpniu miała przejąć 35 mln zł z pożyczek, które należały się Amber Gold - ustaliła ?Gazeta Wyborcza?. I choć jej mąż od miesiąca siedzi w areszcie, ona nie została nawet przesłuchana.
Jak przypomina "Gazeta", obarczony siedmioma zarzutami prokuratorskimi prezes Amber Gold Marcin P. jest od miesiąca w Areszcie Śledczym w Gdańsku. Pierwszy zarzut postawiono mu półtora miesiąca temu. Dotąd jego żona i wspólniczka Katarzyna nie została nawet przesłuchana w charakterze świadka, choć w spółkach z rodziny Amber Gold pełniła funkcje prezesów i wiceprezesów. Była też ich znaczącym udziałowcem oraz założycielką Amber Invest - od której w 2008 r. rozpoczęła się działalność piramidy finansowej.

Z informacji "Gazety" wynika, że jej ostatnia firma - założona 1 sierpnia spółka PST z kapitałem 100 tys. zł - miała przejąć pieniądze z pożyczek udzielonych klientom przez Amber Gold.

O rolę żony Marcina P. w przejęciu rat należnych Amber Gold zapytają gdańscy śledczy prowadzący sprawę oszustwa. - Na obecnym etapie jedna osoba jest podejrzana, ale czynności trwają i nie wykluczamy kolejnych przesłuchań i kolejnych zarzutów - mówi Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Cały tekst w trójmiejsckiej "Gazecie Wyborczej"

Zobacz także
Komentarze (150)
Nowe życie żony Marcina P. Przejęła 35 mln zł należnych Amber Gold
Zaloguj się
 • 2bankier

  Oceniono 525 razy 511

  Wiemy o 35 milionach-a o ilu jeszcze nie wiemy?Niefrasobliwosc prokuratury jest zdumiewajaca.

 • remo29

  Oceniono 476 razy 472

  Prokuratura jest boska. Facet buchnął pół dużej bańki i choć od lat prowadzi interesy z żoną, jej nikt o nic nie pyta. Brawo.
  --
  parada karzełków

 • y3k

  Oceniono 396 razy 392

  Brawo dla prokuratury, przestaje być dziwne, że gang pruszkowski został uniewinniony. Jeszcze się okaże, że Marcin P. był niewinny i dostanie odszkodowanie od Państwa. Ale spokojnie prokuratura oskarży w tym czasie 99 osób o posiadanie\jazdę na rowerze po piwie\inne łatwe i proste sprawy i na statystykach będzie to wyglądało na 99% skuteczności, w końcu tylko jedna "jakaś" sprawa nie udana, a czy to Pruszków czy Amber jakie to ma znaczenie..

 • jamj

  Oceniono 375 razy 367

  Polskie "organa ścigania" przypominają "damskiego boksera". Wobec słabych i bezbronnych - bezwzględni, bezduszni i "praworządni". Wobec silnych, bogatych i wpływowych łaszące się kundle, skamlące o resztki z pańskiego stołu.

 • bioder65

  Oceniono 263 razy 253

  no to syndyk się wykazał.Ciekawe ile dostanie za niewiedzę.

 • komix1

  Oceniono 192 razy 188

  "... czynności trwają i nie wykluczamy kolejnych przesłuchań" - jak widać druga strona (żona i wspólnicy Plichty) też gruszek w popiele nie zasypują i nie czekają potulnie jak baranki a starają się jak najwięcej z tych ponad pół miliarda PLN przetransferować...

 • diabel-medialny-reinkarnacja

  Oceniono 191 razy 187

  No to się szybko zorientowali.

  To gra operacyjna czy kompletny debilizm?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje