Kurski: Kandydat PiS na premiera? Jakiś profesor, w zamian dostanie "jedynkę" w wyborach do PE

01.10.2012 08:55
Jacek Kurski

Jacek Kurski (fot. Sławomir Kamiński AG)

Outsider z tytułem profesorskim, który zdecyduje się firmować konstruktywne wotum nieufności PiS-u w zamian za "jedynkę" w najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego - tak w "Kontwywiadzie RMF FM" scharakteryzował kandydata PiS-u na premiera przechodniego rządu Jacek Kurski z Solidarnej Polski.
Kurski w rozmowie z Konradem Piaseckim przyznał, że nazwiska kandydata PiS na premiera przechodniego rządu technicznego nie zna, ale podejrzewa, że będzie to jakiś polityczny outsider. - Jakiś profesor, outsider, zgodzi się zgodzi się firmować ten nieudany polityczny projekt w zamian za "jedynkę" lub inne miejsce biorące w wyborach do europarlamentu - ocenił polityk.

"Była łapanka, złapał się pewnie jakiś profesor"

Europoseł wyraził też swoje przypuszczenia, że przez długi czas mimo zapowiedzi PiS w ogóle nie było żadnego kandydata, który wsparłby planowane konstruktywne wotum nieufności dla rządu Donalda Tuska. - Prezes nie ma nikogo, jest łapanka, złapie się pewnie jakiś profesor - mówił Kurski.

Według niego Jarosław Kaczyński nie mógł wskazać kandydata na premiera nikogo z szeregów partii, żeby uniknąć podejrzeń, że oto namaszcza potencjalnego przyszłego prezesa ugrupowania. - To nie może być nikt z PiS, bo metoda działania prezesa jest taka, by nikt nie wyrósł, bo od razu trzeba będzie go usunąć z partii - tłumaczył.

Kimkolwiek kandydat Prawa i Sprawiedliwości na premiera się okaże, Solidarna Polska zaproponuje mu debatę ze swoim premierowskim kandydatem - Tadeuszem Cymańskim. Cymański to według Kurskiego lepsza opcja, bo to polityk "lubiany i powszechnie cieszący się zaufaniem" niż jakiś "noname".

Kaczyński wskaże swojego kandydata dziś o godz. 12.

Zobacz także
Komentarze (87)
Zaloguj się
 • neticus

  0

  Oj Jacuś, Jacuś, jeszcze chwilę muszę zaczekać, ale potem z dziką satysfakcją będą patrzył jak skamlesz, żeby ci ktoś tę brukselską synekurę znowu prolongował. Ale nikt tym razem ręki nie poda, nie łudź się, politycznie jesteś spalony, wreszcie !

 • szabo

  0

  Cymański [...] to polityk "lubiany i powszechnie cieszący się zaufaniem"

  Ee?

 • wessling

  0

  Kurski nie dostał nagłego olśnienia. On tylko opowiada o mechanizmach, które sam tworzył.

 • notremak

  0

  No i proszę, nawet Kurskiemu (Jackowi) zdarzy się powiedzieć coś nie do końca głupiego. Zastanawiałem się, co też mogło skłonić raczej poważnego - do tej pory, oczywiście - naukowca do wystawienia się na pośmiewisko. Teraz chyba już wiem.

 • jozef.ok

  0

  Kurski -ty zdrajco. przestań się wymądrzać

 • dyskootantka

  Oceniono 1 raz 1

  Handelek jak z Cugier-Kotką panie Kurski?

 • kor102

  Oceniono 2 razy 2

  Czas żeby wyborcy wszystkich partii potrafili się zorganizować i nie głosować na miejsca 1-3 na listach wyborczych i wysadzić z foteli zasiedziałych wybrańców.
  Przecież to właśnie Kurski mówił o miejscach "biorących", czas na zmiany panie Kurski.

 • piotr110660

  Oceniono 1 raz 1

  O czym tu mówić, obecna władza nie potrafiła zapobiec pomyleniu ofiar katastrofy smoleńskiej. W końcu pogrzeby organizowały nie rodziny a władze. Jak więc można krytykować Glińskiego, skoro Tusk i to całe jego otoczenie udowodniło, że nawet zorganizować pogrzebu nie umie.

 • arche556

  Oceniono 1 raz -1

  Co by nie mówić o Kurskim, to w tym przypadku ma rację. Znając już propozycję na premiera, to wszysko się potwierdza. Teraz poczekajmy na wybory do PE. Czy potwierdzi się ten handełek - zszargane nazwisko, za jedynkę na listach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje