Ekspert: PiS zyskało. Pokazało się jako partia, która ma pomysły i siłę

Marsz 'Obudź się Polsko'

Marsz 'Obudź się Polsko' (Fot. Agata Grzybowska / Agencja Gazeta)

- Prawo i Sprawiedliwość zyskało politycznie dzięki wczorajszemu marszowi w Warszawie - mówi politolog dr Bartłomiej Biskup. - Pokazało się jako partia, która nie tylko krytykuje rząd, ale także ma swoje pomysły na zmiany w Polsce - dodaje.
- (Marsz - red.) to kolejne działanie, które sprawia, że ta partia (PiS - red.) wydaje się proponować różne rozwiązania, mniej czy bardziej dyskusyjne i za którą stoi siła społeczna - uważa politolog.

Kilkadziesiąt tysięcy osób przeszło wczoraj ulicami stolicy w marszu "Obudź się Polsko". Protestowali przeciwko złej, ich zdaniem, sytuacji ekonomicznej i społecznej w Polsce, a także przeciw nieprzyznaniu Telewizji Trwam koncesji na nadawanie na platformie cyfrowej. Wśród manifestujących byli wyborcy PiS i Solidarnej Polski, słuchacze Radia Maryja i członkowie Solidarności. ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Część protestujących związanych z Solidarnymi 2010 na kilka godzin zablokowała siedzibę Telewizji Polskiej przy placu Powstańców Warszawy.

Protestowali przeciwko, ich zdaniem, nieobiektywnym informacjom, pojawiającym się w telewizji publicznej. Prawicowi dziennikarze Tomasz Sakiewicz i Wojciech Reszczyński zarzucali telewizji cenzurę i kłamstwo. Solidarni 2010 rozbili przed siedzibą TVP miasteczko namiotowe.

Biskup: Solidarni mogą się PiS przydać

Bartłomiej Biskup podkreśla, że choć liderzy Prawa i Sprawiedliwości nie odnieśli się do wydarzeń przed siedzibą TVP, to organizatorzy tamtejszej pikiety mają ich pełne poparcie. Politolog argumentuje, że PiS i Solidarni 2010 to w tej chwili dwie różne grupy, ale wywodzące się z podobnych środowisk.

- Myślę, że to zostało strategicznie rozegrane. Solidarni mogą się PiS przydać, ale zawsze można powiedzieć - to nie my, to inna grupa - mówi dr Biskup w rozmowie z Polskim Radiem.Zobacz także
 • Protest pod budynkiem TVP na pl. Powstańców Warszawy Wciąż pikietują przed TVP. "Totalna cenzura naszym orężem"
 • "Nie odmawiam racji oburzonym sprawą TV Trwam" [RANNI POLITYCY]
Komentarze (206)
Ekspert: PiS zyskało. Pokazało się jako partia, która ma pomysły i siłę
Zaloguj się
 • ptak57

  Oceniono 221 razy 115

  Nie rozumie filozofii tego "eksperta" . Dla mnie PiS wczoraj pokazał się jako skrajnie nacjonalistyczna i ultrakatolicka partia a więc pod każdym względem nie dla mnie. To nie była ani polityczna , ani religijna manifestacja a już z całą pewnością nie związkowa. Była to manifestacja zwolenników Rydzyka i jego TV. Najbardziej chyba stracił związek który okazał się po raz kolejny przybudówką PiS-u i "zbrojnym ramieniem" Rydzyka.

 • led2007

  Oceniono 169 razy 99

  Obiecanki cacanki prezesa i pazerny kościół rydzyka mieszają ludziom we łbach.
  Teraz już wiem dlaczego Amber Gold znalazł tylu naiwnych...

 • yarrrr

  Oceniono 183 razy 95

  Takie akcje PiS mogą zaimponować tylko ludziom o mniejszych zdolnościach intelektualnych, a za to większym stopniu frustracji, mającej zresztą związek z tym poprzednim.

 • naw18

  Oceniono 213 razy 85

  Zobaczysz Pan, panie Biskup już wkrotce te zmiany. 2 lata rzadow pis bylo tylko przygrywką. Prawdziwy taniec zacznie się jak pis wygra. Opozycja bedzie wtedy mogla sobie pogadać w lazienkach przy puszczonej do wanny wodzie...i to szeptem. Kaczyński tworczo rozwinie dokonanie platformy w sprawie inwigilacji i wolności zgromadzeń. I rownie szybko podpisze ACTA

 • bydgoszczanin3

  Oceniono 163 razy 79

  pis nie ma zadnych pomyslow. Sranie w banie. Biskup,ksiadz czy prymas przestan pan bredzic.

 • zapora10

  Oceniono 128 razy 78

  PiS ma pomysła - Ferdek Kiepski też ma..

 • jamcijest44

  Oceniono 118 razy 62

  A ten skąd się urwał? Przecież Nycz twierdził podobno, że żadnego Biskupa do pomocy prezesowi nie skieruje...

 • ga.1.2

  Oceniono 112 razy 60

  Sile Pis to ma w nogach (Marszparady) a powinni miec w glowach.

 • adamk017

  Oceniono 126 razy 56

  kiedy odbywała się ta szopka PiSowska to wielkie centra Warszawskie zanotowały ogromny wzrost kupujących .
  Na podstawie tego można stwierdzić że większość miała w gdzieś to co wyprawia PiS i jego pupile księża Rydzykowe .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje