Po marszu: PiS niezadowolony z TVP. "Będziemy pisać protesty"

30.09.2012 11:51
Jeden z transparentów przyniesiony na pikietę

Jeden z transparentów przyniesiony na pikietę (Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta)

- Telewizja publiczna przeszła samą siebie - mówił Adam Hofman w "Siódmym Dniu Tygodnia". Rzecznik PiS zapowiada, że będzie "pisać protesty" ws. rzetelności stacji. Prawu i Sprawiedliwości nie podobał się sposób relacjonowania "Obudź się, Polsko". Od wczoraj pod siedzibą TVP protestuje kilkadziesiąt osób z Ewą Stankiewicz na czele.
- Demonstracja "Obudź się Polsko" dlatego była tak wspaniała i tak liczna, bo była ponadpartyjna. Siła tej demonstracji polegała na tym, że to był ruch społeczny i wielkie wołanie o zmianę w Polsce, ale też na tym, media mainstreamowe po raz pierwszy tak szeroko i rzetelnie to wydarzenie zrelacjonowały - chwalił Jacek Kurski w "7 Dniu Tygodnia". Adam Hofman, rzecznik PiS, tylko częściowo zgodził się z politykiem Solidarnej Polski. - Telewizje prywatne tak, ale telewizja publiczna wczoraj przeszła samą siebie. My będziemy pisać protesty, bo przypomniały się najgorsze czasy. "Dziennik telewizyjny" wczoraj był zamiast "Wiadomości" - ocenił rzecznik prasowy PiS. Jego zdaniem ws. sposobu pokazania Marszu "była rządowa dyrektywa". Nie sprecyzował jednak, kto miał ją wydać.

Przed siedzibą TVP "w obronie wolności słowa" wciąż protestuje kilkadziesiąt osób .

- Marsz robił wrażenie swoją liczebnością, swoją siłą, niewątpliwie egzamin ze sprawności organizacyjnej organizatorzy zdali. Jednak tej sprawności organizacyjnej nie towarzyszył spójny przekaz programowy - powiedział w niedzielnej audycji w Radiu ZET doradca prezydenta prof. Tomasz Nałęcz. Z kolei Jacek Protasiewicz z Platformy Obywatelskiej mówił w Radiu Zet: Ta demonstracja była duża, ale na pewno nie największa. Jeśli tam była cała polska prawica, to jest jej niewiele .Nie będziemy się pchać

Obaj politycy pokłócili się również o to, dlaczego Zbigniew Ziobro nie przemawiał na marszu - media informowały, że była to decyzja o. Tadeusza Rydzyka. - Tam, gdzie organizowało to Radio Maryja, czyli na pl. Trzech Krzyży, mówiono o Solidarnej Polsce i Zbigniewie Ziobrze. Natomiast na pl. Zamkowym organizował to PiS i w sposób dość bezceremonialny nie dopuszczono Zbigniewa Ziobry do wygłoszenia przemówienia. My jesteśmy ludźmi kulturalnymi i nie będziemy się przepychać - mówił Jacek Kurski. Przypomniał, że Solidarna Polska zaprosiła polityków PiS na wysłuchanie publiczne ws. miejsca dla TV Trwam w multipleksie, zorganizowane przez jego ugrupowanie w Brukseli. - To jest różnica w stylu - ocenił Kurski w programie Moniki Olejnik.

- Proszę mnie nie łączyć z tymi duperelami, o których opowiada Jacek Kurski - skomentował tę wypowiedź Hofman. "Geje z gołymi pupami"

Adam Hofman starł się również z kolejnym politykiem, który zabrał głos w studiu Radia Zet, Robertem Biedroniem. - Jak patrzę na to, jak Kaczyński wyciąga te demony z szafy, to jestem przerażony. Kaczyński tworzy rząd na uchodźstwie i żyje w jakiejś innej przestrzeni. Hasła, które padały w czasie tej demonstracji, sugerowały że nie mamy demokracji, ale takie budzenie demonów, lęki i ksenofobia wychodząca na ulice nie buduje demokracji - mówił poseł Ruchu Palikota. - Dla pana demokracją są tylko geje z gołą pupą, biegający po ulicy - odpowiedział Adam Hofman. - To jest poziom dyskusji PiS - skomentował jego słowa Biedroń.

Komentarze (217)
Po marszu: PiS niezadowolony z TVP. "Będziemy pisać protesty"
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 405 razy 325

  Telewizja powinna pokazywać przez cały dzień spacerki moherów po Warszawie i wszystkie przemowy Kaczora inaczej jet nierzetelna

 • stux

  Oceniono 270 razy 230

  Kaczyński? Wczorajszy spęd pokazał że może liczyć na stanowisko ministranta w nagrodę za dobre sprawowanie.

 • ga.1.2

  Oceniono 193 razy 165

  Wina TVP jest to,ze nie pokazala tych 15 mil. na Marszparadzie.

 • kazek1948

  Oceniono 170 razy 140

  Nie wiem jak Wy ,ale ja mam już serdecznie dość tych Kaczyńskich , Hofmanów ,Ziobrów , Rydzów, i całego tego ustrojstwa .Myślę ,że są paskudnym wrzodem na polskim organizmie.

 • mojeskromnezdanie

  Oceniono 73 razy 67

  Wolnośc slowa, o którą tak walczą, to mówienie i pokazywanie to co oni chcą. Wystarczy, że coś nie po ich mysli i już protestują, odwołują, obrażaja. Hipokryci !!!!

 • spluwa-orginal

  Oceniono 70 razy 66

  Kurski i Hofman powinni w telewizji prowadzic programy doradcze .
  Jeden ,jak kupic lesniczowke za bezcen ,a drugi ,jak wyludzac pieniadze z ZUS - u.

 • ryllaa

  Oceniono 71 razy 63

  Piszcie jeszcze protesty do Polsatu, Superstacji, Discovery i innych stacji, bo nie transmitowaly waszego spędu!

 • yesname

  Oceniono 65 razy 61

  "Demonstracja ponadpartyjna". Czy ten człowiek jeszcze rozumie co sam mówi? On jest już tak śmieszny i żałosny, że bardziej się nie da.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje