Ekspert: PiS zyskało. Pokazało się jako partia, która ma pomysły i siłę

30.09.2012 11:52
Marsz 'Obudź się Polsko'

Marsz 'Obudź się Polsko' (Fot. Agata Grzybowska / Agencja Gazeta)

- Prawo i Sprawiedliwość zyskało politycznie dzięki wczorajszemu marszowi w Warszawie - mówi politolog dr Bartłomiej Biskup. - Pokazało się jako partia, która nie tylko krytykuje rząd, ale także ma swoje pomysły na zmiany w Polsce - dodaje.
- (Marsz - red.) to kolejne działanie, które sprawia, że ta partia (PiS - red.) wydaje się proponować różne rozwiązania, mniej czy bardziej dyskusyjne i za którą stoi siła społeczna - uważa politolog.

Kilkadziesiąt tysięcy osób przeszło wczoraj ulicami stolicy w marszu "Obudź się Polsko". Protestowali przeciwko złej, ich zdaniem, sytuacji ekonomicznej i społecznej w Polsce, a także przeciw nieprzyznaniu Telewizji Trwam koncesji na nadawanie na platformie cyfrowej. Wśród manifestujących byli wyborcy PiS i Solidarnej Polski, słuchacze Radia Maryja i członkowie Solidarności. ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Część protestujących związanych z Solidarnymi 2010 na kilka godzin zablokowała siedzibę Telewizji Polskiej przy placu Powstańców Warszawy.

Protestowali przeciwko, ich zdaniem, nieobiektywnym informacjom, pojawiającym się w telewizji publicznej. Prawicowi dziennikarze Tomasz Sakiewicz i Wojciech Reszczyński zarzucali telewizji cenzurę i kłamstwo. Solidarni 2010 rozbili przed siedzibą TVP miasteczko namiotowe.

Biskup: Solidarni mogą się PiS przydać

Bartłomiej Biskup podkreśla, że choć liderzy Prawa i Sprawiedliwości nie odnieśli się do wydarzeń przed siedzibą TVP, to organizatorzy tamtejszej pikiety mają ich pełne poparcie. Politolog argumentuje, że PiS i Solidarni 2010 to w tej chwili dwie różne grupy, ale wywodzące się z podobnych środowisk.

- Myślę, że to zostało strategicznie rozegrane. Solidarni mogą się PiS przydać, ale zawsze można powiedzieć - to nie my, to inna grupa - mówi dr Biskup w rozmowie z Polskim Radiem.PYTANIE Czy popierasz marsz PiS: Obudź się Polsko, który jest protestem przeciwko: podniesieniu wieku emerytalnego, brakowi dialogu społecznego i ograniczaniu swobód obywatelskich i pluralizmu mediów?

 • Popieram całkowicie postulaty marszu i poszedłbym na niego, jeśli miałbym okazję
 • Popieram tylko niektóre postulaty marszu
 • Nie popieram marszu, ale dobrze, że opozycja może organizować takie wydarzenia
 • Nie popieram marszu. Uważam, że politykę powinno się uprawiać w Sejmie, a nie na ulicy
 • Poparłbym marsz, ale tylko, gdyby wzięły w nim udział wszystkie partie - SLD, Ruch Palikota, PiS i Solidarna Polska
Zobacz także
Komentarze (206)
Zaloguj się
 • hurdy-gurdy-x

  0

  A tymczasem Tusk wynajął prawników przeciwko rodzinom ofiar

  niezalezna.pl/33384-tusk-wynajal-prawnikow-przeciwko-rodzinom-ofiar
  ale ten rząd ma do ukrycia !!!

 • archimago7

  0

  A zauważyliście państwo, że "skrzydła pisowskiej moherowej husarii" są ustawione w poprzek ?
  To symbol "skuteczności" pisu.

 • imaman.pl

  0

  Polsko,obudz sie ,to za malo.Program telewizyjny SMOLENSK 2010,24 godzinny,codziennie nie pozwoli Polakom spac!!!

 • say69mat

  0

  Ekspert: PiS zyskało. Pokazało się jako partia, która ma pomysły i siłę

  say69mat:
  Niezwykle cenna refleksja. To tak jakby pójść na Różyckiego i się ... zachłysnąć, potęgą ekonomiczną naszej Ojczyzny.

 • zgryz3

  Oceniono 1 raz 1

  Od lat zachodzę w głowę, na co PiS ma pomysły. Zapamiętałem tylko jeden: trzy miliony mieszkań.

 • simonh

  Oceniono 2 razy 2

  Z pana Biskupa to taki ekspert jak z koziej d..py trąba ! Ten pisowski propagandzista z UW powinien czym prędzej zapisac sie do swej ukochanej sekty malutkiego wodzusia ( bo tam w istocie jego miejsce ) a nie udawać eksperta

 • jbs56

  Oceniono 3 razy 3

  PIS już raz miało pomysł tylko im z Lepperem nie do końca wyszło bo jak by go sfilmowali jak bierze łapówkę to Samoobrona robiła by wszystko co prezesowi by przyszło do głowy.Ciekawe tylko co Oni wtedy planowali może jakieś zmiany w konstytucji? A może etat dożywotniego prezydenta albo króla dla Lecha.

 • wolnemiastoursynow

  Oceniono 3 razy -3

  Przerażający jest wynik sondy. Prawie połowa z tych co ją kliknęli uważa, że ulica nie jest miejscem prowadzenia polityki. W krajach o najdłuższych tradycjach demokratycznych właśnie ulica jest miejsce gdzie można wyrazić opinię. Wybory są raz na 4 lata. Czy to znaczy że na cztery lata odpuszczamy i nie interesujemy się naszym losem? We Francji, Wielkiej Brytanii czy Niemczech albo USA ludzie wychodzą na ulicę żeby dać świadectwo poparcia lub braku poparcia dla bieżącej polityki, dla decyzji podejmowanych tu i teraz.
  Jeszcze długa droga przed nami. Mam nadzieję, że to "pokolenie ACTA" (i następne) w większym stopniu będzie się przejmować tym co robią rządzący, którzy musza czuć oddech na karku i to, że są pilnowani.

 • gossam.2

  Oceniono 6 razy 2

  Ma taka sile, ze juz po raz kolejny przegrywa wybory i przegrywac bedzie do konca swojego istnienia.Sila nawet 100 tys zmanipulowanych, po wieloletnim praniu mozgow dziadkow przez Rydzyka, to zadna sila.Zeby udowadniac swoja sile musza groznie stroszyc piorka gdy tymczasem PO swobodnie wygrywa bez zadnych marszow,Solidarnosci i wsparciu kosciola.To gdzie ta sila PIS?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje