Port lotniczy w Gdańsku działał prawidłowo, m.in. zatrudniając Michała Tuska

01.10.2012 16:03
Michał Tusk.

Michał Tusk. (fot. Agencja Gazeta)

Kontrola w porcie lotniczym w Gdańsku w zakresie współpracy portu z przewoźnikami grupy OLT Express oraz prawidłowości w trybie zatrudnienia Michała Tuska nie wykazała nieprawidłowości - poinformowali w poniedziałek przedstawiciele rady nadzorczej lotniska.
W Gdańsku odbyła się konferencja prasowa poświęcona podsumowaniu wyników kontroli działalności spółki Port Lotniczy, z udziałem członków rady nadzorczej spółki wchodzących w skład zespołu kontrolnego.

- W oparciu o analizę dokumentów spółki zespół kontrolny rady nadzorczej Portu Lotniczego w Gdańsku stwierdza prawidłowość działań spółki wobec spółek grupy OLT Express oraz innych przewoźników - poinformował wiceprzewodniczący rady Maciej Dobrzyniecki.

"Nie naruszono tajemnicy handlowej i tajemnicy spółki"

Dodał, że w oparciu o uzyskane informacje nie znaleziono uchybień w procesie zatrudnienia Michała Tuska na stanowisku specjalisty ds. marketingu w porcie. - W oparciu o uzyskane informacje zespół nie stwierdził naruszenia tajemnicy handlowej i tajemnicy spółki oraz potwierdził prawidłowe funkcjonowanie systemu dostępu do informacji niejawnych - tłumaczył.

Jak poinformowano dziennikarzy, zespół kontrolny zalecił zarządowi spółki opracowanie zasad zatrudniania pracowników z uwzględnieniem kwestii zatrudnienia ich w firmach zewnętrznych lub świadczenia usług na ich rzecz przez pracowników lotniska. Zespół zobowiązał zarząd portu do prowadzenia działań mających na celu poprawę wizerunku medialnego portu lotniczego w Gdańsku.

Kontrolę przeprowadzono między 3 września a 1 października z inicjatywy właścicieli spółki i jej rady nadzorczej. O informację nt. działalności gdańskiego lotniska w związku z aferą Amber Gold zwrócili się radni PiS sejmiku województwa pomorskiego.

W połowie września Prokuratura Okręgowa w Gdańsku wszczęła śledztwo po zawiadomieniu organizacji "Stop korupcji", która uważa, że syn premiera Michał Tusk mógł działać na szkodę gdańskiego lotniska, pracując równocześnie dla OLT Express. Prokuratura zbada działalność portu w związku ze świadczeniem usług spółce OLT Express.

Zobacz także
Komentarze (48)
Port lotniczy w Gdańsku działał prawidłowo, m.in. zatrudniając Michała Tuska
Zaloguj się
 • agap.e

  Oceniono 129 razy 53

  Kumple z nadania Tuska,sami siebie skontrolowali...Aż dziwne że,nie oskarżyli przy okazji o coś Kaczyńskiego.

 • jamj

  Oceniono 105 razy 41

  Swoi skontrolowali swoich i wyszli na swoje.

 • xtalatx

  Oceniono 74 razy 32

  na tym polega pełnia władzy skupiona w rękach jedynie słusznej partii

 • koniu150

  Oceniono 34 razy 18

  dobrze że wszystko w porządku bo mogłoby to rzucić cień na rządzące partie (PO i PSL) w sprawie zatrudniania swoich krewnych

 • ewa543210

  Oceniono 51 razy 15

  oczywista oczywistość - premię juz dostał???
  tylko pytanie - dlaczego zatrudniali debila???????????????????????????????

 • hotin

  Oceniono 56 razy 10

  I nie zapomnijcie napisać,jakie dyrektywy mają obowiązywać w zatrudnianiu PO-ciotków np. staż w PO, stanowisko ojca w Rządzie lub w strukturach partyjnych,ilosci wyPOwiedzianych publicznie obrażliwych tresci pod adresem Kaczyńskiego czy PiS-u!

 • kruk51

  Oceniono 57 razy 9

  Nie wyobrażam sobie innego werdyktu ! Toż to syn słoneczka Peru ! Nieuczciwość jest już u nas chlebem
  powszednim ! A młody niech się uczy jak kiwać naród ! Przecież jest urodzony do wyższych celów. Tyle, że nie
  uczciwych !

 • cholonek

  Oceniono 7 razy 7

  Słyszałem też, że kontrola wykazała, że Andrzej Śmietanko zarabiał w Elewarze za mało, ze ma dostać odszkodowanie, wyrównanie i podwyżkę + premię nadzwyczajna z tytułu nadszarpnięcia nieskazitelności wizerunku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje