Dziennikarz prowadził konferencję PiS. "Wytłumaczę innym, czym jest niezależne dziennikarstwo"

01.10.2012 17:02
Krzysztof Skowroński

Krzysztof Skowroński (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Krzysztof Skowroński, szef Stowarzyszenia Dziennikarzy Polski, poprowadził dzisiejszą konferencję PiS. "Zgodziłem się, bo to było w budynku SDP", tłumaczy się w oświadczeniu. Ale tydzień temu, dziennikarz moderował też debatę organizowaną przez PiS w budynku Polskiej Akademii Nauk.
Dzisiejszą konferencję, na której PiS przedstawiło kandydata na premiera, poprowadził Krzysztof Skowroński. Zabrał głos zaraz po Jarosławie Kaczyńskim. Na koniec agitował do wstąpienia do SDP.

Z kolei przed tygodniem Skowroński poprowadził debatę przygotowaną przez PiS w budynku Polskiej Akademii Nauk.

"To nie była polityczna transakcja"

"Zgodziłem się dlatego, że SDP-owi zależy na tym, by ważne debaty, ważne deklaracje i ważne zdarzenia miały miejsce przy ulicy Foksal 3" tłumaczy w oświadczeniu zamieszczonym na stronie SDP .

Skowroński deklaruje: - Jeśli w SDP odbywać się będą ważne i istotne konferencje, to niezależnie od barwy partyjnej gości mogę w nich pełnić rolę gospodarza.

Zdaniem Skowrońskiego "zgoda na prowadzenie konferencji nie wiązała się z żadną partyjną transakcją". - Prowadzenie dzisiejszej konferencji prasowej nie jest aktem bezpośredniego zaangażowania w działalność polityczną i partyjną. Nie ma w tym konfliktu interesu. SDP ma być ważnym miejscem debaty publicznej - twierdzi.

"Czym jest niezależne dziennikarstwo"

- Z przyjemnością spotkam się z każdym, by dyskutować o tym, czym jest niezależne dziennikarstwo - dodaje.

Skowroński w czasach rządów PiS był redaktorem naczelnym radiowej "Trójki". Do rozgłośni na dyrektorski fotel ściągnął Michała Karnowskiego, któremu zarzucano promowanie PiS. - Jego (Karnowskiego) wywiady są jednostronne, jestem w stanie przewidzieć, jak rozmowa będzie wyglądała - mówił przed rokiem Wojciech Mann w rozmowie z "Gazetą Wyborczą". Potem Skowroński założył internetowe Radio Wnet, z którym współpracują m.in. Wojciech Cejrowski i Jerzy Jachowicz.

Obecnie jest prezesem SDP, które w swoim statucie podkreśla, że jego celem jest "dbałość o etykę zawodową dziennikarzy i ochrona ich praw".

Zobacz także
Komentarze (186)
Zaloguj się
 • prosatis

  0

  Sami obrońcy niezależnego dziennikarstwa, czyli Pochanke, Miecugowa, Sekielskiego, Żakowskiego, Olejnik, Lisa, Durczoka, Wołka etc. Przykład ogłupienia. Dla was nie jest ważne jak prowadził, tylko kto go zaprosił. Wiadomo, dziennikarz niezależny popiera PO i krytykuje PiS. Karnowski i Skowroński są pisowscy, poprzednio wymienieni są prorządowi, czyli niezależni. Bardzo salonowa definicja "niezalezności dziennikarskiej". Nie zauważyłem, żeby Skowroński był w połowie tak czołobitny w stosunku do PiS jak wyżej wymienieni są w stosunku do PO. A Trójkę postawił na nogi.

 • senior2244

  Oceniono 1 raz 1

  Skowroński, wiele razy się kompromitowałeś,ale liżąc d..ę kaczorowi pobiłeś wszystkie dotychczsowe.Jesteś raczej szmatą dziennikarską.

 • wuem43

  0

  Dupek , hipokryta, i lizus kaczej du.. . Komu i co chcesz tłumaczyć lizusie?

 • jackie53

  Oceniono 3 razy 3

  I to jest własnie ta hipokryzja, której nie cierpię. Kiedyś niezły dziennikarz a zachowuje się tak, jakby przed sobą miał samych kretynów rodem z PiS. Panie Skowroński! Mów pan szczerze. Jesteś pan PiSowskim dziennikarzynom na usługach swojego guru-prezesa. Widzi to nawet przysłowiowy dzieciak z I klasy. I co pan tu oczy mydlisz? Zostań pan rzecznikiem PiS i będzie przynajmniej właściwy człowiek na właściwym miejscu!

 • 123jna

  Oceniono 3 razy 3

  Popapraniec komuszy, stare komunistyczne wygi moglyby sie od niego uczyc - lizusostwa i macchiawelizmu prowincjonalnego.

 • alik-w-plomieniach

  Oceniono 4 razy 4

  Kandydat do tytułu Dziennikarskiej Hieny Dziesięciolecia.

 • korespondent1949

  Oceniono 7 razy 7

  Niezależne dziennikarstwo to takie które promuje tylko PIS i ojej Muchomora Toruńskiego, czy tak panie Skowroński.

 • adammichnikoff

  Oceniono 10 razy -8

  skowrońskiego nie lubię, nie uważam go za dobrego dziennikarza - jest marny, ale przynajmniej ma odwagę iść pod prąd, na co nie każdego stać w czasach konformizmu; służalstwo wobec PO nie jest lepsze od służalstwa wobec PiS, z tą różnicą, że ja już wolę, gdy żurnaliści chwalą opozycje, a nie rząd, bo to ostatnie jakoś nie idzie w parze z wolnością i zadaniami prasy

  przywoływanie tu jako "autorytetu" tego tępola Mann jest niesmaczne i stanowi obrazę inteligencji czytelników; ten to dopiero jest przewidywalny; co więcej, jest mało zabawane gdy komediant, a nie dziennikarz, na każdym kroku daje upust swoim politycznym fobiom - zwłaszcza antyPRLizmowi; i robi to drobny cwaniaczek, który na prl-u zrobił karierę.

 • liberau

  Oceniono 9 razy 5

  Od kiedy to skowronki liżą dupska kaczorom? Nieprawdopodobna hańba dla pana Skowrońskiego o dla wszystkich dziennikarzy zrzeszonych w tym stowarzyszeniu, którzy na tę sytuację nie zareagują odpowiednio ostro. Jak sędzia sprzeniewierza się zasadzie niezawisłości - narusza przepisy i można go wziąć za dupę. Jak robi to gadzinowy dziennikarz - jest już problem, bo to nie kwestia prawa ale etyki. A to pojęcie jest w SDP chyba niezbyt ostro zarysowane.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje