Kto kandydatem PiS? Żakowski: To nie ma kompletnie żadnego znaczenia, media dały się wpuścić

30.09.2012 12:24
Jacek Żakowski

Jacek Żakowski (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

Dzisiaj w Loży Prasowej w TVN24 publicyści dyskutowali m.in. o kandydacie PiS na premiera, którego nazwisko partia ma ogłosić jutro. - Jesteśmy naiwni. Dajemy się wpuszczać w takie rozmowy, a to nie ma kompletnie żadnego znaczenia - komentował Jacek Żakowski.
Prowadzącą audycję zauważyła, że PiS dobrze rozgrywa sytuację: w sobotę wielki marsz, potem dzień na oddźwięk i komentarze w mediach, a w poniedziałek ogłoszenie nazwiska kandydata partii na premiera i znów burza w mediach.

- Jesteśmy naiwni. Dajemy się wpuszczać - wtrącił Żakowski. - Ja nie chcę dawać się wpuszczać w takie rozmowy, bo to nie ma kompletnie żadnego znaczenia. Nikt poważny funkcji kandydata na premiera nie podejmie i nie przyjmie, i nikt z PiS w najbliższych latach premierem nie będzie - mówił. - To jest pewne jak amen w pacierzu, a nawet jeszcze bardziej - podkreślił publicysta.

- Po Kazimierzu Marcinkiewiczu nikt nie uwierzy, że ktokolwiek poza Jarosławem Kaczyńskim może rządzić w imieniu PiS - zaznaczył Żakowski.

Na konwencji PiS, która poprzedzała sobotni marsz, prezes Kaczyński ogłosił, że w poniedziałek jego partia ujawni nazwisko kandydata na premiera. - Miarka się przebrała - podkreślił polityk i dodał, że najpierw będzie kandydat, a kilka tygodni później wniosek o wotum nieufności dla rządu Donalda Tuska.

Kto może być kandydatem PiS? Na giełdzie nazwisk pojawiają się m.in. Ryszard Bugaj, Zyta Gilowska i prof. Piotr Gliński. CZYTAJ WIĘCEJ >>

Zobacz także
Komentarze (337)
Zaloguj się
 • bog43

  0

  Miś uszatek albo wariat na premiera.

 • costa3500

  Oceniono 1 raz 1

  Jeżeli to będzie doktor lub profesor typu spieprzaj dziadu to mamy przechlapane.

 • odkurzacz-1

  Oceniono 2 razy 0

  Widzę tu na pierwszej lini przydupasy III RP.

 • tja22

  Oceniono 2 razy 0

  Panie Żakowski, to kompletnie nie ma znaczenia... Kandydatów wg pana może być wielu pod warunkiem że każdy będzie się nazywał TUSK DONALD.....

 • dedalkasztan

  Oceniono 2 razy 2

  A dlaczego nikt nie bierze pod uwagę kota prezesa? Czym on się różni od tych wszystkich typowanych? Chyba tylko tym, że ma bardziej owłosione nóżki.

 • feszter

  Oceniono 2 razy 0

  Żakowski jest przykładem dyspozycyjnego i służalczego dziennikarza , którego opinie są bez znaczenia.

 • prawdziwyklecha

  Oceniono 1 raz 1

  Też się zastanawiam jaki ma sens gledzenie szczerbatego Jarka o premierze skoro do wyborów 3 lata . Nie lepiej zająć się Smole?skiem , helen , ekshumacjami i relikwiami , przynajmniej jest śmiesznie.

 • szatan_obserwator

  Oceniono 3 razy -1

  taa, tylko zakowski sie wypowiadal? super program, pluralizm itp. wiem, co bede myslec przez kolejny tydzien

 • lejenapis

  Oceniono 3 razy 1

  a morze pis da kandydata na Prezydenta USA blizsze wybory a mozliwosc taka sama jak wybrac premiera Polski ale zawsze to prezydent USA moze jak sie nazywa ta od zagranicy z pis-u pier...nieta na calego..............................co wciaGA BAKI PREZESA..............NO JAK JEJ TAM

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje