Ziobro (znów) apeluje: Cymański na premiera

30.09.2012 17:23
Zbigniew Ziobro i Jacek Kurski

Zbigniew Ziobro i Jacek Kurski (Fot. Krzysztof Miller / Agencja Gazeta)

Liderzy Solidarnej Polski uważają, że Tadeusz Cymański to najlepszy kandydat na premiera rządu technicznego. Apelują do PiS o poparcie tej kandydatury, bo - jak podkreślają - bez ich głosów nie da się przeprowadzić konstruktywnego wotum nieufności dla rządu.
W sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że w poniedziałek jego partia przedstawi kandydata na premiera rządu technicznego, a w ciągu kilku tygodni złoży wniosek o wotum nieufności dla rządu.

- Uważamy, że ta inicjatywa nie ma wielkich szans powodzenia, ale żeby można było myśleć o jakichkolwiek szansach, trzeba zrobić wszystko, aby zbudować kompromis, aby zbudować poparcie wszystkich środowisk politycznych - bardzo różnych - w Sejmie, które mogłyby poprzeć jednego kandydata - mówił prezes SP Zbigniew Ziobro na niedzielnej konferencji prasowej.

"Znany, sprawdzony, lubiany"

Dodał, że takim kandydatem jest Tadeusz Cymański, który jest człowiekiem znanym, sprawdzonym, lubianym, o dużej wrażliwości społecznej, a przy tym jest ekonomistą z wykształcenia. Jest człowiekiem, który potrafi budować kompromisy, który potrafi okazać, że szanuje poglądy nawet tych, z którymi się radykalnie nie zgadza - podkreślił.

Zwrócił uwagę, że ewentualny rząd techniczny, który rządziłby do czasu wcześniejszych wyborów, składałby się z przedstawicieli różnych ugrupowań politycznych o bardzo różnych poglądach, dlatego na jego czele powinien stanąć "człowiek kompromisu".

Zaapelował do opozycji, bo rozważyć tę kandydaturę i poprzeć Cymańskiego. Ziobro powiedział, że jego ugrupowanie gotowe jest poprzeć lepszego kandydata, jednak wyraził wątpliwość, że PiS jest w stanie takiego zaproponować.

"Mamy lepszego kandydata"

Wiceprezes SP Jacek Kurski podkreślił, że nie da się przeprowadzić konstruktywnego wotum nieufności bez 19 głosów posłów tego ugrupowania. Przypomniał, że aby to się powiodło, zagłosować za wotum nieufności dla rządu musi cała opozycja, a także kilku posłów z koalicji.

- Jeżeli prezes PiS nie przedstawi jutro kogoś bardziej znanego, wiarygodnego, wrażliwego społecznie, doświadczonego, jeśli chodzi o zarządzanie państwem, chociażby na szczeblu samorządowym, jak Tadeusz Cymański, to uznamy, że mamy kandydata lepszego - powiedział Kurski.

Zobacz także
Komentarze (22)
Ziobro (znów) apeluje: Cymański na premiera
Zaloguj się
 • led2007

  Oceniono 23 razy 21

  Prezes i Ziobro najwyraźniej nie znają się na kalendarzu, albo... nawołują do zamachu stanu. Wybory za trzy lata lub wotum nieufności większości sejmowej, tyle można zrobić w granicach demokracji. Reszta to bajdurzenie i pierdzenie do wiwatu!

 • wyboga

  Oceniono 19 razy 17

  Ziobro to jest takie indywiduum które potrafiło ludziom wmówić, że policjanci nie maja linii papilarnych. Przykład: podczas próby aresztowania, pani Blida popełniła samobójstwo i nastapił cud o którym powyżej.

 • ga.1.2

  Oceniono 16 razy 14

  To juz jest smieszne to jest juz durne

 • marple_jane

  Oceniono 11 razy 11

  Ojejku,przecież mogą sobie wybrać dwóch i więcej premierów....mogą nawet rozpisać płatnę subskrypcję na"bycie premierem PIS"-dochód z subskrypcji oczywiście dla Padre Directore :)
  W przedszkolu dawno temu nawet Janków z "Czterech Pancernych" mogło być dwóch, to i pisowskich premierów może byc tuzin, albo i dwa
  .Dla Jarka wszystko, nawet jego kot może być uznawany za Szarika-oczywiście tylko przez tych wybranych,"Prawdziwych Polaków Patriotów".

 • chi_neng1

  Oceniono 13 razy 11

  A co to jest Ziobro ?

  A kto to jet Cymanski ?

 • topiramax

  Oceniono 9 razy 9

  Cymański by musial sie pod murem przemykać, bo by go "lud Kaczyńskiego - cyt. za o.Rydzykiem) nie dopuścił do drzwi URM-u.

 • ga.1.2

  Oceniono 11 razy 9

  A pytal sie Ziobro Rydzyka czy moze dac glos albo chociaz glosik

 • olewus.1

  Oceniono 8 razy 8

  Ziobro z Kurskim, to jednak wredne skur..syny !... Załatwili, ośmieszyli Cymańskiego na cacy.. Cały Malbork chichocze !

 • topiramax

  Oceniono 6 razy 6

  Planują przewrót ? Zamach na premiera, że się tak przymierzaja?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje