Port lotniczy w Gdańsku działał prawidłowo, m.in. zatrudniając Michała Tuska

01.10.2012 16:03
Michał Tusk.

Michał Tusk. (fot. Agencja Gazeta)

Kontrola w porcie lotniczym w Gdańsku w zakresie współpracy portu z przewoźnikami grupy OLT Express oraz prawidłowości w trybie zatrudnienia Michała Tuska nie wykazała nieprawidłowości - poinformowali w poniedziałek przedstawiciele rady nadzorczej lotniska.
W Gdańsku odbyła się konferencja prasowa poświęcona podsumowaniu wyników kontroli działalności spółki Port Lotniczy, z udziałem członków rady nadzorczej spółki wchodzących w skład zespołu kontrolnego.

- W oparciu o analizę dokumentów spółki zespół kontrolny rady nadzorczej Portu Lotniczego w Gdańsku stwierdza prawidłowość działań spółki wobec spółek grupy OLT Express oraz innych przewoźników - poinformował wiceprzewodniczący rady Maciej Dobrzyniecki.

"Nie naruszono tajemnicy handlowej i tajemnicy spółki"

Dodał, że w oparciu o uzyskane informacje nie znaleziono uchybień w procesie zatrudnienia Michała Tuska na stanowisku specjalisty ds. marketingu w porcie. - W oparciu o uzyskane informacje zespół nie stwierdził naruszenia tajemnicy handlowej i tajemnicy spółki oraz potwierdził prawidłowe funkcjonowanie systemu dostępu do informacji niejawnych - tłumaczył.

Jak poinformowano dziennikarzy, zespół kontrolny zalecił zarządowi spółki opracowanie zasad zatrudniania pracowników z uwzględnieniem kwestii zatrudnienia ich w firmach zewnętrznych lub świadczenia usług na ich rzecz przez pracowników lotniska. Zespół zobowiązał zarząd portu do prowadzenia działań mających na celu poprawę wizerunku medialnego portu lotniczego w Gdańsku.

Kontrolę przeprowadzono między 3 września a 1 października z inicjatywy właścicieli spółki i jej rady nadzorczej. O informację nt. działalności gdańskiego lotniska w związku z aferą Amber Gold zwrócili się radni PiS sejmiku województwa pomorskiego.

W połowie września Prokuratura Okręgowa w Gdańsku wszczęła śledztwo po zawiadomieniu organizacji "Stop korupcji", która uważa, że syn premiera Michał Tusk mógł działać na szkodę gdańskiego lotniska, pracując równocześnie dla OLT Express. Prokuratura zbada działalność portu w związku ze świadczeniem usług spółce OLT Express.

Zobacz także
Komentarze (48)
Zaloguj się
 • pumpernik

  0

  Kontrola wykazała, że zatrudnienie Michała Tuska nie groziło śmiercią lub kalectwem.
  Profilaktycznie zalecono zasypkę.

 • peloxxx

  Oceniono 3 razy 1

  kolesie skontrolowali kolesia,co za bagno

 • izydor.cz

  Oceniono 2 razy 2

  I,jak wszystko wskazuje,sprawa przewałów zakończy się (po.p.Michalkiewiczu)
  wesołym oberkiem

 • prezio2

  Oceniono 3 razy 1

  Tylko PiS może to dziadostwo zakończyć . To już jest pośmiewisko Europy a nie rząd.

 • prezio2

  Oceniono 3 razy 1

  Jasne ku.... Wszystko zgodne z prawem tak jak zmarnotrawione pieniądze na autostrady albo telefony do sędziów.

 • na_grobli

  Oceniono 3 razy 1

  Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości, że nasz kraj zżera gangrena postsowietyzmu w koalicji z nepotyzmem....

 • jegorism

  Oceniono 2 razy 0

  Prezes gdańskiego lotniska: "Michał Tusk był najbardziej kompetentny"

  Więcej... trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35636,12333027,Prezes_gdanskiego_lotniska___Michal_Tusk_byl_najbardziej.html#ixzz2849v19is

 • iremus

  Oceniono 3 razy 1

  Czas rozliczeń nadejdzie gdy stary przestanie być premierem. Na razie wazeliniarze z goownianym wykształceniem boją się, że stracą posady.

 • unamatita

  Oceniono 3 razy 1

  "kontrola ...nie wykazała nieprawidłowości" - uff.
  Z gratulacjami wstrzymam się do orzeczenia prokuratury. Na razie "nasi" kontrolowali "swoich" i wyszło sPOko!
  Jestem również ciekaw, czy gdyby młody Tusk nazywał się faktycznie Józek Bąk, to czy też znalazł by pracę w tym POrcie lotniczym?
  u.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje