Nowy kandydat PiS przemawia, a Kaczyński i inni... wychodzą

01.10.2012 13:39
Jarosław Kaczyński wychodzi z sali podczas konferencji prof. Glińskiego

Jarosław Kaczyński wychodzi z sali podczas konferencji prof. Glińskiego (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Dziwnie na konferencji, na której Jarosław Kaczyński ujawnił kandydata PiS na premiera. Prezes przedstawił prof. Piotra Glińskiego, a potem, podobnie jak inni politycy partii... wyszedł z konferencji. Nie był zainteresowany przemówieniem Glińskiego.
- Całe PiS wyszło, a kandydat stoi sam. Dziwnie to wygląda - zauważył na Twitterze dziennikarz TVN24 Michał Tracz. - Czy nie wydaje się panu dziwne, że nie ma tu już Jarosława Kaczyńskiego? Czy to pana zdaniem nie jest nie w porządku? - pytał Glińskiego po przemówieniu Kamil Dziubka z "Wiadomości" TVP.

- Nie jestem podwładnym Jarosława Kaczyńskiego - odparł Gliński.

Na Twitterze zawrzało. "Groteska", "dlaczego choć jedna instytucja nie może potraktować tej kandydatury poważnie" - pisali dziennikarze. "Gdybym był strategiem PiS, inaczej bym to rozegrał" - pisał z kolei dr Błażej Poboży, politolog.PYTANIE Czy twoim zdaniem prof. Piotr Gliński ma szansę na poparcie większości parlamentarnej?

 • Tak, wydaje się poważnym kandydatem. Poprze go cała opozycja i może paru prawicowych posłów PO i PSL
 • Raczej nie, zapewne cała opozycja go poprze, ale koalicja ma 4 posłów więcej, a nikt się od nich nie wyłamie
 • Nie, profesora poprze PiS i może Solidarna Polska. Lewica - SLD i Ruch Palikota - zdystansują się od tego pomysłu
 • Polityka to czasem ruletka. Dowiemy sie tego dopiero po głosowaniu
Zobacz także
Komentarze (345)
Zaloguj się
 • mikimaus67

  0

  Dziwie,się prof Glińskiemu,,,że daje z siebie robic błazna...
  widać,że na stołku mu zależy...taki sam jak wszyscy PISowcy...pozwala się lekceważyc...
  I gdzie tu honor ...panie Glinski.

 • kmicic-1-1

  Oceniono 1 raz 1

  Niby poważny profesor a dał się nabrać takiemu pie...i i wystawić na takie pośmiewisko.

 • trudek46

  0

  Sory,usunąć jeden wpis,blokada klawiatury.

 • trudek46

  Oceniono 2 razy 0

  Nie jest ważne,że kaczy-dziób,wystawił tego człowieka na pośmiewisko,ale fakt,że ten człowieczek tą propozycję przyjął.Nie da się tego inaczej komentować jak to, że to jakaś paranoja,niby-profesor,niby-wykształcony,a tak, po za tym oderwany od rzeczywistości.Powinien był wiedzieć bo zna kaczy-dzioba,że każda propozycja objęcia stanowiska z jego nadania to jest "pocałunek śmierci politycznej" po tej historii,GLIŃSKI nigdy i nigdzie nie będzie postrzegany jako poważny kandydat na żadne stanowisko,nie zależnie do jakiej funkcji.Gliński to zakompleksiony kapeć,pytać żonę o zaakceptowanie decyzji o tej mistyfikacji,i powtarzać to w TV,szczytem głupoty,uwierzyć,że może być premierem /nawet jak wszyscy wyjadą/to jakis jego sen lub marzenie,a już mówienie "mój rząd" to wielkie nadużycie,i jak tu można mówić,że taki człowiek mógł by być szafem rządu,chyba tylko w "kaczy-dzioba bajkowym kczylandzie",p.Glinski wycofaj się pan z tego "bagna" ucz pan sobie dzieci w szkole a z polityką to se daj spokój bo się na niej nie znasz,a i na ekonomii też nie, bo nie umiesz facet liczyć,szczególnie swoich szans,przy tym bujasz w obłokach.

 • trudek46

  Oceniono 2 razy 0

  Nie jest ważne,że kaczy-dziób,wystawił tego człowieka na pośmiewisko,ale fakt,że ten człowieczek tą propozycję przyjął.Nie da się tego inaczej komentować jak to, że to jakaś paranoja,niby-profesor,niby-wykształcony,a tak, po za tym oderwany od rzeczywistości.Powinien był wiedzieć bo zna kaczy-dzioba,że każda propozycja objęcia stanowiska z jego nadania to jest "pocałunek śmierci politycznej" po tej historii,GLIŃSKI nigdy i nigdzie nie będzie postrzegany jako poważny kandydat na żadne stanowisko,nie zależnie do jakiej funkcji.Gliński to zakompleksiony kapeć,pytać żonę o zaakceptowanie decyzji o tej mistyfikacji,i powtarzać to w TV,szczytem głupoty,uwierzć,że może być premierem /nawet jak wszyscy wyjadą/to jakis jego sen lub marzenie,a już mówienie "mój rząd" to wielkie nadużycie,i jak tu można mówić,że taki człowiek mógł by być szafem rządu,chyba tylko w "kaczy-dzioba bajkowym kczylandzie",p.Glinski wycofaj się pan z tego "bagna" ucz pan sobie dzieci w szkole a z polityką to se daj spokój bo się na niej nie znasz,a i na ekonomii też nie, bo nie umiesz facet liczyć,szczególnie swoich szans,przy tym bujasz w obłokach.

 • kuma1

  0

  Sam Kaczyński pokazał do czego potrzebny jest mu Profesorek i krzykacze PISoRadiomaryjni z pajacodudami w odwodzie.Doszedł do jedynego słusznego wniosku, że rodacy mają ich serdecznie dość.Skąd w tych łepetynach powstała myśl destabilizacji państwa,wyprowadzenia ludzi na ulicę i doprowadzenia do zmiany rządu.Czyżby wirus smoleński atakował mózg,?

 • emerytgw

  0

  Co się dziwić, chamstwo pis-sekty i jej wrednego prezesa znane jest nie od dziś. Przez to wyjście Kaczyńskiego i jego kundelków udowodniono, że kandydat PIS na niby premiera jest niepoważny i ośmieszony.Faktycznie choćby najmądrzejszy socjolog i to jeszcze z PAN nie nadaje sie do kierowania naszym państwem i to w dobie kryzysu światowego. Czym ten pan do tej pory kierował?

 • ryllaa

  0

  Kaczej poczwarze wydaje się, że jest bogiem! Wczoraj pokazał, gdzie on ma ludzi!

 • dedalkasztan

  Oceniono 2 razy 0

  dziwicie się, że normalni ludzie nie zachwycili się wypowiedzią Glińskiego? Taką samą czy też nawet bardziej rozbudowaną listę życzeń może stworzyć każdy. Ale stworzyć a wprowadzić w życie to dwie różne sprawy. Cz obrońcy prezesa i jego premiera mogli by wyjaśnić choćby w dwóch słowach w jaki sposób Gliński chce to realizować? W jaki sposób? Trzy lata przed wyborami? Bez możliwości zmiany premiera? I poza tym coś się prezesowi w główce pomyrdało skoro mówi, że Gliński to "rząd pozaparlamentarny". Jaki pozaparlamentarny? Może być co najwyżej cieniem premiera w gabinecie rządu cienia prezesa. Pozdrawiam cieniasów!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje