Zatonął prom w Hongkongu. 36 ofiar [ZDJĘCIA]

W katastrofie promu zginęło co najmniej 8 osób

W katastrofie promu zginęło co najmniej 8 osób (Fot. Kin Cheung AP)

36 ofiar śmiertelnych - to ostatni bilans zderzenia dwóch promów pasażerskich u wybrzeży Hongkongu. Ponad stu rannych przebywa w szpitalach, 9 osób jest w stanie krytycznym.
Na pokładzie obu promów płynęło 120 osób. Jeden z promów zmierzał na pokaz sztucznych ogni z okazji chińskiego święta narodowego. Wczoraj przypadała 63. rocznica proklamowania Chińskiej Republiki Ludowej.

Akcja ratunkowa po zderzeniu była utrudniona przez słabą widoczność. Uczestniczyło w niej 28 łodzi, dwa śmigłowce oraz 20 karetek pogotowia - już na lądzie.

Przyczyny katastrofy na razie są nieznane.

Część osób przetransportowano do szpitali w Hongkongu i na wyspie Lamma. To położona trzy kilometry na południowy-zachód popularna wśród turystów wyspa.

Zobacz także
 • Prezydent Wenezueli Hugo Chavez podczas wiecu wyborczego Hugo Chavez: Gdyby Obama pochodził z Caracas, głosowałby na mnie
Komentarze (5)
Zatonął prom w Hongkongu. 36 ofiar [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • pan_zer_faust

  Oceniono 16 razy 16

  Fragment artykułu: "...na pokładzie obu jednostek było 120 osób. 101 uratowano".

  Podpis pod drugim zdjęciem: "Większość z 129 osób udało się uratować".

  Nie to, żebym się czepiał, ale jeśli w tak krótkim tekście potraficie być tak nieściśli, to jak brać na serio Wasze inne informacje? Wiadomo nie od dziś, że media służą sterowaniu opinią publiczną, bo do tego, a nie do informowania, zostały powołane, lecz czy nie moglibyście zachowywać chociaż pozorów?

 • miko_x

  Oceniono 3 razy 1

  teraz było 120, 101 uratowano a 8 utonęło... drodzy redaktorzy dalej brakuje nam jednej osoby... temu, coto pisał powinni tak wypłatę policzyć...

 • hary221i

  Oceniono 6 razy 0

  jakkolwiek to nie zabrzmi (przy pełnym współczuciu dla poszkodowanych) - może to efekt "Titanica" - tonący statek to widok efektowny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje